„Oskarų“ rekordininkė E.Head: kaip apranga pritraukti svajonių vyrą?

Ne veltui kostiumų dizainerė Edith Head vadinama legendine: nuo 1949 iki 1978 m. ji gavo 8 „Oskarų“ statulėles už geriausius kostiumus, o nominuota buvo net 35 kartus. Holivudo šlovės alėjoje E.Head skirta žvaigždė, dizainerė yra gavusi daugiau „Oskarų“ nei bet kuri kita pramogų pasaulio moteris.

Edith Head karjerą Holivude pradėjo 1924 m., kai įsidarbino „Paramount Pictures“ kostiumo eskizų piešėja. Vos per šešerius metus ji tapo viena garsiausių kostiumo dailininkių Holivude. Pirmąjį „Oskarą“ E.Head gavo 1950 m., už kostiumus juostai „The Heiress“. Nuo tada iki 1956 m. ji kone kasmet laimėdavo „Oskarą“.

XX a. viduryje Edith stiliaus patarimų klausėsi ryškiausios to laikotarpio žvaigždės: Bette Davis, Sophia Loren, Grace Kelly, Audrey Hepburn, Elizabeth Taylor ir kitos. Jos mėgo dizainerę, nes ši, kurdama kostiumus kino juostoms, visuomet konsultuodavosi su aktorėmis ir atsižvelgdavo į jų nuomonę.

Sophia Loren su sūnumis Carlo Ponti ir Eduardo Ponti
Sophia Loren su sūnumis Carlo Ponti ir Eduardo Ponti
Reuters/Scanpix

Septintajame dešimtmetyje išleistoje knygoje „How to dress for Sucess“ (Kaip apranga prisivilioti sėkmę) E.Head dalija patarimus, kaip įvaizdžiu pritraukti svajonių vyrą ir kuo ilgiau išlaikyti jį šalia. Pasak Edith, jei jūsų aplinkoje nėra svajonių vyro, reikia elgtis it medžioklėje – keliauti ten, kur esama grobio. Anuomet išvaizdūs ir pasiturintys vyrai dažniausiai būdavo sutinkami oro uostuose, geležinkelio stotyse, viešbučių baruose ir panašiose vietose. Šiandien kažin ar trauktume į stotį ieškoti vyro. Na yra tokių, kurios nori nenori ieško ten, bet... Anot garsios Holivudo piršlės Patti Stanger (ji randa partneres milijonieriams), dabar geidžiamiausi vyrai sutinkami naktiniuose arba sporto klubuose, o kartais ir darbe. Taigi, kur ieškoti grobio, spręsti jums: galbūt pomėgiai nuves jus pas išrinktąjį.

Vienos yra viliotojos iš prigimties, kitos, deja, viliojimo menu nesublizgėtų. Edith teigia, kad tokios moterys turi pasikliauti slaptu ginklu – būti intriguojančios. Kostiumų dailininkė nesistebi, kodėl vienas ar kitas įstabus aktorius glaudžia paprastą, net neišvaizdžią moterį, o ne kokią gražuolę. Visa paslaptis tėra gebėti pasirodyti neeilinei, sudominti partnerį.

Reuters/Scanpix

E.Head sako, kad reikėtų suvokti, kokio vyro ieškote, įvardyti jį ir apmąstyti, kokia moteris galėtų jam patikti. Dizainerė pateikia kelis tipažus: sportiško vyro, intelektualo ir sėkmės medžiotojo. Nors dauguma moterų vilioja rodydamos kuo daugiau atviro kūno, Edith pabrėžia, kad tokia taktika sėkmės neatneš: „Verčiau viliokite pridengtu kūnu, o ne nuogu, kaip viršelių nimfos, vyrai peršasi ne turinčioms polinkį į ekshibicionizmą.“ 

Šiuolaikinė kūno kultą garbinanti visuomenė lenkiasi reklamai, bet ši tik piešia svajones ir į akis pučia muilo burbulus, o tikrovė šiek tiek kitokia. Gilios iškirptės suviliotas vyras greičiausiai paliks gilų randą širdyje – rizikuojate tapti eiliniu vienadieniu grobiu. Norinčioms ilgalaikių santykių Holivudo kostiumų meistrė pataria pakeisti ne vieną suknelę, o rasti tinkamą įvaizdį ir savitą stilių.

Išskirtinį retro stilių demonstruoja burleskos šokėja Dita Von Teese
Išskirtinį retro stilių demonstruoja burleskos šokėja Dita Von Teese
Sipa/Scanpix

Suvokusios geidžiamo vyro tipažą, paprasčiau išsiaiškinsite, koks stilius jam artimas. Tačiau jokiu būdu nedėvėkite drabužių, su kuriais jaučiatės it arlekinas ir jais išsipuošiate tik dėl vyro. Ieškokite įvaizdžio, kuris būtų artimas jums pačiai. Nes jeigu nusižiūrėtasis vyras yra visiška jūsų priešingybė, pasak Edith, teks ieškoti kito tipažo.

Jei apsisprendėte, ko sieksite, išsiaiškinkite išrinktojo pomėgius, kaip jis leidžia laisvalaikį, kuo domisi, ką vertina. Drabužinę formuokite pagal tai, kas patiktų ir jums, ir jam, kas tiktų jo gyvenimo būdui.

Svarbu neperlenkti lazdos: saikingas makiažas, ne per daug aksesuarų, tvarkinga apranga ir vienas kitas jūsų stilių pabrėžiantis akcentas. Jei norite pasiekti rezultato, teks įdėti ir pastangų: avite aukštakulnius – išmokite jais vaikščioti, vilkite palaidinę ar suknelę atvira nugara – išsitieskite, segite siaurą sijoną – vaikščiokite gracingai. Be to, drabužis turi būti jūsų pagalbininkas, todėl juo reikėtų pabrėžti tik pranašumus. Gatvėse ir taip pilna susikūprinusių merginų, seginčių trumpus sijonėlius ir vos bepastovinčių ant svaigaus aukščio pakulnių. Todėl vyro dėmesį greičiau patrauks dama elegantiška suknele, viliokiškai kulniuojanti kad ir smailianosiais lygiu padu.

Taigi, žinokite, kieno dėmesio siekiate; išsiaiškinkite, kas tokį žavi; ieškokite įvaizdžio, kuris ne tik patiktų išrinktajam, bet ir tiktų jums pačiai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis