Išskirtinėje parodoje susitinka C.Chanel ir P.Picasso darbai

Laikui nepavaldūs Coco Chanel darbai traukia akį ir šiandien. Pasigrožėti išskirtiniais eksponatais kviečia nauja paroda „Culture Chanel“.

Gabrielle Coco Chanel išlaisvino moteris iš korsetų, sukūrė mažutės juodos suknelės fenomeną ir tapo legendine stiliaus primadona. Mados revoliucionierės darbai, nors sukurti prieš daugelį metų, dar ir šiandien traukia mases gerbėjų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. C. Chanel garbei Kinijoje, Guangdžou miesto operos teatre, eksponuojama paroda „Culture Chanel“. Ekspozicijoje – daugiau nei 300 išskirtinių C. Chanel kūrinių, tarp kurių - ir jos draugo bei garsaus menininko Pablo Picasso darbai.

Vienas iš bendrų C. Chanel ir P. Picasso projektų – baletas „Le Train bleu“ („Mėlynasis traukinys“ 1924 m.), kuriam Gabrielle Chanel sukūrė kostiumus, o Pablo nutapė dekoracijas. Šis baletas tapo C.Chanel debiutu, Gabrielle kurti kostiumai buvo neįprasti pompastiškai to meto teatro scenai, tačiau jų paprastumas ir patogumas lėmė trikotažinių „Chanel“ drabužių linijos sėkmę.

Coco Chanel
Coco Chanel
AFP/Scanpix

Parodoje galima išvysti ir G.Chanel laiškus, atvirlaiškius, emocingas portretines fotografijas, kadrus iš subtilių fotosesijų, įspūdingus juvelyrikos gaminius, P.Picasso bei dabartinio mados namų „Chanel“ dizainerio Karlo Lagerfeldo eskizus. Pastarojo dėka 2012 m. buvo surengta paroda „The little black jacket: CHANEL’S classic revisited“, skirta pagerbti dar vienam legendiniu tapusiam Coco Chanel kūriniui – mažam juodam švarkeliui („Little black jacket“). Šioje parodoje buvo eksponuojamos įžymybių, vilkinčių mažą juodą švarkelį, fotografijos, kurioms išvysti dienos šviesą padėjo ir buvusi prancūziškojo „Vogue“ redaktorė Carine Roitfeld.

„The little black jacket: CHANEL’S classic revisited“
„The little black jacket: CHANEL’S classic revisited“
Reuters/Scanpix

Visos su mados namais „Chanel“ ir madmuazele Coco Chanel susijusios parodos sulaukia nenusakomo dėmesio, tad naujoji „Culture Chanel“ – ne išimtis. Juo labiau, kad ši paroda išsiskiria jausmingumu ir subtilumu. Anksčiau ši ekspozicija buvo pristatyta Šanchajuje ir Pekine,  Guangdžou operos teatre paroda veiks nuo sausio 16 d. iki kovo 3 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis