A. Jablonskytė - apie į akis krintančias lietuvių stiliaus klaidas

Dizainerės Austėjos Jablonskytės patarimai, kaip rengtis stilingai šaltuoju metų laiku.

Kokia avalynė šį sezoną madingiausia?

Šį ateinantį šaltąjį sezoną avalynės tendencijos pradžiugins daugumą moterų, nes madingos avalynės spektras yra kaip niekada platus. Dizaineriai iš tiesų šį rudenį ir žiemą mums siūlo puoštis ir avėti pačius įvairiausius batus. Tendencijas galima būtų suskirstyti i kelias grupes.
* Pirmąją grupę sudarytų žemi batai. Jie gali būti labai moteriškai elegantiški, primenantys balerinų batelius, tik padailinanti įvairiais papuošimais, kurių amplitudė taip pat yra labai plati - nuo saldžių bantelių iki pankiškų kniedžių. Taip pat bus labai madingi vyriško tipo žemaauliai batai (suvarstomi arba ne), taigi dabar jau galėsime iš vyro spintos skolintis ne tik marškinius, bet ir batus.
* Antrąją grupę sudarytų batai, kurių aulas būtų šiek tiek virš kauliuko. Šių batų įvairovė labiausiai galėtų išsiskirti savo kulnais, kurie bus madingi ir labai plonyčiai, su kuriais galime skubėti į Operos teatrą, ir batai labai storais kulnais, kuriais galime pasipuošti ir ne taip nuvargti kasdieną.
* Paskutinėje grupėje norėčiau išskirti, mano nuomone, šio sezono pagrindinę naujieną - batus su labai aukštais aulais, kai aulai yra gerokai virš kelių. Nauja, labai įdomu ir gražu.

Organizatorių nuotr.
Kokias pagrindines klaidas išskirtumėte, žvelgdama į mūsų moterų avalynės dėvėjimo ypatumus?

Mano nuomone, šiandien lietuvės nedaro labai daug klaidų. Eidama gatve pastebiu, kad kartais batelių spalva visai nedera prie aprangos, arba nesuvaldytos drabužių ir batų proporcijos, bet tai tikrai netaikoma daugumai. Manau, daug didesnė klaida yra moterų neryžtingumas avėti įdomesnius batus. Juk iš tiesų šiandien mes jau galime nusipirkti tikrai įdomių ir stilingų batų, bet taip atrodo, kad jie daugelio moterų garderobe kol kas užima pačią paskutinę vietą. Perkami yra tokie batai, kurie tiktų prie visko, bet juk kitą kartą yra daug įdomiau apsirengti paprastesnius kuklesnius drabužius, tačiau avėti įmantrius batelius.

Kaip rengtis norint avėti EMU batus? Ko vengti?

Norint stilingai atrodyti dėvint EMU stiliaus batus, reikėtų vadovautis priešybių principu. Kadangi šie batai patys savaime yra gruboko stiliaus, siūlyčiau prie jų derinti elegantiškus drabužius. Pavyzdžiui, puikiai tiks siauri džinsai ar elegantiskos siauros kelnės. Viršutinis drabužis taip pat gali būti įvairus: jeigu renkatės siaurus džinsus, galite dėvėti pakankamai laisvą višutinį drabužį, kuris tada puikiai „suskambėtų“ su grubokais batais.Taip pat galite dėvėti ir klasikinį švarkelį, kuris turėtų būti visu elegantiškų merginų ir moterų draugas.

Organizatorių nuotr.
Kokia avalynė tinkamiausia mėgstančioms dėvėti mini drabužius? Maxi drabužius?

Norint stilingai atrodyti dėvint maksi arba mini stiliaus drabužius, siūlyčiau derinti priešybes. Pavyzdžiui, dėvint mini suknelę, visada rinkčiausi grubesnius batus aukštu aulu ir storu kulnu, o dėvint maksi stiliaus suknią, rinkčiausi žemesnius ir lengvesnius batus. Visada stilingiausiai drabužių ir batų deriniai atrodo, kai tarp jų yra graži pusiausvyra - kaip mažas ir didelis, storas ir plonas, arba grubus ir lengvas.

Organizatorių nuotr.
Ko rudenį stinga lietuvių aprangai?

Dažniausiai atėjus šaltajam sezonui lietuviai pradeda rengtis tamsiais ir niūriais drabužiais. Spalvų gama apima tik juodą ir pilką, drabužių deriniuose nebelieka jokio polėkio, o vasariškas šypsenas sukausto šaltis. Siūlyčiau net atėjus šaltam metų laikui nebijoti ekspermentuoti su savo apranga, nebijoti ryškesnių spalvų ir įmantresnių drabužių. Juk gražiau apsirengę ir jaučiamės geriau, įgauname daugiau pasitikėjimo savimi ir džiuginame aplinkinius. Dažnai reikia labai nedaug, kad pagyvintume savo aprangos ansamblį. Pavyzdžiui, jeigu apsirengiate juodais drabužiais pridėkite kokį ryškios spalvos akcentą, ryškesnius batus, šaliką ar rankinę ir jau jūsų įvaizdis įgaus visai kitą pagreitį.

Organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis