Juvelyrė Valérie Messika: „Moterims norėčiau patarti deimantais puoštis kasdien“

Deimantai visada buvo ir, atrodė, amžinai bus prabangos simbolis, bet vieną gražią dieną talentinga juvelyrė Valérie Messika pareiškė, kad nuo šiol jais puoštis gali visi. Ir geriausiai tai daryti kasdien.

Kompanija „Messika“ įkurta 2005 m. Paryžiuje, kai vieno iš Izraelio deimantų biržos narių André Messikos dukra Valérie nusprendė įgyvendinti seniai brandintas idėjas. Nuo vaikystės su deimantais žaidusi Valérie išdrįso pažvelgti į prabangos simbolį šiuolaikiškos moters ir itin drąsios juvelyrės žvilgsniu.


Ar „Messika“ sprendimą demokratizuoti brangakmenius priėmė dėl visuomenėje įvykusių socialinių pokyčių?


Mano didžiausias troškimas ir karjeros iššūkis buvo kurti tokius papuošalus su deimantais, kuriuos būtų galima dėvėti kasdien. Būtent dėl to prieš keturiolika metų įkūriau kompaniją. Tada dauguma moterų papuošalus su deimantais dėvėdavo tik ypatingomis progomis. Degiau aistra priartinti šiuos brangakmenius prie moters kasdienybės ir siekiau, kad papuošalai taptų įperkami.


Kodėl būtent deimantai patraukė Jūsų dėmesį?


Man pasisekė, nes pažinti deimantus galėjau nuo pat vaikystės – mano tėvas André Messika yra deimantų žinovas ir prekeivis. Daug ko iš jo išmokau. Vien įsivaizduodama, ką galėčiau padaryti su deimantais, jausdavau stiprų įkvėpimą. Norėjau, kad papuošalai su briliantais būtų šiuolaikiški, tiktų puoštis ir jauniems žmonėms, suteiktų kietą įvaizdį.Messika
Messika
Iš kompanijos „Messika“ archyvoBuvote visai maža mergaitė, kai pirmąkart pamatėte brangakmenius. Kokią įtaką Jums tai padarė?


Visi mano vaikystės prisiminimai pripildyti tėčio aistros deimantams. Jis nuolatos kalbėdavo su manimi ir mano broliu Ilanu apie brangakmenius. Labai gerai išmanau deimantų prekybą, nes tėtis visą gyvenimą lavino mano įgūdžius atpažinti tobuliausius brangakmenius. Kai buvau dar labai jauna, darydavome daugybę aklų testų, kad išmokčiau atskirti geriausią deimantą. Tėtis atskleidė man visas paslaptis, kurias pats žinojo. Esu ištikima šiems brangakmeniams, veikiausiai niekada negalėčiau dirbti su jokiais kitais. Man deimantai yra mūsų šeimos istorija.


Drąsiai pareiškėte, kad moteris papuošalų su deimantais gali nusipirkti pati. Turėjo būti itin nelengva sulaužyti stereotipą, kad deimantas – tai ir meilės simbolis, todėl juos moteriai turi dovanoti vyras, bent jau – sužadėtuvių žiedą.


Deimantais inkrustuoti papuošalai neturėtų būti vien įsimylėjėliams svarbius momentus įprasminantis papuošalas. Labai norėčiau, kad moterys jais puoštųsi kiekvieną dieną. Todėl ir kuriu modernius, inovatyvius, laikui nepavaldžius, elegantiškus aksesuarus, su kuriais kiekviena jaustųsi elegantiška ir ypatinga.

Messika
Messika
Iš kompanijos „Messika“ archyvoVis

gi tarp Jūsų kūrinių yra ir meilės simbolių, tik tai – ne tradiciniai vestuvių žiedai, o apyrankės, kaklo papuošalai ir net auskarai.


Man pačiai meilę simbolizuoja kolekcija „Move“. Tie trys deimantai – tai tarsi vakardiena, šiandiena ir rytojus taip norint pasakyti, kad meilė niekada nesibaigs. Tai – ir viena pirmųjų mano kolekcijų. Kai buvau maža, tėtis parsinešdavo nepaprastai gražių deimantų ir leisdavo su jais žaisti, man patikdavo juos liesti, stebėti, kaip jie lengvai ir elegantiškai juda tarp piršų. Prisiminusi tą jausmą, sukūriau išskirtinius papuošalus su trimis judančiais briliantais. „Move“ netgi įsuko visą meilės spiralę, nes dvi šios kolekcijos variacijas – „Move Noa“ Ir „Move Romane“ – skyriau savo dukroms Noa ir Romane.


Kaip

Jums pavyksta sukurti papuošalų dizainą, kuris tiktų ne prie ilgos vakarinės suknelės, o prie paprastų medvilninių marškinėlių ir džinsų?


Manau, puoštis ir džiaugtis gyvenimu reikia kasdien. Noriu ir kiekvienai moteriai linkiu, kad kiekvieną dieną skubėdama į darbą ar pasimatymą, užsisegusi mano kurtą grandinėlę ar įsisegusi auskarus, jaustųsi ypatinga. Dvigubas ar trigubas žiedas, apyrankės, kone visą ausies kaušelį dengiantis auskaras – viskas įmanoma. Mano klientai mėgsta spindėti kasdien ir dažniausiai renkasi ultramodernius įvaizdžius.Messika
Messika
Iš kompanijos „Messika“ archyvoAr mados tendencijos turi įtakos Jūsų kūrybai?


Esu didelė mados gerbėja! Įkvėpimo nuolatos semiuosi iš daugelio gyvenimo sričių, bet mada, ypač – aukštoji, yra nepamainomas šaltinis. Turiu daug šiuolaikinių papuošalų su deimantais, kurie puikiai atspindi mados tendencijas. Su deimantais elgiuosi drąsiai, be to, visada stengiuosi, kad papuošalai būtų patogūs dėvėti. Nė viena moteris neturėtų jaustis suvaržyta juvelyrikos.


Be kasdienai skirtų papuošalų su briliantais, esate sukūrusi ir aukštosios juvelyrikos kolekcijų. Ar tai yra šiokia tokia duoklė prabangai?


Mano siekiamybė yra kurti tendencijas atitinkančius, bet iš mados neišeinančius papuošalus. Išsikėlusi sau šį iššūkį sukūriau aukštosios juvelyrikos kolekciją, kurioje yra ir ausies kaušelį dengiančių auskarų, ir prie kaklo priglundančių vėrinių.Messika
Messika
Iš kompanijos „Messika“ archyvoKaip atsitiko, kad įžymybės, tarkim, Gigi Hadid, Beyoncé pamėgo puoštis prekių ženklo „Messika“ kūriniais?


Didžiulė garbė, kad 90 proc. atvejų žvaigždės ir jų stilistai patys kreipiasi į mus ieškodami išskirtinių papuošalų. Dar nuostabiau, kad jie nori ne tik šio to ryškaus pasirodyti ant raudonojo kilimo, bet ir pasipuošti kasdien.


Viskas prasidėjo 2014-aisiais, kai Beyoncé su šeima lankėsi Paryžiuje. Ją tiesiog pakerėjo dvigubas kolekcijos „Glam’Azone“ žiedas, kurį pamatė viešbutyje „Royal Monceau“ esančio mūsų butiko vitrinoje. Mūvėdama šį žiedą ji nusifotografavo Luvre priešais Monos Lizos paveikslą ir paskelbė instagrame. Tai buvo tikras sprogimas – mus visi pastebėjo, o stilistai ėmė siųsti užklausas.


Dirbdami su įžymybėmis labiausiai stengiamės gerbti jų unikalų stilių. Siūlome tik tai, kas jiems gali tikti ir patikti. Beyoncé ir Charlize Theron jau kelerius metus reguliariai puošiasi „Messika“ kūriniais, o neseniai prie jų prisijungė ir Sienna Miller, Emily Blunt, Kendal Jenner, daugelis kitų žinomų moterų.Messika
Messika
Iš kompanijos „Messika“ archyvoKuris prekių ženklo „Messika“ papuošalas yra pelnęs populiariausiojo titulą?


Kiekvienas prekių ženklas turi ikonišką gaminį ar kolekciją. Mūsų žvaigždė yra kolekcija „Move“. Anksčiau visi kurdavo papuošalus su statiškais briliantais, o, o aš priverčiau juos judėti. Sukūriau keletą šios kolekcijos variacijų. „Messika“ gerbėjai labai mėgsta šią kolekciją, todėl su komanda nuolat prie jos grįžtame – kūrinius peržiūrime ir patobuliname.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis