Vilnietės fotografės Kalėdinė fotosesija alsuoja vintažiniu seksualumu

„Turime gražią tradiciją drauge su kūrybine komanda kasmet ruošti kalėdinės tematikos fotosesijas. Šį kartą orientavomės į modernaus retro stilistiką, paskanintą glamūro elementais“, – sako vilnietė fotografė Vera Gorbačiova.


Kalėdinė fotosesija, šiandien rodoma skaitytojams, buvo kuriama dar rudenį, sostinės Verkių rūmų prieigose. Pagrindinis fotosesijos rekvizitas buvo retro stiliaus automobilis „Excalibur”. Be fotografės, kūrybinę komandą sudarė žinoma papuošalų kūrėja Kristina Abraitienė ir stilistė Marija Sadomskaja. Fotosesijai pozavo praėjusių metų grožio konkurso „Mis lenkaitė” laureatė Dominika Landyreva Januškevič bei klaipėdietė vizažistė Anastasija Murakhovska.


„Mano fotografavimo stiliaus bene svarbiausias akcentas: prabangus ir seksualus moters pateikimas, pasitelkiant glamūro stilių“, – teigia fotografė V. Gorbačiova, kurios įkurtas prabangaus stiliaus fotostudijas yra pamėgęs ne vienas mados kūrėjas. Sparčiai tobulėjanti ir užsienio žurnalus užkariaujanti fotomenininkė Vera savo karjerą pradėjo tikrąja to žodžio prasme kursuodama tarp Vilniaus ir Londono: Lietuvos sostinėje laukdavo mama, o Anglijoje – mediku dirbantis vyras. Pirmaisiais Veros fotosesijų modeliais, žinoma, buvo dukros. Pradėjusi kaip vaikų ir šeimos fotografė, šiandien Vera savo nuotraukas publikuoja mados ir stiliaus žurnaluose, yra itin vertinama ypatingų šventės akimirkų pageidaujančių nuotakų.


Kalėdinės fotosesijos modeliai prieš objektyvą pozavo pasipuošusios garsios aksesuarų kūrėjos, vilnietės K. Abraitienės dirbiniais. Prekės ženklo „K Art“ įkūrėja išgarsėjo posakiu, kad ypatingos moterys puošiasi ir be progos. „Kiekviena pasipuošusi moteris jaučiasi ypatinga ir išskirtinė, o tai suteikia jai didelio pasitikėjimo savimi“, – įsitikinusi K. Abraitienė, kuriai norisi, kad moterys nebijotų pasijausti prabangiai, net ir šįmet, kuomet žiemos šventes švęsime tik su savo šeima.„Šiai fotosesijai kūriau papuošalus, kurie yra nepavaldūs laikui ir karts nuo karto vis sugrįžta į madą. Kryžiaus simbolis, perlai, plačios apyrankės. Šiuo metu tai pat yra itin madingi įvairūs kaspinai, kuriuos galima nešioti tiek kaip sages, tiek – kaip plaukų aksesuarus, – sakė K. Abraitienė, kurianti papuošalus iš „Swarovski“ kristalų ir perlų. – Tai akesuarai, alsuojantys prabanga ir išskirtinumu. Moteriai, kuri mėgsta išskirtinį stilių ir moka derinti ekstravagantiškus papuošalus prie įvairios aprangos“.


K. Abraitienė savo kūryba jau spėjo pelnyti žinomų žmonių simpatijas ir pasitikėjimą. Atlikėjos Katažina Zvonkuvienė, Nijolė Pareigytė, Eglė Jakštytė, tituluota gražuolė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė-Pitkauskienė, iliuzionistas Mantas Wizard, grupės „Queens of Roses“ narės mielai puošiasi Kristinos papuošalais. Kūrėjos darbus publikuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Didžiojoje Britanijoje leidžiami mados ir stiliaus žurnalai.


Pasak stilistės M. Sadomskajos, fotosesijos stilistinė ideja – modernus retro: „Tai elegantiškos klasikos derinys su šiuolaikine prabanga. Šia fotosesija siekiau atskleisti kaip vienas išraiškingiausių, mano manymu, laikotarpių mados istorijoje šiandien interpretuojamas naudojant šiolaikiškus aksesuarus, kurių dėka įvaizdis tampa subtiliai seksualus, kas puikiai ir tinka šventiniam laikotarpiui.“


Kaip teigia stilistė, papuošalai, be abejo, padeda užbaigti moters įvaizdį, tačiau juos reikia rinktis itin atsargiai, atsižvelgiant į bendrą įvaizdžio stilistiką bei situaciją, temą, kuriai tas įvaizdis kuriamas. „Papuošalai savo ruožtu gali tapti arba akcentu, arba harmoningai papildyti aprangą“, – mano M. Sadomskaja, kurianti individualių klientų įvaizdį bei stilių, stilizuojanti įvairias fotosesijas, vedanti seminarus bei mokymus stiliaus klausimais. 


Šukuosenas fotosesijos modeliams kūrė plaukų stilistė Ksenija Zbrujeva; makiažą – Natalia P. Šventiniu dekoru rūpinosi floristė Monika Simanavičiūtė, besistengianti savo kūryboje derinti netikėčiausius puošybos stilius bei elementus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis