Dizainerė Julia Janus sujungė madą ir maistą

Vilniuje pristatytas Julia Janus baltiškos mados ir maisto dialogas – leidinys “Mada ir Maistas” Ruduo/Žiema 2014-2015.

Rugsėjo 9 dieną Latvijos ambasadoje Vilniuje buvo surengta dizainerės Julia Janus naujausio tarptautinio leidinio-albumo „Mada ir Maistas ruduo/žiema 2014-2015“ prezentacija. Į leidinio pristatymą–pikniką Latvijos ambasados kiemelyje susirinkusius Lietuvos mados verslo, žiniasklaidos ir restoranų atstovus pasveikino Latvijos ambasadorius Lietuvoje Martinis Virsis (Mārtiņš Virsis). Prieš savaitę Julia Janus surengė tokį patį pristatymą Lietuvos ambasadoje Rygoje.

Organizatorių nuotr.

"Mada ir Maistas" - tai tradicinis kiekvienos naujos Julia Janus sezoninės kolekcijos albumas, išleistas kartu su žymių Baltijos šalių virtuvės kūrėjų receptais. Knyga suformuota kaip mados ir gastronomijos kūrinių vizualinis dialogas.

Organizatorių nuotr.

Knygos kūrimo procese dalyvavo du žymūs Lietuvos ir Latvijos šefai: Deivydas Praspaliauskas ir latvis Nauris Jakuško. Abu šefai gilinasi į šiuolaikinės baltiškos virtuvės tendencijas. Šią vasarą jie gavo po 15 Julia Janus rudens-žiemos kolekcijos nuotraukų ir remdamiesi sezoniniais produktais kūrė po 15 efektingų ir nesunkiai pagaminamų patiekalų receptų.

Organizatorių nuotr.

"Šiuo kolektyviniu projektu mes atspindime bendrą baltišką identitetą. D. Praspaliausko ir N. Jakuško patiekalų vaizdinis ir idėjinis dialogas su mada yra viena iš „Julia Janus“ tarpkultūrinės programos, apimančios madą, muziką, interjero elementus, gastronomiją, kitus su gyvenimo kokybe ir identitetu susijusius elementus, dalių” – pasakoja J. Janus.

Organizatorių nuotr.

Pikniko-pristatymo metu D. Praspaliauskas kūrė patiekalą improvizaciją. J. Janus kūrybą, kolekciją ir albumą pristačiusi stilistė Agnė Jagelavičiūtė sutiko dalyvauti žaidime: persirengti naujausios Julia Janus kolekcijos drabužiu ir leisti restorano šefui sukurti užkandį vizualiai atkartojant matomą modelį, taip kaip jis tai darė albumo kūrimo metu.

Organizatorių nuotr.

Renginio metu lietuvių dizainerė kartu su muzikos kompozitoriumi Viliumi Tamošaičiu-GeraiGerai taip pat pristatė ir naują išskirtinį muzikinį projektą, skirtą  naujausiai rudens ir žiemos kolekcijai. Specialiai šiai kolekcijai Vilius Tamošaitis sukūrė 22 muzikinius kūrinius, apipintus Baltijos regiono garsais: nuo miško iki miesto, kuriuos keliaudama aplink Baltijos jūrą irašinėjo pati Julija. 

Organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis