Naujoje D.EFECT kolekcijoje – septintojo dešimtmečio eklektika

Kas nutinka, kai praeitis sutinka ateitį? Tokį klausimą kurdama šio pavasario kolekciją sau uždavė mados namų D.EFECT dizainerė Eglė Ona Žiemytė.

Naujausi dizainerės kūriniai – tai duoklė septintojo dešimtmečio stilistikai, spalvinei ir margumynų eklektikai, tačiau kolekcija dedikuota moteriai, drąsiai žiūrinčiai pirmyn. Kas žino, galbūt ji tiesiog stipri optimistė, kurią kasdien sutinkate gatvėje, o galbūt ji – geniali futuristė, kruopščiai konstruojanti ateitį savo baltoje laboratorijoje.


Pasak E. Žiemytės, vienas įdomiausių kūrybinio proceso elementų – tai bandymas atrasti kažką naujo, nepažįstamo, perlipti per save: „Septintojo dešimtmečio margumas, žaismingos detalės ir bendra optimizmo nuotaika man pasirodė itin aktuali šiandienai, idealiai tinkanti vasaros sezonui. Kaip visuomet norėjau išbandyti kažką naujo, tad rinkausi itin margus audinius – ne vieną kitą visai kolekcijai, bet įspūdingus, skirtingus bene kiekvienam drabužiui.“


Pauliaus Zaborskio nuotr.


Nors abstraktūs raštai prekių ženklo klientėms pažįstami jau kelis sezonus, šįkart jie primena optines iliuzijas, retro stiliaus interjero puošmenas, vaikystėje matytas spalvotas mamų ir močiučių sukneles. Būtent suknelės tapo naujosios kolekcijos pamatu – jų pasirinkimas kaip niekada didelis, jos geba patraukti žvilgsnį ir neabejotinai yra svarbiausias sezono drabužis.


„Man svarbu drabužio universalumas. Nesinori, kad daiktas būtų perkamas tik vienai progai – šiuolaikinei moteriai tai tiesiog neaktualu, todėl sukneles stengiausi sukurti tinkamas tiek darbui, tiek pasipuošti į šventę“, – pasakojo E. Žiemytė.Be suknelių kolekcijoje galima pastebėti ir klasikinio stiliaus marškinių, asimetriško kirpimo sijonų, palaidinių, kelnių aukštu liemeniu. Drabužiams parinkti kokybiški itališki, japoniški, portugališki audiniai: viskozė, šilkas, medvilnė, eko trikotažas, krepas, linas.


Kolekcijos fotosesija vyko Fizinių ir technologijos mokslų centre, tad nuotraukose akį traukia vintažinio stiliaus drabužių bei sterilios baltos aplinkos kontrastas. Tai tarsi naujojo pasaulio, mokslo ir technologijų susidūrimas su šiek tiek ironiška ir spalvinga retro stilistika. „Tai lyg naujos eros pradžia, kai vakardiena susitinka su rytojumi,– sakė E. Žiemytė, – o rezultatas išeina netikėtai modernus.“


Pauliaus Zaborskio nuotr.


Prekių ženklas šį sezoną taip pat pristato ir du naujus projektus. Pirmasis – su menotyrininke, fotografe bei iliustratore Agne Gintalaite, kuriai E. Žiemytė pasiūlė sukurti piešinius naujosios kolekcijos unisex stiliaus palaidinėms bei medžiaginiams krepšiams. Taip gimė nauja A. Gintalaitės herojė – ironiška pasaulio stebėtoja, bandanti suvokti pasaulio paradoksus ir nevengianti į viską pažvelgti su humoru. Šiek tiek primenanti pačią menininkę, bet ir labai artima prekių ženklo moteriai. Įdomu tai, kad visos iliustracijos buvo pieštos rankomis, o paskui apdorotos kompiuteriu. A. Gintalaitės piešiniais margintiems drabužiams parinkta ekologiška medvilnė, jie pasiūti Lietuvoje. Parduotuvėse bei internete juos rasti bus galima jau balandžio pabaigoje.


Pauliaus Zaborskio nuotr.


Antrasis projektas – su ženklo „Ginger Tail“ įkūrėja bei juvelyre Laura Šiugždiniene, kuri sukūrė vienetinius rankų darbo papuošalus. Jie – masyvūs, drąsūs, savaip interpretuojantys prekių ženklo šūkį „I’m Perfect“, papuošti itin madingu kriauklių motyvu. Tiesa, kiekvienas papuošalas gali turėti gausybę skirtingų amplua – apyrankė tampa auskaru, koją puošianti grandinėlė – kaklo papuošalu. Visi papuošalai unikalūs, stebinantys neįprastais paviršių kontrastais, skirtingų metalų bei akmenų kombinacijomis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis