Apranga, kuri padės siekti darbo aukštumų

Nė neabejojame, kad darbe visų pirma svarbiausia gebėjimai ir profesionalumas. Vis dėlto, apranga tai pat daro įtaką karjerai. Į ką atkreipti dėmesį, kad atrodytumėte profesionaliai ir kiti jus vertintų teigiamai.

Įsigyti drabužiai turėtų būti verti investicijų, todėl didesnes sumas skirkite klasikinių spalvų ir stiliaus apdarams. Klasikinis drabužis nebūtinai turi būti nuobodus ir pilkas. Parduotuvėse dairykitės modernesnio silueto ar akcento. Tai gali būti asimetriška iškirptė, dekoruota apykaklė ar švarko atlapai, palaidinė su peplumu (pridurtas sijonėlis) ir t.t. Nepakenks ir vienas kitas dėmesį traukiantis aksesuaras, tačiau svarbu, kad visuma būtų elegantiška ir neperkrauta.

Švarkai
Švarkai "Marks & Spencer", "New Yorker", "Marella"; Palaidinės "Marks & Spencer", "Esprit"
Gamintojo nuotr.
"Asos" modelis
asos.com

Jūsų apranga turi atitikti vietą, progą ir žmonių grupę su kuria bendraujate. Jei laukia svarbus pokalbis su vadovais ar pristatymas, jokiu būdu negalite pasirodyti neišlygintais ar pernelyg iššaukiančiais drabužiais. Apranga turėtų būti subtili, bet atspindėti jūsų asmenybę.

"Monton"
Gamintojo nuotr.

Jei žinote, kad klientui artimesnis laisvesnis stilius, tokį rinkitės ir jūs. Tinkama apranga padeda rasti bendrą kalbą. Puikus sumanaus įvaizdžio pavyzdys – pirmoji JAV dama Michelle Obama. Ji renkasi klasikines sukneles ar kostiumėlius, bet nevengia žaismingesnių raštų ir spalvų, tai Michelle padeda kurti patikimos ir lengvai bendraujančios moters įspūdį.

Pirmoji JAV dama Michelle Obama
Pirmoji JAV dama Michelle Obama
AFP/Scanpix

Darbo apranga turi ne tik atrodyti profesionaliai, bet ir būti patogi. Rinkitės drabužių siluetus, kurie nevaržo kūno judesių, bet ir nekabo it maišas. Kai matuojatės drabužius parduotuvėje, nebijokite įsitikinti, kad jie tikrai bus ir praktiški: atsisėskite, pritūpkite, pasistiebkite, žvilgtelėkite ar audinys nepersišviečia, ar nėra linkęs lamdytis ir t.t. 

"Ivo Nikkolo" modelis
Gamintojo nuotr.

Dalykinei aprangai puikiai tinka minimalistiniai ansambliai. Venkite itin romantiškų, gausiai puoštų ar sluoksniuotų apdarų. Prie kostiuminių kelnių derinkite elegantišką megztuką, prie siauro sijono – tiesią palaidinę ir kardiganą (užsegamas megztinis). Atkreipkite dėmesį į drabužių formas, jos turi atrodyti harmoningai, o audiniai nekelti nepatogumų. Todėl rinkitės kokybiškus natūralesnius pluoštus ir nesudėtingas konstrukcijas.

"Asos" modelis
asos.com

Atsirinkite tendencijas, nepulkite į jas stačia galva. Nuo iki vilkėdamos madingus drabužius galite atrodyti kiek juokingai. Verčiau išsirinkti porą tendencijų, kurias galėtumėte derinti su klasika.

"Emanuel Ungaro" modelis; Suknelės "Marks & Sapencer"
Scanpix ir gamintojo nuotr.

Rudenį darbo aprangą siūloma paįvairinti šiomis tendencijomis:

* Languoti audiniai
* Pilki atspalviai
* Drabužiai, siūti iš skirtingų spalvų blokų
* Vyriški kostiuminiai audiniai
* Grafiniais raštais marginti audiniai
* Gėlėti audiniai
* Smokingo kelnės
* Militaristinio stiliaus švarkai
* Midi ilgio sijonai
* Raibas vadinamasis vištų pėdelių raštas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis