Pagrindinės taisyklės, kaip išsirinkti nepriekaištingai tinkančius saulės akinius

Egzistuoja tam tikros taisyklės, kurios gali padėti išsirinkti geriausiai Jums tinkančius akinius nuo saulės. Štai į ką vertėtų atkreipti dėmesį.

Saulės akiniai yra ne mažiau svarbi stiliaus detalė, nei rankinė ar bateliai. Stilingi rėmeliai puikiai papildo vasarišką įvaizdį. Vis dėlto prastai parinktas modelis gali jį sugadinti, todėl taip svarbu įsigyti nepriekaištingai tinkančius akinius nuo saulės.


Akinių rėmelių pasaulyje, visai kaip drabužių ar kitų aksesuarų, egzistuoja tam tikros tendencijos. Tiesa, jos keičiasi daug rečiau ir nedažnai atsiranda tokios, kurios yra ryškios ir smarkiai išsiskiriančios iš kitų. Pernai metais greitos mados parduotuvių lentynos buvo nukrautos siauručiais 10-tojo dešimtmečio stiliaus akiniais, šiemet ši tendencija kiek priblėso, nors tokie akiniai vis dar madingi. Kiti aktualūs modeliai: masyvūs, primenantys slidininko akinius; akiniai plastikiniais spalvingais rėmeliais; retro stiliaus „katės akių“ formos akiniai; apvalios formos akiniai spalvotu stiklu; akiniai veidrodiniais stiklais.


Kaia Gerber
Kaia Gerber
Vida Press


Jei šią vasarą planuojate įsigyti naujus akinius nuo saulės, tai turėtų būti arba labai madingas modelis arba visiškai klasikinis. Stiliaus specialistai rekomenduotų rinktis pastarąjį variantą, nes būtent tokie rėmeliai garantuos elegantišką, laikui nepavaldų stilių, derės prie visų jūsų drabužių ir atėjus kitai ar dar kitai vasarai, neatrodys juokingai. Be to, jei dairysitės klasikinio stiliaus saulės akinių, turėsite galimybę išsirinkti tobulai prie jūsų veido formos derantį modelį, be jokių blaškančių minčių apie tai, ar jis vis dar madingas.


Štai kelios taisyklės, kurių verta laikytis renkantis naujus akinius nuo saulės.


Rinkitės pagal savo veido formą


Akinių rėmeliai turi galią transformuoti jūsų veido formą. Apvalų veidą tinkama forma gali vizualiai kiek pailginti, o kvadratinį – sušvelninti. Kiekvienas veidas skirtingas ir renkantis saulės akinių rėmelius svarbi ne tik jo, bet ir nosies forma bei veido kaulų struktūra. Vis dėlto egzistuoja tam tikros taisyklės, nurodančios gaires, kuriomis vadovaujantis galima palengvinti akinių rinkimosi procesą. Universali taisyklė yra labai paprasta: reikėtų rinktis rėmelius, kurių forma yra priešinga jūsų veido formai.


Kvadratiniam veidui labiausiai tiks suapvalinti bei aviatoriaus stiliaus akinių rėmeliai.


Apvaliam veidui tiks kampuoti rėmeliai. Taip pat verta išbandyti „katės akių“ formos akinius nuo saulės.


Pailgam veidui tiks oversized stiliaus rėmeliai, taip pat vintažinio stiliaus rėmeliai su apvalintais stiklais.


Širdelės formos arba trikampiam veidui tiks kampuoti rėmeliai bei „katės akių“ formos akiniai.


Renkantis akinius reikėtų atkreipti dėmesį į savo veido formą
Renkantis akinius reikėtų atkreipti dėmesį į savo veido formą
Vida Press


Atkreipkite dėmesį į odos bei plaukų atspalvius


Įprasta pirkti akinius juodais rėmeliais bei juodais stiklais, bet tamsi spalva nėra tinkamiausias pasirinkimas kiekvienai moteriai. Šviesaus gymio moterims, turinčioms šviesią odą, dažniausiai gražiausiai atrodo ne juodi, bet rusvi ar pilkšvi saulės akiniai. Skoningas modelis – vadinamieji vėžlio kiauto rėmeliai. Jie dera prie daugelio drabužių ir puikiai tiks ne tik prie vasarinio, bet ir prie šaltojo sezono garderobo. Jei nebijote spalvų, išbandykite melsvą, žalsvą ar violetinį atspalvį.


Jei jūsų odos ir plaukų atspalvis šiltas (gelsvas, rusvas), laikykitės atokiau nuo šaltų tonų, baltų rėmelių. Jums labiausiai tiks rudi atspalviai, aukso, medaus, chaki spalvų akinių rėmeliai.


Jei jūsų odos ir plaukų atspalvis šaltas (turi rausvų ar melsvų pustonių), venkite blankių, pilkšvų, melsvų, rausvų, sidabro atspalvių akinių rėmelių. Jums puikiai tiks ryškiaspalviai akiniai.


Svarbu, kad akiniai derėtų prie drabužių
Svarbu, kad akiniai derėtų prie drabužių
Vida Press


Apgalvokite savo garderobą


Ne mažiau svarbu apgalvoti, kokios yra kitos spalvos, prie kurių turės derėti naujieji akiniai nuo saulės. Kokia spalva dažote lūpas? Kokių atspalvių papuošalus nešiojate (jei tai – aukso spalva, tikrai nenorėsite akinių su sidabro spalvos detalėmis)? Kokios yra dažniausiai jūsų dėvimų drabužių spalvos? Tobuli akiniai nuo saulės neturėtų kelti rūpesčių juos derinant su jau turimais rūbais bei aksesuarais. Atvirkščiai, tai turėtų būti juos papildantis stiliaus akcentas. Rinkdamasi akinius apgalvokite įvairius aprangos ir stiliaus scenarijus, tik taip išsirinksite nepriekaištingai tinkantį modelį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis