Kaip turi rengtis aukštas pareigas užimanti moteris?

Lengvaatletė Austra Skujytė modelio darbą išmėgino pirmą kartą ir rezultatu liko patenkinta.

Lengvaatletė, olimpietė Austra Skujytė ir įvaizdžio bei grožio technologijų ekspertė Rasa Povilaitienė tapo pirmosiomis Lietuvos moterimis, įamžintomis dizainerės Vilmos Marės ir fotomenininkės Svetlanos Baturos projekte „Valdovės portretas“.

Organizatorių nuotr.
Moterys pristatė dalykiškų, svarbias pareigas ir veiklas vykdančių moterų įvaizdį, galintį atskleisti ne tik jų valdingąsias, versliausias puses, bet ir moteriškumą, subtilumą, švelnumą.

Organizatorių nuotr.
„Tai suderinti tikrai nėra lengva. Juk protokolas gana griežtas dalykiškų moterų įvaizdžiui. Tad nenusižengti jam ir tuo pačiu leisti moteriai jaustis stilingai, įdomiai, emocionaliai - ilgų paieškų ir darbo rezultatas“, - įsitikinusios projekto dalyvės.

Pasak R.Povilaitienės, tinkamai parinkti drabužiai deramai reprezentuoja moterį – vadovę aukšto lygio renginiuose, verslo aplinkoje.

R. Povilaitienė
Organizatorių nuotr.
„Protokolas dažnai įspraudžia į labai griežtus rėmus. Labai džiaugiuosi, kad dizainerės Vilmos Marės drabužiai atitinka verslo moters aprangai keliamus reikalavimus, taip pat atskleisdamas moteriškų linijų grožį. Tai subtili elegancija su ryškiai dominuojančiu moteriškumo pradu, kuriame jaučiamas ir baltiškasis identitetas“, - patikino įvaizdžio ekspertė.

Organizatorių nuotr.
Lengvaatletė A.Skujytė modelio darbą išmėgino pirmą kartą ir rezultatu liko patenkinta. Nors žinoma sportininkė niekuomet nenešioja dalykinės aprangos, šis stilius jai tiko ir patiko. „Tai, kaip atrodžiau, iš tiesų buvo įspūdinga. Neįprasta, bet įspūdinga“, - patikino A. Skujytė.

Kelis dešimtmečius Amerikoje kurianti dizainerė Marė tvirtino, jog ji vis dažniau grįžta darbuotis į Lietuvą. Autorė pasinėrė į tą sritį, kuri ją itin domina – dalykinių bei tuo pačiu baltiškos kultūros bruožų turinčios aprangos kūrimą.

Organizatorių nuotr.
„Norisi sukurti alternatyvą šiuolaikiniam, dažniausiai militaristinio stiliaus dalykiniam kostiumui. Tai – tarsi mano pareiga, nes mūsų tauta išsiskiria unikalia estetika savo ankstyvojoje priešistorėje. Tuomet mūsų protėvių kūrybinėms galioms dar neturėjo įtakos jokie agresoriai. Dar nebuvome pavergti katalikiškųjų Vakarų ir jų vertybių. Būtent čia slypi mūsų originalumo ištakos, kurios man labai svarbios“, - su šypsena sakė V.Marė.

Organizatorių nuotr.
Modelių duoną taip pat išmėgino dar kelios moterys - Mykolo Riomerio universiteto docentė, Kauno apskrities moterų krizių centro bei VŠĮ "Psichoterapijos studija" atstovė Laima Ruibytė, „Žolinčių akademijos“ įkūrėja Danutė Kunčienė, kraštotvarkos dizainerė ir lektorė Audronė Daubarienė.

Unikalia technika kurtus Vilmos Marė drabužius bei pabendrauti su pačia autore bus galima lapkričio 28–ąją Kaune „Koko boutique“ salone.

Organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis