Kaip žymioji Grace Kelly „Hermes“ rankinei suteikė savo vardą ir pavertė ją geidžiamiausiu aksesuaru

Mados namų „Hermes“ rankinė „Kelly“ metų metus nepraranda savo statuso. Apie jos populiarumą byloja skaičiai: per pastarąjį dešimtmetį rankinės kaina pakilo 350 procentų! Kokia to paslaptis? Pasak ekspertų, pirkėjams svarbiau ne dizainas, o gili rankinės istorija.

Rankinę įkvėpė balno krepšiai, kurti jojikams XIX a. pabaigoje. Prieš tai jų siuvimu užsiėmę mados namai „Hermes“ ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pristatė nedidelę, praktišką trapecijos formos rankinę, skirtą aktyvioms moterims.


Jai trūko tik vieno dalyko – vardo. Ši klaida buvo ištaisyta už kelių dešimtmečių. 1956-aisiais su Monako princu Rainier susižadėjusi Holivudo žvaigždė Grace Kelly „Hermes“ rankinę panaudojo kaip skydą, skirtą nuo tykančių paparacų paslėpti apvalėjantį jos nėščiosios pilvą. Nuotraukos pasklido po visą pasaulį ir rankinė per vieną naktį tapo geidžiamiausiu aksesuaru. Turtingos įžymybės ją pirko ir išdidžiai nešiojo kaip statuso simbolį. 1977-aisiais šis rankinės modelis buvo oficialiai pavadintas „Kelly“.


View this post on Instagram

A post shared by @stylebyportobello on


Nors „Hermes“ vardas buvo plačiai žinomas ir prieš tai, rankinę pavadinę ikoniškos aktorės ir princesės vardu jie užsitarnavo dar didesnį populiarumą. 1985-aisiais buvo sukurta „Kelly“ konkurentė – „Birkin“ rankinė, įkvėpta bohemiškosios aktorės Jane Birkin.


„Pradžioje „Birkin“ nebuvo sėkminga, – portalui telegraph.co.uk atskleidė odos gaminių ekspertas Jérome'as Lalande'as. – 1985-aisiais, kai buvo pradėta gaminti, ji nebuvo populiari, žmonės vis dar daugiausiai klausinėjo apie „Kelly“.


Vintažinė „Kelly“ rankinė, kaina 13.513 Eur.
Vintažinė „Kelly“ rankinė, kaina 13.513 Eur.
Farfetch.com nuotr.


Viskas pasikeitė paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. „Birkin“ išpopuliarėjo tarp įžymybių, pasirodydavo žurnalų puslapiuose, tuo metu rodytuose serialuose ir filmuose. Ir dabar žvaigždės išdidžiai demonstruoja savo prabangias „Birkin“ kolekcijas, o paprasti mirtingieji galimybės įsigyti naują „Hermes“ rankinę laukia ilgiausiuose sąrašuose.


Jei sugalvotumėte įsigyti ypač išskirtinę „Kelly“ rankinę, šiuo metu to reikėtų laukti metus. Taip yra dėl to, kad kiekviena rankinė yra gaminama rankomis, o „Hermes“ užsakymus priima tik du kartus į metus. Nors už rankinės kainą įmanomą įsigyti automobilį, tai – investicija, kuri ateityje gali būti labai pelninga. Kitaip nei kitų odos gaminių, abiejų „Hermes“ rankinių modelių kainos pastarąjį dešimtmetį tik augo. 


Grace Kelly ir Monako princas Rainier
Grace Kelly ir Monako princas Rainier
Vida Press


Šiuo metu vintažinė „Kelly“ rankinė gali kainuoti dešimtis ar net šimtus tūkstančių eurų. Galbūt verta investuoti?

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis