Melanios Trump įvaizdis Afrikoje: feministinis pareiškimas ar stilistų klaida?

Pirmoji JAV ponia Melania Trump ir vėl sulaukė kritikos dėl savo stiliaus pasirinkimo.

Šeštadienį pirmoji JAV ponia pabaigė savo kelionę po keturias Afrikos šalis: Ganą, Malavį, Keniją ir Egiptą. Pirmasis tokio masto tarptautinis M. Trump vizitas vykdytas diplomatiniais ir humanitariniais tikslais, jo metu moteris populiarino savo pačios inicijuotą vaikų gerovės kampaniją „#BeBest”.

 

Melania Trump Egipte
Melania Trump Egipte
Vida Press


JAV prezidento Donaldo Trumpo žmona lankėsi vaikų ligoninėje, mokykloje bei aplankė našlaičius jų prieglaudoje, tačiau daugiausiai dėmesio vis vien sulaukė dėl savo stiliaus pasirinkimų. „Norėčiau, kad žmonės koncentruotųsi į tai, ką darau, o ne tai, ką vilkiu,” – spaudos konferencijoje sakė ji. Deja, bet Afrikoje matyti M. Trump įvaizdžiai sukėlė ne vieną karštą diskusiją, ką jais santūrumu garsėjanti ponia norėjo pasakyti.

 

Jos pirmtakė Michelle Obama savo vizitams Afrikoje mielai rinkdavosi tradicinių vietos spalvų ir raštų įkvėptus derinius. M. Trump nusprendė eiti savo keliu ir pasirinko absoliučiai kitokią strategiją. Kelionėje ji dėvėjo elegantiškus safario stiliaus švarkelius bei kelnes, lino audinio drabužius, daug rusvų ir chaki atspalvių, prie rūbų derino prabangius kūno bei baltos spalvos aksesuarus.

 

Pradinės mokyklos Malavyje mokiniai laukia pirmosios ponios Melanios Trump
Pradinės mokyklos Malavyje mokiniai laukia pirmosios ponios Melanios Trump
Vida Press


Pirmasis ypač daug dėmesio sulaukęs M. Trump derinys buvo skirtas safariui Kenijoje. M. Trump dėvėjo baltus klasikinius marškinius ir rusvas safario stiliaus kelnes sujuostas diržu, prie kurių priderino šalmą, tradiciškai siejamą su Europos kolonistais, taigi daug kam primenantį skaudų Afrikos žmonių išnaudojimą. Kadangi kiti žmonės kartu važiavę automobiliu nedėvėjo šalmų, tapo aišku, kad M. Trump tokio tipo šalmą pasirinko vien dėl estetinių paskatų.

 

Komentatoriai klausė, ar tikrai galimas daiktas, kad taip kruopščiai savo įvaizdžius su stilistų komanda planuojanti ponia nesusimąstė, kad jos aksesuaro pasirinkimas gali sukelti tokias asociacijas?

 

Kitą dieną Egipte M. Trump iš lėktuvo išlipo vilkėdama kreminį švarkelį bei to paties atspalvio kelnes, baltą palaidinę, kurią buvo papuošusi juodu kaklaraiščiu. Įvaizdį pabaigė „Chanel” balerinos stiliaus bateliai ir balta skrybėlė. Šis derinys, nors ir išskirtinai stilingas ir elegantiškas, taip pat sulaukė ne tik pagyrų, bet ir pašaipų.

 

Melania Trump Egipte
Melania Trump Egipte
Vida Press


Kai kurie paslėptų žinučių ir stiliaus pasirinkimais išreiškiamų politinių poteksčių mėgstantys ieškoti žurnalistai skelbė – M. Trump įvaizdis yra drąsus feministinis pareiškimas. „Man tai panašu į pribloškiantį mados pareiškimą šaliai, kurioje tokia prasta moterų teisių padėtis. Naudodamasi mados diplomatija, ji pareiškia: moterys yra lygios vyrams,” – socialiniame tinkle „Twitter” rašė naujienų kanalo CNN reporterė Kate Bennett.

 

Ir išties, vyriško garderobo akcentus sau pritaikiusi M. Trump atrodė kaip stipri ir savimi pasitikinti moteris.

 

Melania Trump Egipte
Melania Trump Egipte
Vida Press


Tiesa, nemažai komentatorių tokį pirmosios ponios įvaizdį palaikė juokingu ir panašiu į kaukę ar kostiumą. Kai kurie internautai jį sulygino su Meril Streep garderobu iš filmo „Mano Afrika”, kiti ­– su Michaelo Jacksono įvaizdžiu 1988-ųjų vaizdo klipe, kai kurie netgi rado panašumų tarp jos ir vieno iš Indianos Džounso filmų blogojo herojaus.

 

Pati M. Trump atsisakė komentuoti savo aprangą. Atrodo, tikroji jos vilkėtų drabužių prasmė greičiausiai taip ir liks paslaptyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis