Mados namai pristatė kolekciją, tinkančią ne tik šiuolaikinei moteriai, bet ir senovės legendų herojei

Milane pristatyta mados namų „Max Mara” kolekcija.

Italų mados namai „Max Mara” šį sezoną žvelgia į klasiką. Jei tiksliau – klasikinę literatūrą, epines pasakas, mitus ir legendas, kurios apibrėžia ir nušviečia žmogiškąją patirtį ir iš esmės gyvenimą. Šios istorijos niekada nekinta, tačiau kiekvienas laikmetis jose randa sau tinkamas pamokas.


„Max Mara” pavasaris–vasara 2019
„Max Mara” pavasaris–vasara 2019
Organizatorių archyvas


Šiandien klasikinė antologija išgyvena įdomų pokytį – į ją žiūrima iš moteriškos perspektyvos. Vertėja Emily Wilson iš naujo išvertė Homero „Odisėją” ir parodė, kiek amžių mes tikėjome ne iki galo tiksliu vyriškuoju epo vertimu, kurio centre – mačo stiliaus tipažai, patriarchato padiktuoti simboliai. Margaret Atwood sukurta „Penelopiada” – tai pragmatiška, išmintinga ir netikėtai atvira istorijos versija, kurioje į Odisėjo keliones žvelgiama iš Penelopės perspektyvos. Madeline Miller parašė „Kirkę”, kurioje ne itin mėgstama ragana staiga tampa stipria, protinga moterimi, kuri drįso gyventi pagal savas taisykles. Amfitritė pabrėžta kaip Gajos provaikaitė ir visų vandenynų karalienė. Ir taip buvo, kol karo ištroškęs Poseidonas nenustūmė jos į antrą planą.


Dabar, po daugelio amžių tamsoje, mados namai Amfitritę grąžina į jos pelnytą sostą. Taip pat „Max Mara” iš naujo pažvelgia ir į savo pačių istoriją – dizaino legenda Anne-Marie Beretta buvo šių mados namų kūrybinė dvasia devintajame XX a. dešimtmetyje, ji taip pat buvo pasinėrusi į istorijomis turtingą klasikinio pasaulio simbolizmą. Ne veltui mados namų archyvuose vyrauja stiprių pečių linija, asimetriškos draperijos, kniedės, stilizuotos uniforminės detalės – visa tai buvo perkurta į istoriją, kuri aktuali dabar.Kolekcija sukurta bet kokioms oro sąlygoms, kurias žemei atsiųstų galingoji Gaja – ant podiumo buvo galima išvysti jūriniam klimatui tinkamų vašku dengtų audinių bei iš jų pasiūtų lietpalčių, blizgių odų, puikių tiek forma, tiek funkcija. Žvelgiant iš Amfitritės povandeninių valdų, kolekciją papuošė ir egzotiški raštai, primenantys gyvates, o kontrastą jiems kūrė griežtų formų švarkai bei paltai.


Pristatymo spalvos – tai odė Viduržemio jūrai. Alyvuogių žalia, žemės raudonumo, švari balta ir gili mėlyna... Mados namai šia palete puošia moterį, kuri yra moderni amazonė – pasitikinti savimi, drąsi, užsispyrusi. Jos pečius kerta nauja Atlanta rankinė, jos marškiniai turi vieną rankovę, sijonas surištas ties liemeniu, „Briseis” saulės akinių modelis tarsi paruošia žvilgsnį nuotykiams. Nesvarbu, ji keliaus į dykumas, skros vandenynus ar ieškos vandens monstrų – su tokia apranga ji drąsiai tiek tyrinės gamtą, tiek lietingą dieną skubės į darbus.


„Max Mara” pavasaris–vasara 2019
„Max Mara” pavasaris–vasara 2019
Organizatorių archyvas


Smalsu, ką vilkėjo į mados pristatymą susirinkusios viešnios? Jų stilingiausi deriniai – fotogalerijoje.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis