Vyriška mada: džentelmenai, lovelasai ir pamaldieji

Naujausiose 2013-2014 m. rudens ir žiemos kolekcijose, skirtose vyrams, dominuoja elegancija, solidūs įvaizdžiai ir grubesnė gatvės mada.

Mados namų „Alexander McQueen“, „Bottega Veneta“ ir „Valentino“ kolekcijose netrūko kostiumuotų ir elegantiškų vyrų. Ateinančią žiemą ypač madingi bus amerikietiško stiliaus kostiumai su dviborčiu užsegimu, taip pat marginti įvairiausiais raštais – nuo grafinių, iki floristinių.

"Alexander Mcqueen"
Sipa/Scanpix
"Versace"
Sipa/Scanpix

Iš vyriškos mados gretų nesitraukia švarkai, susiūti iš skirtingų audinių ar spalvų blokų. „Valentino“ siūlo ir drąsesnes idėjas, tai odiniai švarkai ar odos detalėmis paįvairintos pelerinos.

"Alexander Mcqueen"
Sipa/Scanpix
"Valentino"
Sipa/Scanpix

Dizainerių dueto „Dolce & Gabbana“ kolekcijoje vyrauja gėlių fragmentais ištapyti švarkai, o kostiumai primena tuos, kuriuos vilkėjo romantizmo epochos džentelmenai. Jau ne pirmą sezoną „Dolce & Gabbana“ interpretuoja baroko įvaizdžius: paveikslai, architektūros atspindžiai ar religinė tematika. Pastaroji 2013-2014 m. rudens ir žiemos kolekcijoje buvo ypač akivaizdi, dizaineriai vienas palaidines išmargino Šv. Mergelės Marijos portretais, kitas išpuošė pompastiškais siuvinėjimais su brangiųjų akmenų inkrustacijomis.

"Dolce & Gabbana"
AP/Scanpix
"Dolce & Gabbana"
AP/Scanpix

Visiška priešingybė – mados namų „Versace“ kolekcija. Čia podiumu žingsniavo pasitikėjimu savimi trykštantys modeliai. Tarytum tikri lovelasai jie žingsniavo prasegtais kailiniais, švarkais ir odinėmis striukėmis. Dizainerė D.Versace interpretavo devintojo dešimtmečio stilistiką: paplatinta pečių linija, tarytum per dideli kostiumai, baikerių striukės, ties liemeniu klostytos kelnės ir džinsai atraitotais galais. Kolekcija dvelkė laukiniu pradu, nepaklusnumu ir neabejotinu vyriškumu.

"Versace"
Sipa/Scanpix
"Versace"
Sipa/Scanpix

Tarp būsimų tendencijų – ir sodrios spalvos, jų būta mados namų „Dsquared2“, „Gucci“ bei „Burberry“ kolekcijose. Dizaineriai kaip susitarę kitam sezonui siūlo raudonus, samaninius, žalius, mėlynus ir smėlio atspalvių megztinius, paltus, puspalčius ar lietpalčius. Taip pat netrūksta tradiciniu rudens sezono atributu tapusių languotų audinių.

Sipa Press/Scanpix
Sipa Press/Scanpix
"Burberry"
Scanpix
"Versace"
Sipa/Scanpix

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis