Įvaizdžio konsultantė: kokius aksesuarus pasirinkti ir prie ko juos derinti

Turbūt ne viena iš mūsų ir, greičiausiai, ne vieną kartą esame pagalvojusios, kad dėvime nepakankamai aksesuarų. Galbūt jų neturime, manome, kad nemokame išsirinkti arba priderinti.

Populiariausi straipsniai:
- Vyrų orgazmas - visa tiesa iš jų pačių lūpų
- A. Mickevičius: ką turi gebėti kiekvienas išsilavinęs žmogus
- Astrologė Rima: dabar didžiausia tikimybė suklysti
- Kokius drabužius dėvėti šią vasarą?
- Nekeptas šokoladinis sūrio tortas

Parengė stilistė, stiliaus ir įvaizdžio konsultantė Mingailė Skuodytė

Taip yra todėl, kad aplinkoje paplitusi nuomonė, jog aksesuarai yra būtina mūsų garderobo dalis, atspindinti mūsų individualų stilių, kūrybingumą, originalumą ar modernumą. Oi ne... tikrai neketinu sakyti, kad tai yra klaidinga nuomonė, tačiau noriu aptarti visas aksesuarų dėvėjimo ar nedėvėjimo galimybes.

Rankinė ir batai – sielos veidrodis. Juokauju. Tačiau be abejo tai yra būtina ir labai svarbi, o kartais svarbiausia aprangos dalis. Rankinė ir batai apibendrina ir užtikrina mūsų įvaizdį. Nesvarbu ar rūbai yra pačios geriausios kokybės ar prekinio ženklo, jei batai yra nudėvėti, o rankinė neskoninga– sukursite prastą įvaizdį. Ir atvirkščiai, prie pačių elementariausių, kuklių, žinoma, tvarkingų drabužių avimi geri batai ir derinama tokia pati rankinė, mūsų įvaizdžiui suteikia tvirtumo, pasitikėjimo ar prabangos jausmą.

Gamintojo nuotr.

Aukštakulniai „Mango“, auskarai „Zara“, akiniai nuo saulės „Mango“, basutės „Mango“, šalikas „Zara“, kaklo papuošalas „Zara“, zara.com, mango.com (moteris.lt koliažas)

Aksesuarai – greiti pokyčiai. Visi aksesuarai, tiek batai ir rankinė, tiek papuošalai, diržai, šalikai ir kiti gali tapti žaisminga priemone kaitaliojant tų pačių drabužių derinius iš kasdienio, laisvo į dalykinį ar šventiškesnį.

Jei mūvite tamsiai mėlynus džinsus ir vilkite baltą marškinių tipo palaidinę, prie šio ansamblio galite derinti:

1) Sportbačius, ryškesnį diržą, laisvo stiliaus apyrankę (odinę, iš akmenėlių ar karoliukų, plastikinę, pintą ir pan.) – sportinis, laisvalaikio įvaizdis.

Gamintojo nuotr.
Dirželiai „Asos“, akiniai nuo saulės „Mango“, sportiniai bateliai „New Balance“, apyrankė „Mango“, mango.com, asos.com (moteris.lt koliažas)

2) Balerinos tipo batelius, spalvotą šalikėlį, romantiškus papuošalus – sukursite laisvą, bet moteriškumu alsuojantį įvaizdį.


Bateliai (gėlėti) „H&M“, auskarai „Asos“, šalikas „Mango“, bateliai „H&M“, apyrankė „New Look“, diržas „Mango“, mango.com, hm.com, asos.com (moteris.lt koliažas)

3) Aukštakulnius batelius arba basutes, labiau pastebimus papuošalus, delninę – sukursite šventiškesnį, vakarinį įvaizdį.

Gamintojo nuotr.
Auskarai „Oasis“, juodi bateliai „Zara“, delninė „Aldo“, šviesūs bateliai „Mango“, kaklo papuošalas „Zara“, delninė „Asos“, asos.com, zara.com, mango.com (moteris.lt koliažas)

Tai naudinga kuriant garderobą – galime turėti mažiau drabužių ir daugiau aksesuarų, kas dieną atrodyti kitaip. Tačiau nepamirškite, kad visi aksesuarai, kaip ir batai ar rankinė, turi būti kokybiški ir turėti vizualią vertę, o kalbant pinigais, vienas aksesuaras gali kainuoti kaip vienas drabužis.

Drabužis kaip aksesuaras. Turėdamos gražų, ypatingą, įdomų rūbą jį norime parodyti, norime atkreipti dėmesį ir juo džiaugtis, tokiu atveju aksesuarai gali būti kliūtis tikslui pasiekti. Pavyzdžiui, nėrinių suknelė, palaidinė puošta akmenėliais, stikliukais arba sijonas su dekoratyviu diržu – tokie drabužiai jau turi integruotas dekoracijas, todėl prie jų dėvėti papildomų detalių nebūtina. Tačiau ne tik dekoruoti drabužiai nereikalauja aksesuarų. Ypatingai ir įspūdingai rūbas gali atrodyti ir tada, kai yra pagamintas iš įdomaus audinio (spalva, raštas ar tekstūra), yra įdomios formos ar originalaus dizaino. Prie tokių drabužių derindamos didesnius ir ryškesnius aksesuarus, jokiu būdu nesugriausite įvaizdžio ir nedarysite klaidos, tačiau užgošite, galbūt, įdomiausią derinio elementą. Todėl atsiminkite, kad:

1) Vilkėdamos rūbą, kuris turi papildomas dekoratyvines detales, reikia stengtis neperkrauti vaizdo, vengti per daug ir per didelių aksesuarų.

2) Vilkėdamos įdomų ar originalų drabužį stenkitės jį pabrėžti, o ne užgožti.

Dėvėti aksesuarus tikrai nėra būtinybė. Jų nebuvimas nereiškia, kad nemokame derinti, neturime stiliaus ar esame nuobodžios. Dažnai sakom „ant kito labai gražu, bet man kažkaip nelimpa...“ Jei „nelimpa“, gal ir nereikia, mes juk visos skirtingos, kitokios ir ypatingos.

www.tavostilius.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis