10 mados įsakymų, kuriuos turėtų žinoti kiekviena moteris

Tai paprastos taisyklės, kurias, deja, kartais užmirštame. Jos nepavaldžios nei bėgančiam laikui, nei besikeičiančioms madoms – štai ką apie stilių reikėtų žinoti kiekvienai iš mūsų.

Žodis „taisyklės“ dažnai sukelia priešišką reakciją, o kai taisyklės taikomos madai, tai apskritai pradeda atrodyti kaip kažkieno kito primesti standartai. Vis dėlto kai taisyklės skamba kaip patarimai, suklustame. Ypač tuomet, kai jie mūsų gyvenimą gali padaryti paprastesnį, gražesnį ir, žinoma, stilingesnį.


Pradėkite nuo spintos pagrindo


Turbūt jau šimtą kartų girdėjote, kad kiekvienos stilingos moters slaptas ginklas yra bazinių drabužių kapsulė. Tai tokie iš pažiūros nuobodūs rūbai kaip balta palaidinė, juodi, balti ir pilki marškinėliai su vilna, klasikinės cigaretės formos kelnės, pilkas kašmyro megztukas ir t.t. Sukaupkite būtiniausiuosius ir būsite rami – kad ir kas nutiktų, turėsite, ką apsirengti.


Jeanne Damas
Jeanne Damas
Vida Press


Vilkėkite tik tai, kas tinka jūsų figūrai


Kartais pamirštame tai, ką žinome apie savo figūrą ir, apakintos naujausios tendencijos, įsigyjame tai, kas gražiau atrodo ant pakabos, o ne ant kūno. Nepamirškite, kad drabužis yra skirtas jį vilkėti, o ne laikyti spintoje. Todėl pirkite tik tai, kas leidžia jaustis gerai ir atrodyti gražiai.


Kritiškai žiūrėkite į tendencijas


Ne veltui sakoma, kad mada praeina, o stilius lieka. Kaskart išgirdusi apie naują tendenciją, pagalvokite, kaip ji atrodys jau turimo jūsų garderobo kontekste. Ar madingas drabužis derės prie kitų turimų rūbų? Ar turėsite kur jį pritaikyti?


Olivia Palermo
Olivia Palermo
Vida Press


Nebijokite prabangos ženklų


Atidžiai planuokite pirkinius ir įsigykite tik tai, kas tikrai tobulai tinka ir ką norėsite vilkėti ne vienerius metus. Taip išvengsite neplanuotų prastos kokybės, bet nedidelės kainos gaminių ir sutaupysite pinigų brangesniam drabužiui ar aksesuarui.


Būkite pasiruošusi


Ar gali būti blogesnė situacija, nei kuomet negalite vilkėti to, ko norite, nes neturite reikiamos liemenėlės/ pėdkelnių/ apatinių marškinėlių/ kelnaičių? Turėkite nedidelį būtinųjų priedų rinkinį. Dabar jis gali pasirodyti nebūtinas, bet kažko prireikus džiaugsitės tokį turėdama.


Caroline Issa
Caroline Issa
Vida Press


Išreikškite save


Mada yra tobulas būdas išreikšti save – tai padaryti galite per sekundę, net nepravėrusi burnos. Kodėl šia galimybe nepasinaudojus? Renkitės taip, kaip jums atrodo gražu, nesistenkite kopijuoti nieko kito ar vilkėti tai, kas padeda ištirpti minioje. Gyvenimas per trumpas vilkėti nuobodžius drabužius!


Visada spintoje turėkite suknelę ypatingai progai


Nors ir atrodo, kad retai pasitaiko progų, kuomet reikia pasipuošti, patikėkite, tokiai atėjus, jūs norėsite būti pasiruošusi. Todėl spintoje visuomet turėkite švarią, išlygintą suknelę, laukiančią, kada ją apsivilksite. Tokiai progai atėjus beliks pasirūpinti bateliais bei aksesuarais.


Gatvės mada
Gatvės mada
Vida Press


Teikite prioritetą patogumui


Apsiavusi batelius negalite paeiti? Vilkėdama švarkelį nepakeliate rankų? Užsisegusi suknelę vos galite įkvėpti? Esant tokiai didelei drabužių, aksesuarų bei avalynės pasiūlai tiesiog nuodėmė nešioti tai, kas neleidžia atsipalaiduoti. Neabejokite, kad ir kaip uoliai vaidinate, kad jaučiatės patogiai, jūsų veidas viską išduoda.


Investuokite į kokybiškus apatinius drabužius


„Kokybiška“ nebūtinai turi reikšti „brangu“, masinės mados parduotuvės siūlo pačių įvairiausių apatinių drabužių, tarp kurių tikrai rasite tai, kas tiks būtent jums. Ne mažiau svarbūs ir formuojantys apatiniai. Apskritai, reikėtų turėti tai, kas dailina figūra ir tampa nematoma po viršutiniais drabužiais.


Gatvės mada
Gatvės mada
Vida Press


Venkite tobulybės


Jau praėjo tie laikai, kai bateliai turėjo derėti prie rankinės ir vienu metu buvo negalima segėti daugiau nei trijų papuošalų. Tobulybė neįdomi, nuobodi ir... nemadinga. Net mados biblija vadinamas „Vogue“ žurnalas skelbia, kad su mada reikia žaisti: derinti skirtingus stilius, audinius, ir raštus.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis