Dizaineriams atsibodo kurti vien arabų nuotakoms (FOTO)

„Kinta ir atsinaujina ne tik Milano „pret–a–porter“ mada. Keičiasi netgi tai, kas atrodytų nėra pavaldu laikui: Amžinasis miestas ir jo stilius“, – sako mados žurnalistė Jurga Jurkevičienė. Specialiai moteris.lt skaitytojams ji pasakoja apie permainas Romos aukštosios mados pasaulyje.

Anksčiau „Alta Roma“ – Romos aukštosios mados savaitė buvo deimantų spindesys, italų ir arabų stilistų vienetinės suknios. Nepakartojamas, mistiškas „La Dolce Vita“ miesto aromatas. Bet šįsyk jau dvidešimt penktą kartą rengiama Romos aukštosios mados savaitė žada permainų. „Alta Roma“ – tai ne tik prabangių suknelių modeliai ant podiumo, bet ir vaizduojamasis menas: kinas, muzika, fotografija. Italijos sostinės mados savaitės kalendoriuje vis daugiau vietos skiriama ultramoderniems mados performansams, retrospektyvinėms parodoms, naują požiūrį į vienetinį drabužį drąsiai demonstruojantiems prestižinių mados akademijų studentams.

Jeigu manęs paklaustų, kokia svarbiausia Romos aukštosios mados savaitės naujiena, štai atsakymas: vienas mados savaitės kūrėjų demonstruoja kolekciją, kurios idėja – aukštosios ir gatavų drabužių mados susiliejimas.

Kasdienybė įgauna naują atspalvį netgi Romoje. Dizaineriai nebenori gyventi tik iš vestuvių suknių kūrybos. Matyt, jiems pabodo puošti arabų princeses ir milijardierių žmonas. Turbūt todėl, – svarsto Romos aukštosios mados savaitėje dirbantys žurnalistai, Italijos aukštoji mada po truputį artėja prie vidutinio kliento.

Mados ikona vadinama Miroslava Duma ir brazilų mados tinklaraštininkė Helena Bordon pasipuošusios aukštosios mados kūriniais
Mados ikona vadinama Miroslava Duma ir brazilų mados tinklaraštininkė Helena Bordon pasipuošusios aukštosios mados kūriniais
Vida Press

Kur vyksta? Romoje, šalia Vatikano. Visai netoli popiežiaus valstybės įsikūrusiame „Santo Spirito in Sassia“ vienuolyne kasmet liepą parodoma daugiau nei pusšimtis aukštosios mados kolekcijų. Tarp jų – istoriškai svarbūs itališkos „sartoria“ tradicijas puoselėjantys vardai. Romos vienuolyne, panašiai kaip ir Paryžiuje galima pasigėrėti šlamančiomis vakaro sukniomis ir tik vienai klientei sukurtais biuro kostiumėliais. Bet kolekcijos Romoje rodomos ne tik vienuolyne. Rodomos ir diplomatinėse atstovybėse – tai žavinga „Alta moda“ tradicija. Šįkart Romą nustebinti žada mūsų kaimynai: Lenkijos ambasadorius Italijoje Wojciechas Ponikiewskis man jau atsiuntė kvietimą sudalyvauti lenkų mados avangardo kolekcijos pristatyme.

Mados namų
Mados namų "Giada Curti" pristatymo užkulisiai
Vida Press

Kaip tai atrodo? Romos „Alta moda“ – tai individualaus drabužio šventė, nes dar ir dar kartą tenka pripažinti: drabužis išryškina asmenybę, sureikšmina moters „ego“. Juk aukštoji mada yra moterų prioritetas. Vyrai aukštosios mados neturi. Ne kartą esu vartojusi terminą „donna di classe“ – (it. vidine elegancija žavinti moteris), kuris labiausiai susijęs su aukštosios mados kasdieniniu drabužiu. Į mados savaitę vykstu dar ir tam, kad jas – „donna di classe“ išskirčiau iš publikos. Dizainerių prezentacijose, pirmosiose eilėse jų yra. Kol kas.

Kas ant podiumo? Šįmet liepą istoriniai Italijos aukštosios mados namai „Renato Balestra“, „Raffaella Curiel“, „Fausto Sarli“ pristato ateinančios žiemos kolekcijas. Šią vasarą „Renato Balestra“ mados namai žurnalistus ir Romos elitą pakvies įvertinti net dvi kolekcijas. Raffaellos Curiel kolekciją įkvėpė legendinis rusų kompozitorius Piotras Čaikovskis, o prieš kelis metus mirusio garsaus Romos dizainerio Fausto Sarli stilių išpuoselėjo jaunas italų dizaineris Rocco Palermo. Šis vaikinas porą metų dirbo Milane, pas Giorgio Armanį.

Dizaineris Renato Balestra po kolekcijos pristatymo Romos aukštosios mados savaitėje
Dizaineris Renato Balestra po kolekcijos pristatymo Romos aukštosios mados savaitėje
AP/Scanpix

"Raffaella Curiel" 2014 m. pavasario ir vasaros sezono aukštoji mada
Vida Press

"Fausto Sarli" 2014-2015 m. rudens ir žiemos sezono aukštoji mada
Vida Press

Nauji mados vėjai. Ant podiumo naujas idėjas pademonstruos jau 10-tą kartą aukštosios mados savaitės metu rengiamo projekto „Who Is On Next“ dalyviai – jauni kūrėjai Julia Voitenko, Fabio Quaranta, Greta Boldini, Alexander Flagella, Michella Musco. Kartu su „Vogue Italia“ žurnalo redakcija rengiamo konkurso metu pasirodys ir nauji talentai Sara Maino, Isa Arfen, Marco Rambaldi. Iš kurių „Vogue Italia“ mados redaktorė Franca Sozzani kartu su komisija ir šįmet rinks nugalėtoją.

„Vogue Italia“ mados redaktorė Franca Sozzani, Sipa Press/Scanpix nuotr.

Mados savaitės metu kolekcijas parodys ir devynios aukštosios Italijos dizaino mokyklos. Akredituoti žurnalistai bus pakviesti į Romos centre įsikūrusius prabangius kunigaikščio Ruspoli rūmus, kuriuose eksponuojama Italijos aukštajai madai skirta paroda „Flora ir Fauna“. Joje galima bus pasigėrėti legendinių italų dizainerių „Valentino“, „Krizia“, „Fendi“, „Laura Biagiotti“, „Roberto Cavalli“ ir užsienio mados namų „Kenzo“, „Chanel“ „Adrienne Vitadini“ „Maison Martin Margiela“ kūriniais iš aukščiausios kokybės trikotažo. Šioje parodoje taps aišku, kada ir kaip vienetinėje madoje gimė pirmieji „animalier“ motyvai.

Gamtos motyvus itin mėgsta italų dizaineris Roberto Cavalli; 2013 m. ir  2014 m. rudens sezono modeliai
Gamtos motyvus itin mėgsta italų dizaineris Roberto Cavalli; 2013 m. ir 2014 m. rudens sezono modeliai
Reuters, AFP/Scanpix nuotr.

Parodoje „Flora ir Fauna“ galima išvysti ir mados namų
Parodoje „Flora ir Fauna“ galima išvysti ir mados namų "Chanel" bei "Kenzo" kūrinius; "Chanel" 2014-2015 m. rudens ir žiemos sezono aukštosios mados modelis (k.) ir "Kenzo" 2014 m. rudens sezono modelis (d,)
Vida Press

Autentiškas prabangos dvelksmas – portalo moteris.lt skaitytojoms

Aukštosios mados savaitės metu, kaip ir kasmet, netruks įspūdingų vakarėlių. Jų lankytojams nelabai rūpi, kas vyksta už prabangių „Villa Brasini“ , „Pinacoteca Tesoriere“, „Horti Salustriani“, „Palazzo Lazaroni“ durų. Šiose vietelėse įdomu ne tiek paragauti gurmaniškų patiekalų, kiek pabūti tarp Romos aukštuomenės, pajusti tikrosios prabangos dvasią. Jos Romoje vis dar labai daug. Tikiuosi, jog ją užčiuopsite mano reportažuose.

"Renato Balestra" 2012 m. ir 2013 m. aukštosios mados modeliai
Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis