Šventinę D. Paukštytės kolekciją įvertins dramos bei juodos spalvos mėgėjos

Dizainerė Diana Paukštytė moteriai per Kalėdas siūlo būti truputį karaliene ir truputį kerėtoja: trapia, bet gundančia, ramia, bet, atrodo, žvilgsniu įžiebiančia smarkiausius gaisrus, vieną minutę rašančia eiles į slaptą dienoraštį, o kitą – jau įžūliai braukiančia sukneles šleifu šokių aikštelės parketą. 

„Lieku ištikima dramai. Ir visai nesvarbu, ar moteris pasirinks minimalistinio silueto, vienuolės abitą primenančią juodą suknelę, ar žėrinčiais žvynais siuvinėtą vakaro karalienės apdarą, norėjau, kad abiem atvejais ji būtų dramatiška. Mano drabužiai skirti neeilinėms asmenybėms – kūrybingoms ir ugningoms savo vidumi, laisvoms ir nepaisančioms standartų.


Kokį drabužį bepasirinktų, mano moteris jausis kaip tikra vakaro karalienė. Nepaisant to, ar stebės visus patogiai įsitaisiusi kampelyje, ar spinduliuos charizmą pačiame vakarėlio centre“, – spalvingai moterį, kuriai sukūrė kalėdinę kolekciją, apibūdino dizainerė.


Diana Paukštytė
Diana Paukštytė
Redos Mickevičiūtės nuotr.


Kolekcijoje, kurią sudaro penkiolika proginių drabužių, daugiausiai suknelių ir gausiai siuvinėtų švarkų. Joje tinkamą apdarą šventėms ras tiek ramesnį stilių vertinanti intravertė, tiek prie dėmesio pratusi ekstravertė. Tradiciškai juodos ir raudonos spalvų apdarai išpuošti detalėmis – siuvinėjimais, aplikacijomis, gipiūro raižiniais, tiulio puokštėmis, kurios subtiliai primena, kad atėjo Kalėdos, o kartu kilo ir natūralus noras pasipuošti.


Prie tradicinių audinių, kuriuos naudoja žiemai skirtose kolekcijose, šįkart D. Paukštytė pridėjo ir tiulį, kuris proginiams apdarams suteikia ypatingo šventiškumo ir dramatizmo.


D. Paukštytės modelis
D. Paukštytės modelis
Vaido Jokubausko nuotr.


Siluetų įvairovė – nuo tiesių iki pūstų – dar kartą patvirtina, kad dizainerė stengiasi kurti įvairiems skoniams ir įvairioms progoms. Juk šventes moterys pasitinka ir jaukiai vakarieniaudamos su šeima, ir iki paryčių šėldamos vakarėliuose su draugais, kolegomis, o gal ir naujais gerbėjais.


D. Paukštytės modelis
D. Paukštytės modelis
Vaido Jokubausko nuotr.


„Be abejo, per Kalėdas norisi jaukumo, todėl tradiciškai naudojau ir daug šildančios vilnelės. Nors ji atrodo lengvutė ir vizualiai moterį tarsi įvynioja į minkštą jaukų voką, ji sveria. Vienos ypatingos suknelės, kuriai panaudojome kelis metrus vilnelės, svoris siekė penkis kilogramus. Bet koks malonumas žiemos šventes pasitikti pasipuošus būtent ja – ne tik elegantiškai, bet ir šiltai! Juolab, kad tokia suknelė visiškai nekaitina kūno, tad drąsiai galima sėstis prie žvakių šilumos šildomo šventinio stalo,“ - pasakoja dizainerė.


D. Paukštytės modelis
D. Paukštytės modelis
Vaido Jokubausko nuotr.


Dėl išskirtinio autorės braižo, naudojamų kokybiškų audinių ir itin kruopštaus siuvimo, o taip pat dėl labai demokratiškos kainos D. Paukštytės kūrybą galima drąsiai priskirti prieinamos prabangos kategorijai – jos kūriniai niekuo nenusileidžia didžiųjų užsienio prekės ženklų darbams, tačiau kainuoja tik dalį jų prašomos kainos.


D. Paukštytės modelis
D. Paukštytės modelis
Vaido Jokubausko nuotr.


Kolekciją D. Paukštytė taip pat pavadino dramatiškai – „The Secret of Silence“ (liet. „Tylos paslaptis“) – ir iškart paaiškino: „Visai nebūtina kalbėti, jeigu norisi tylėti. Drabužis ir jūsų akys viską pasako už jus.“Kalėdinę kolekciją, kuri dizainerės karjeroje – jau dešimtoji, fotografavo ištikimas D. Paukštytės bendražygis fotografas Vaidas Jokubauskas. Jis įamžino ir kelias pastarąsias dizainerės kolekcijas, o darbą su D. Paukštyte vadina dideliu malonumu. „Labai gera, kai nereikia žodžių, ir partneriai vienas kitą supranta be jų. Mums abiem prie širdies kiek dramatiška estetika, juk ir kūryboje, ir mūsų visų gyvenime vienaip ar kitaip yra daug teatro“, - įsitikinęs V. Jokubauskas, kuris ir pasufleravo dizainerei naujausios kolekcijos pavadinimą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis