Šaltajam sezonui – mezginiai su išvirkščia siūle

„Man įdomu, tai, kas neįprasta. Kuriu moteriai, kuri mėgsta mezginius, nebijo atrodyti ryškiai ir nestandartiškai“, – sako megztų drabužių kūrėja Agnė Karpovienė, ką tik pristačiusi savo naujausią kolekciją Rokiškio miesto 519-ojo gimtadienio šventėje.

Po kolekcijos pristatymo A. Karpovienė sulaukė didelio žiūrovų susidomėjimo, pagyrimų, skatinimo kurti toliau ir nesustoti. „Esu be galo laiminga. Kūrėjui svarbu rasti atsaką žmonių širdyse“, – neabejoja rokiškietė drabužių dizainerė. Simboliška, kad jos kolekcija per miesto šventę buvo pristatyta lygiai tą pačią dieną, kai ji prieš ketverius metus atidarė savo studiją-parduotuvę „Agnettes stilius“.Organizatorių nuotr.


Per ketverius metus Agnė spėjo nustebinti savo kūryba ne tik rokiškiečius. Veikli moteris yra pristačiusi savo kolekciją ir sostinėje. Vilniuje jos darbus demonstravo tv laidos vedėja Loreta Sungailienė su dukrele Liepa, grupės „Vyšnios“ narės Aistė Karanauskytė ir Sandra Navickaitė, fotografė Giedrė Rein, renginių vedėja Raimonda Jagminaitė, žolininkė Rasa Subačienė.


„Be abejo, kai tavo kūriniais susidomi žinomos moterys, tai suteikia dar daugiau pasitikėjimo“, – neslepia A. Karpovienė. Jos naujausią kolekciją Rokiškyje pristatė labai skirtingos asmenybės, skirtingų profesijų moterys. Įdomu tai, kad podiumu žingsniavo ir ūkininkė kartu su savo numylėta alpaka Markizu, o tai pasirodymui suteikė nesuvaidinto žavesio ir gerų emocijų. 


Organizatorių nuotr.„Tiesiog sukviečiau Rokiškio krašto moteris, merginas norinčias pademonstruoti mano kolekciją. Džiaugiuosi, kad tiek daug moterų metė sau iššūkį ir sutiko išbandyti save modelio karjeroje. Buvo labai įdomu bendrauti su tiek skirtingų moterų. Laiko buvo nedaug, tad teko sudėlioti kolekciją tarsi iš naujo, netgi numegzti ir kitų spalvų bei naujų detalių drabužių, kad kiekvienai rūbas derėtų, kad ji gerai jaustųsi pati demonstruodama. Norėjau kad drabužis nevaržytų, moteris kuo labiau atsipalaiduotų ir einant podiumu, ir prieš fotografo objektyvą“, – teigė kūrėja, kuriai visada svarbu, kad moteris gerai jaustųsi su jos kurtu mezginiu.


Organizatorių nuotr.Dizainerės kūrybinės vizijos dažniausiai gimsta rytais, gerai pailsėjus per naktį. Paprastai ji jau atsikelia su vizija, po truputį dėliojasi kūrybinės mintys, vaizdiniai. Įkvėpimas neretai ateina ir vaikštant gamtoje.


Organizatorių nuotr.Agnė itin mėgsta ryškias, aiškias spalvas, patinka jas derinti vieną su kita, kūrybiškai žaisti, o pasivaikščiojimo metu tarsi dėlionė susidėlioja galutinis modelio variantas.


Kaip sako drabužių autorė, ji visuomet stengiasi, kad mezginys derėtų prie konkrečios moters figūros, būtų jai patogus, užmaskuotų trūkumus, išryškintų privalumus. Išskirtine A. Karpovienės kūrybos detale galima būtų laikyti išvirkščias siūles, kas iš pradžių daugeliui buvo neįprasta.Organizatorių nuotr.


„Klientės net galvodavo, kad mezginiai mano studijoje-parduotuvėje specialiai sukabinti išvirkščia puse, gal kad nesudulkėtų, nesusiteptų, – juokiasi kūrėja. – Man patinka, kad rūbas būtų patogus, nereikalautų didelės priežiūros, transformuotųsi. Idealu, kai vienas rūbas turi keletą dėvėjimo variantų. Mano kurtas sukneles galima dėvėti iš abiejų pusių, kardiganai turi ilgą ir trumpą variantus, megztukai gali būti trumpomis rankovėmis ir dėvimi su riešinėmis arba su nuimama apykakle“. 


Organizatorių nuotr.Agnė yra sukūrusi ir ne vieną autorinę proginę suknelę. Tokį darbą ji vadinanti atgaiva sielai, kai gali diena iš dienos tobulinti užsakovės svarbiai šventei skirtą unikalų, rankomis megztą drabužį.


D. Baltakio, S. Daščioro, K. Puriuškio, R. Valiulio nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis