Mados fotografė ir stilistė patarė, kaip rudenį atrodyti lyg stiliaus ikonai

Pasak mados fotografės Redos Mickevičiūtės ir stilistės Linos Bernotaitytės šį sezoną madinga yra kone viskas. Vis dėlto stilingos moterys pasidalino savo rudens sezono must have daiktais bei patarimais, kaip neišnykti pilkoje masėje.

Sezono tendencijos


Anot R. Mickevičiūtės, šis ruduo – palankus visiems, nes madingas stiliaus detales sunku suskaičiuoti ant rankų pirštų: velvetiniai kostiumai, itin didelės ir talpios rankinės, klostuoti sijonai, gėlėtų raštų suknelės, metalo atspalviai, neoninių spalvų deriniai, langeliai, džinsai, gyvūnų raštai, 70-tųjų atspalviai ir dar daug kitų skirtingų detalių.


R. Mickevičiūtės derinys
R. Mickevičiūtės derinys
Gamintojų archyvas


„Šį sezoną nėra kažkokios vienos gairės, kaip būtinai reikia atrodyti. Jų yra labai daug: nuo minimalistinio iki sportinio stiliaus, nuo elegantiško iki labai kūrybiško, apkrauto ir sluoksniuoto. Sunku pasakyti, kuris žmogus dabar galėtų būti nestilingas, nes dabar kone viskas yra madinga“, – teigia žinoma mados fotografė.


Rudens sezono must have


Nors šį sezoną madingų detalių apstu, L. Bernotaitytė ir R. Mickevičiūtė teigia, kad tam tikrų stiliaus aksesuarų galime matyti dažniau nei įprastai. Pasak mados fotografės, šio rudens must havechunky stiliaus bei kaubojiški batai ir rankinės juosiamos per liemenį. L. Bernotaitytė dar prideda, kad kiekviena stileiva privalo turėti šiltą pūkinę striukę, prie kurios lengvai galėsite derinti visus kitus aksesuarus.


Lina Bernotaitė
Lina Bernotaitė
Dovaldė Butėnaitė Photography


Pilkuma ir šaltuku išsiskiriantis sezonas verčia ieškoti šilumos ir jaukumo, tad abi žinomos moterys vienbalsiai sutaria, kad svarbiausia įsigyti rūbą, kuris neleis jums sušalti. L. Bernotaitytė nė vieną rudenį negali apsieiti be kašmyro megztuko, o R. Mickevičiūtė pirmenybę teikia ne tik šiltam, bet ir ryškiam paltui su vilna.


Aksesuarų galia


Stilingos moterys sutaria, kad aksesuarai keičia aprangą ir padeda ją papildyti, svarbiausia nepersistengti su jų gausa. „Kiekvienas kuriame savo identitetą ne tik drabužiais, bet ir aksesuarais. Šį rudenį turiu tris savo mėgstamiausius – klasikinio dizaino „Samsung“ išmanųjį laikrodį „Galaxy Watch“, išmanųjį telefoną bei kuprinę. Tai tikras miestiečio rinkinys“, – atskleidė L. Bernotaitytė.


L. Bernotaitės derinys
L. Bernotaitės derinys
Gamintojų archyvas


R. Mickevičiūtė taip pat atkreipia dėmesį, kad niekada neprašausite pro šalį pasirinkdami klasikinius aksesuarus, kurie niekada neišeis iš mados. Tai yra laikrodis, klasikiniai papuošalai, delninė, rankinė ar elegantiški bateliai. Anot fotografės, puošdamiesi šiais aksesuarais visada pataikysite į laikmetį.


Ne tik stilinga, bet ir praktiška


Stiliaus visuma pirmiausia sudaro bendrą įspūdį, tačiau svarbu, kad susikurtas įvaizdis ne tik patraukliai atrodytų, bet ir būtų patogus, nevaržytų. Pasak R. Mickevičiūtės ir L. Bernotaitytės, puikiomis stiliaus detalėmis gali tapti ir daiktai, be kurių neįsivaizduojame savo kasdienybės.


R. Mickevičiūtės derinys
R. Mickevičiūtės derinys
Gamintojų archyvas


L. Bernotaitytė niekada nepalieka namų be išmanus telefono – tai aksesuaras tapęs jos kasdienybės dalimi. Veikli ir nuolat skubanti R. Mickevičiūtė taip pat vertina patogumą, tad didelė rankinė, į kurią tilptų visi reikalingi dienos daiktai, jai nepamainomas dalykas. Fotografė šį sezoną taip pat pamėgo stilingus išmaniuosius laikrodžius, kurių dėka net ir rankose neturint išmaniojo telefono galima atsiliepti į skambučius, atrašyti į žinutes ar pamatyti kitus svarbiausius pranešimus.


Derinių taisyklės


Nors taisyklių egzistuojama kone visur, stilistės padrąsina stiliuje nebijoti jų laužyti. Anot R. Mickevičiūtės, taisyklės madoje sugalvotos tiems, kurie bijo eksperimentuoti ir mieliau pasikliauja kitų patarimu. „Galima derinti absoliučiai viską, tik reikia turėti stiliaus pojūtį. Visi žmonės, kaip ir daiktai, labai skirtingi, tad vienu rūbu aprengus skirtingus žmones, jis atrodys kitaip. Dėl to negalima vienos taisyklės taikyti visiems“, – teigia fotografė.


Reda Mickevičiūtė
Reda Mickevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr.


Stilistė L. Bernotaitytė sako, kad dažnai geriausiai atrodo dalykai, kurie ne iki galo dera tarpusavyje. Jei nesate įpareigota griežto aprangos kodo, galite laisvai eksperimentuoti. 

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis