250 metų senumo tendencija šiemet sugrįžo į mados Olimpą

Vargu ar rastumėte labiau laiko patikrintą tendenciją nei žymusis raštas Toile de Jouy... Akivaizdu, kad jis jau atlaikė išbandymą laiku, tad kodėl juo nepapildžius savo pavasarinio garderobo?

Kai dizaineriams pritrūksta įkvėpimo, jie dažniausiai pradeda žvalgytis į praeitį. Atrodo, šiemet mados kūrėjų žvilgsnis nukrypo net keliais šimtmečiais atgal. Kaip kitaip paaiškintumėte romantiškojo rašto Toile de Jouy sugrįžimą?


Toile de Jouy (pažodžiui „audinys iš linksmumo“) yra smulkus raštas, kuriame figūruoja kraštovaizdžio ir mažyčių figūrėlių piešiniai. Spausdintojo ir graviruotojo Christophe-Philippe Oberkampfo 18 a. sukurtas raštas greitai išpopuliarėjo tiek madoje, tiek interjero dizaine. Toile raštas buvo naudojamas kaip medija skleisti populistines bei politines žinutes. Jis atvaizduodavo ir įvairius istorinius įvykius bei pasiekimus, pavyzdžiui, pirmąją kelionę oro balionu, įvykusią 1784-aisiais. Gimęs Prancūzijoje, raštas greitai pasklido ir po kitas šalis, buvo pradėtas ant audinių spausti Anglijoje bei JAV. Čia jis pasakojo tų šalių istorijas.


Raštas „Toile de Jouy“ interjere
Raštas „Toile de Jouy“ interjere
Vida Press


Klasikinės jo spalvos – mėlyna ir balta, raudona ir balta bei juoda ir balta. Pasirinkę neonines rožinę bei geltoną, pastelines spalvas, dizaineriai audinį atnaujino ir pavertė moderniu bei atitinkančiu šiuolaikines tendencijas.


„Tibi“
„Tibi“
Vida Press


„Chloe“
„Chloe“
Vida Press


„Acne studios“
„Acne studios“
Vida Press


Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad Toile de Jouy niekada nebuvo visiškai pasitraukęs į užmarštį ir yra natūrali pastaraisiais metais sugrįžusios prerijų suknelių, kaubojų ir kaimiško stiliaus tendencijos tąsa. Ji ypač ryški mados namų „Dior“ kūryboje. 2019-ųjų metų pradžioje vykusiame aukštosios mados kolekcijos pristatyme tarp svečių mirgėjo klasikinis audinys. Viešnios dėvėjo Toile de Jouy raštu margintas sukneles, švarkus bei sijonus iš anksčiau pristatytos kolekcijos.


„Dior“ kolekcijos pristatymo viešnia
„Dior“ kolekcijos pristatymo viešnia
Vida Press


„Dior“ kolekcijos pristatymo viešnia
„Dior“ kolekcijos pristatymo viešnia
Vida Press


Mados namų kūrybos vadovė Maria Grazia Chiuri raštą pritaikė net rankinėms. Kapsulinėje „Dior“ kolekcijoje, šiemet išleistoje kinų naujųjų metų proga, klasikinio rašto gerbėjai galėjo rinktis iš pačių įvairiausių aksesuarų, puoštų raudonųjų hortenzijų motyvais.


„Dior“ rankinė
„Dior“ rankinė
Gamintojo archyvas


Įkvėpimo, kaip sau pritaikyti ikoniškąjį raštą, galime pasisemti ne tik iš gatvės mados žvaigždžių, bet ir iš Sasekso kunigaikštienės Meghan Markle. Ji buvo viena pirmųjų žvaigždžių, drąsiai savo stiliuje panaudojusių Toile de Jouy raštą dar 2018-ųjų birželį. Dalyvaudama princesės Dianos dukterėčios vestuvėse ji vilkėjo laisvai krintančią baltai mėlyną suknelę iš mados namų „Oscar de la Renta“. Nors tąkart kunigaikštienė susilaukė nemažai kritikos dėl suknelės laisvo silueto, ji atrodė išties skoningai ir buvo vienu žingsniu priekyje mados.


Princas Harry ir Meghan Markle
Princas Harry ir Meghan Markle
Vida Press


Daugiau idėjų, kaip derinti Toile de Jouy raštą – fotogalerijoje.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis