Papuošalų kūrėja Emilija: „Visiškai atsitiktinai susikūriau sau darbą, nuo kurio kaskart užauga sparnai“

Vilnietė Emilija Čereškevičienė jau 15 metų gyvena tokiame pasaulyje, apie kurį svajotų ne viena puoštis mėgstanti mergina ar moteris. Įkūrusi prekinį ženklą Silverstone.lt dabar Emilija (39 m.) kasdien mėgaujausi malonumą teikiančia veikla.

Kiek metų jau kuriate papuošalus? Kada pradėjote, kokia ta buvo pradžia? Gal jau mokykloje kažką mėginote kurti ir Jums sekėsi?


Papuošalus kuriu jau penkiolika metų. Dar mokykloje labai mėgau piešti, kurti eilėraščius, modeliuoti, derinti spalvas. Vėliau mano gyvenime atsirado ir papuošalų kūryba.


Viskas prasidėjo atsitiktinai. Vieną dieną, vaikštinėdama po Vilniaus Senamiestį, pamačiau smagią parduotuvėlę, kurios vitriną puošė elegantiški papuošalai iš natūralių akmenukų. Užėjau į vidų ir paskendau spalvų, formų ir užliejusių mane idėjų jūroje.


Namai pradėjo pildytis įvairiomis įdomiomis medžiagomis, įsigijau įrankius, daug piešdavau ir įsivaizdavau kaip atrodys auskarai, apyrankės, vėrinys ar sagė. Teko mokytis, bandyti, vėl mokytis ir tobulėti. Bet tas procesas vis daugiau įtraukdavo, kol virto tikra aistra.Apyrankė iš juvelyrinės dervos su kavos pupelėmis
Apyrankė iš juvelyrinės dervos su kavos pupelėmis
Asmeninio albumo nuotr.Kada supratote, kad tai - ne tik hobis, bet ir darbas? Kaip jaučiatės darydama tai, nuo ko dega širdis?


Kai vieną rytą, prisėdusi kurti, supratau jog ne šiaip žaidžiu karoliukais, o ruošiu klientėms užsakymus, aplankė mintis, kad pagaliau save radau, turiu tai, apie ką taip ilgai svajojau, dirbu darbą, pilną netikėtumų, kūrybos ir meilės.

Dar ir dabar kuriant apima toks jausmas lyg užaugtų sparnai, nes kiekvienas naujo papuošalo išpildymas – tai tarsi svajonės skrydis, nes tai, kas ką tik buvo mintyse, štai guli prieš tave, turi formą, spalvą ir prasmę.Auskarai su kristalais
Auskarai su kristalais
Asmeninio albumo nuotr.Kokius papuošalus kuriate? Kokių jų moterys ieško ir prašo?


Mano kuriami papuošalai skirti moterims, merginoms ir net mergaitėms, mylinčioms kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Jos drąsios, eksperimentuojančios, žino, ko nori, bet tuo pačiu yra svajingos ir net romantiškos.


Dienai paprastai pasirenkami nedideli, ramesnių spalvų papuošalai su pusbrangiais akmenimis, pabrėžiančiais šeimininkės individualumą, originalumą. Vakarui vis daugiau moterų renkasi spindesį, ilgesnius auskarus, siuvinėtus kristalais ir smulkiais karoliukais, drąsiai renkasi masyvesnius vėrinius, ryškesnių spalvų apyrankes.


Papuošalus užsako ir vyrai. Vyriški papuošalai šiuo metu populiarūs ne kuo mažiau nei moteriški. Čia dominuoja vėriniai, stilizuoti rožančiai, apyrankės su detalėmis ir be jų, natūralių spalvų, o kartais ir išsiskiriantys, prabangūs papuošalų komplektai. Rožančius su gėlavandeniais perlais
Rožančius su gėlavandeniais perlais
Asmeninio albumo nuotr.Kaip klientai Jus susiranda?


Dažna klientė paskambina, bet populiarėjant socialiniams tinklams, vis daugiau užklausimų, pasiteiravimų atkeliauja į juos. Moterys randa informaciją, skaito, domisi, žiūrinėja nuotraukas su papuošalais, rekomenduoja viena kitai.


Kokie papuošalai populiariausi? Ar būna sudėtingų užsakymų?


Populiariausias noras turbūt visuomet buvo ir bus auskarai. Jie gali būti visokie – trumpučiai ir subtilūs, ryškesni ir ilgi, blizgantys ir žaidžiantys spalvomis saulės šviesoje, su sustingusiais augalais juvelyrinėje dervoje arba visiškai miniatiūriniai, vos matomi.


Pasitaiko ir sudėtingesnių užsakymų, kur tenka derinti įvairias technikas, naudoti neįprastas medžiagas. Bet visi darbai, apmąstymai, planavimai visada atsiperka, kai matai, kad žmogui suteikei laimės. Šypsena ir yra svarbiausias atsidėkojimas ir įvertinimas. Siuvinėti auskarai su Swarovski kristalais
Siuvinėti auskarai su Swarovski kristalais
Asmeninio albumo nuotr.Ar yra sezonai, kada papuošalų staiga prisireikia visiems?


Visi metų laikai turi savotiško žavesio. Rudenį norisi geltonumo, rusvumo, raudonumo. Tuomet renkamasi papuošalus su uogų ir lapų motyvais, vienu kitu kristalu, imituojančiu lietaus lašiuką. Žiemą visi laukiame Kalėdų ir Naujųjų metų.


Čia dominuoja dovanos, plati spalvinė gama, mėnuliai, žvaigždės, snaigės, kaspinėliai ar net miniatiūrinės kalėdinių žaisliukų kopijos.


Pavasarį – daug žalios, žydros ir geltonos spalvos, viskas kas džiugina akį, primena bundančią gamtą, įkvepia naujiems darbams ir svajonėms. Na, o vasarą kriauklyčių, smėlio ir jūros kompozicijos dominuoja ir apyrankėse, ir vėriniuose. Gėliniai motyvai, lengvos, tarsi orinės, kompozicijos, perlai, akmenukai ir viskas, kas primena atostogas, saulę ir puikią nuotaiką. 


Populiariausias sezonas papuošalams turbūt yra žiema, Kalėdinės dovanos, staigmenos. Bet ir kitais metų laikais žmonės nori puoštis, dovanoja gimtadienio dovanas, o kartais tiesiog norėdami save pradžiuginti renkasi, užsako ir puošiasi.Auskarai su laumžirgiais ir Swarovski kristalais
Auskarai su laumžirgiais ir Swarovski kristalais
Asmeninio albumo nuotr.Ar bendraudama su moterimis galite apibendrinti, ką mėgsta jaunesnės, o ką – vyresnės? Ar jos prašo patarimų?


Jaunesnės klientės paprastai nori subtilesnio papuošalo, kažko lengvo, bet mielo širdžiai. Vyresnės mėgsta ryškesnes spalvas, dažnai renkasi tarp įmantrių ornamentų ar vieno kito masyvesnio papuošalo.


Bet dažniausiai viskas priklauso nuo moters charakterio, stiliaus, pomėgių, jos pačios vizijos. Visos mes skirtingos, vienai patinka tas, kitai anas. Prieš patvirtinant kiekvieną užsakymą su kliente aptariame stilių, galbūt drabužį, prie kurio bus derinamas papuošalus, medžiagas, spalvas. Dažnai prašoma patarimų, todėl šnekamės, bendraujame. Taip tampa aišku, kas galėtų tikti šiam žmogui, o ko geriau nesiūlyti.Auskarai su čekiškais karoliukais
Auskarai su čekiškais karoliukais
Asmeninio albumo nuotr.Ar keičiasi papuošalų mados? Kas šiemet - ant bangos?


Kaip ir drabužiai ar aksesuarai, taip ir papuošalai turi savo madas. Net ir rankų darbo papuošalai turi savo madingas kryptis ir tendencijas. Tarkime praėjusią vasarą papuošaluose dominavo kriauklės, pagražintos aukso ar sidabro dekoracijomis, plonytės grandinėlės su stambiais pakabukais, įdomesnių formų pusbrangių akmenėlių papuošalai. 


Vis daugiau papuošaluose klasikinių baltų perlų, gėlavandenių įvairių spalvų, barokinių su įmantriais nelygumais ar net tobulų formų kristalinių Swarovski perlų su įvairiausiais spalviniais sprendimais ir efektais. Metalas palengva iš sidabro atspalvių virsta gelsvu arba „rose gold“ spalvų. Populiarūs ir puošnūs siuvinėtų papuošalų deriniai, sagės, auskarai, dailiai siuvinėti kristalais, smulkiais karoliukais arba tiesiog spalvotais siūlais.


Kiekviena moteris renkasi sau artimesnį variantą, tai, kas arčiausiai jos širdies ir stiliaus, kas suteikia jai sparnus ir išlaisvina svajones.


Sėkmės kūryboje!Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis