Dūminis kvarcas: šviesus, tvirtas ir nenugalimas kaip Žemė

„Yra šviesa tunelio gale. Ji matysis vis labiau, o gyvenime viskas vis gėrės, tik nesustok judėti į priekį“, – jei prabiltų, tyliai, bet tvirtai sušnabžėtų dieviškasis dūminis kvarcas.

Lapkritį dangus ir oras darosi vis mistiškesni. Migla tampa vis dažnesne mūsų dienų palydove, kol galiausiai virsta rūku bei ūkanomis, lydinčiais nuo paryčių iki sutemų. Vieniems šis laikotarpis niūrus ir debesingas, kitiems tai natūralaus metų laikų virsmo ir artėjančios žiemos ženklai, tačiau visvien savotiškai žavintys, melancholiški ir nuteikiantys filosofiškai.


Tamsumos ir pilkumos karalystėje dūminis kvarcas išiskiria retu ir gražiu skaidrumu, išryškinančiu šviesą net ir tarp juosvų bei rusvų atspalvių. Blyškus ir surreališkas, lyg gyvas palengvėle rusenantis dūmas, tamsus, tačiau skaidrus lyg gėlas vanduo vidurnaktį, šiltas ir sodrus kaip konjakas prie židinio. Toks įvairiapusis yra dūminis kvarcas, leidžiantis pajusti ryšį su motina Žeme ir suteikiantis įstabiausių jos savybių. Šis brangakmenis laikomas šakninės ir kryžkaulio (vaisingumo) čakros talismanu, kuris ne tik palaiko mūsų ryšį su žeme, natūraliu pasauliu, gamta, bet ir padeda semtis šviesos energijos. Šakninė čakra yra stuburo čakra, atsakinga už gebėjimą judėti fiziškai ir mentaliai. Ji taip pat sugrąžina fizinį ir mentalinį mūsų kūnus į pradinę, autentišką, klaidinančių įsitikinimų nepažeistą būseną bei suaktyvina išlikimo instinktus. Taip žmogus pasijaučia susigrąžinęs stiprybę, stabilumą, pasitikėjimą savimi, dėkingumą už suteiktą didžiausią dovaną – kasdien minti žemę, būti gyvam, turėti galimybę kurti.


Apie ryšio su žeme svarbą prabylama vis dažniau, tačiau tikroji to galia tiesiog nenusakoma žodžiais. Dūminis kvarcas sustiprina žmogų ir fiziškai, ir dvasiškai,  sutraukdamas negatyvią energiją, perduoda ją žemei, o ši tokią energiją neutralizuoja. Tai lyg šydas, skirtas nuolat jaustis apsaugotiems, apsivaliusiems ir transformavusiems negiamą energiją į pozityvesnę. Dėl šių priežasčių dūminis kvarcas labai rekomenduojamas tiems, kurie dažnai atsiduria streso, panikos, spaudimo, konfrontacijos kupinose situacijose. Jis taip pat puikiai tinka medituojant.


Gyvenant didmiesčiuose ir neišvengiant mobiliųjų telefonų bei kitų technologijų aplink, net ir buvimas gamtoje yra tarsi nuolatinio elektromagnetinio smogo patyrimas. Tokia aplinka, kaip mokslininkų jau seniai įrodyta, nėra palanki sveikatai. Laikoma, jog dūminis kvarcas, net ir supant elektromagnetiniam laukui, leidžia pajusti ryšį su žeme, taigi rekomenduojama šį brangakmenį nuolat turėti būnant ten, kur praleidžiate daugiausia laiko. Automobilyje jį pravartu vežiotis ir dėl to, kad pagerintų koncentraciją bei apsaugotų nuo galimų streso ar nuovargio sukeliamų avarijų ir frustracijos atsidūrus intensyvaus eismo sukeltose spūstyse. Atkreiptinas dėmesys, kad frustracija gyvenime gali pasireikšti įvairiai: bloga nuotaika, neišsakytais nusivylimais, pasipriešinimu, pasyvia agresija, liežuvavimu darbe, užslėpta pagieža, pavydu ar netgi nuolatiniais kitų žmonių užsipuolimais. Visą minėtą tamsos energiją dūminis kvarcas gali lengvai sutraukti lyg kempinė ir, nepaisant to, vis tiek skleisti ramybės ir saugumo vibracijas. Raginama nešiotis nors mažą šio brangakmenio gabalėlį, kad išlikimo instinktai būtų aštresni, siekiant karjeros ir aukštumų versle ar tiesiog svajojant. Šis kristalas skatina atsiskleisti naudingas žmonių savybes: racionalų mąstymą, pragmatišką požiūrį, gebėjimą tinkamai įvertinti aplinkybes, taip pat parodyti organizacinius ir bendravimo įgūdžius.


Dūminio kvarco galia aukštinama dėl daugybės priežasčių. Pavyzdžiui, jį naudinga nešiotis tiems, kurie bando mesti rūkyti, nes šis brangakmenis švelnina tam tikrą organizmo patiramą šoką, susierzinimo jausmą ar kitus dėl nikotino trūkumo pasireiškiančius pojūčius. Dar vienas įdomus dalykas: tikima, kad brangakmenis gali bent iš dalies apsaugoti nuo radiacijos, žalingo saulės poveikio, neigiamų chemoterapijos sukeltų padarinių.  Apie brangakmenį sakoma, kad jis lengvina ir chroniškus skausmus, mėšlungį, galvos skausmus, mažina įtampą, ypač pečių bei nugaros srityse. Žinoma, manyti, kad dūminis kvarcas veikia kaip panacėja, nevertėtų, tačiau, tikint jo veiksmingumu, tam tikri gijimo procesai gali tapti lengvesni.


Emocinė būklė – tai ta, nuo kurios priklauso ir fizinio kūno pojūčiai, ir gebėjimas matyti aplinką vienomis ar kitomis spalvomis. Kaip ir kitas negatyvias emocijas, dūminis kvarcas neutralizuoja ir depresijos ar nemigos simptomus, atpalaiduoja ir moko gyvenime judėti į priekį ir mentaliai, ir fiziškai. Rekomenduojama brangakmenį nešiotis tiems, kurie linkę į melancholiją ar gyvena šalyse, esančiose arčiau šiaurės, – taip emociškai lengviau išgyvensite visą niūrųjį sezoną. Dūminis kvarcas moko ne tik būti švelnesniems ir mažiau jautriems, bet ir mažiau teisti save bei pamilti savo kūną, gyvenimą ir aplinkinį pasaulį su visais šių dalykų netobulumais. Taip šis mistiškas brangakmenis suteikia galių kurti bei keisti realybę ir intensyviau pildyti svajones.


Tikroji gyvenimo prabanga yra tie dalykai, kurių kartais nenupirksi už jokius pinigus. Ryšys su žeme bei vidinis tvirtumo jausmas skatina drąsiai judėt į priekį. Priimkite Žemės dovaną. Pasinerkite į šviesą. Pasipuoškite dūminiu kvarcu ir leiskite jam vesti jus. Atskleiskite galingiausias prigimtines savo jėgas, minčių galią, išvyskite naujus horizontus ir galimybes. Transformuokite save, o kartu ir savo gyvenimą. Judėkite užtikrintai. Žemė per milijonus metų keitėsi, virto, transformavosi ir visvien išliko tokia pat galinga ir nepalenkiama. Mielos moterys, Jūs esate Motinos Žemės dalis, ir tol, kol išlaikysite ryšį su ja, visada būsite saugios ir tvirtos.


Išnaša:  „Laikoma, jog dūminis kvarcas, net ir supant elektromagnetiniam laukui, leidžia pajusti ryšį su žeme, tad rekomenduojama jį nuolat turėti ten, kur praleidžiate daugiausia laiko.“


Vėrinys su dūminiu kvarcu
Vėrinys su dūminiu kvarcu
Shutterstock nuotr.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis