Megztos mados tendencijos rudeniui ir žiemai (FOTO)

Netrukus ruduo persiris į antrąją pusę, todėl pats metas pagalvoti apie šiltus mezginius, nuo minkštų megztinių, šalikų iki kepurių bei kojinių. Šį sezoną madinga viskas, kas pinta, megzta ar nerta – rankdarbiai užkariauja mados pasaulį. Apžvelgiame, kokios mezginių tendencijos vyraus 2014-2015 m. rudenį ir žiemą.

Netikėta, tačiau daugybė garsių mados namų rudens kolekcijose pristatė megztus modelius nuo-iki. Rodos, kadaise į pašalį nustumti mezginiai šįmet atgimsta su trenksmu, galime net neabejoti, kad tai viena geidžiamiausių šio sezono tendencijų. Mados namų „Missoni“, „Chanel“, „Celine“, „Marc Jacobs“, „Sonia Rykiel“ ir daugybės kitų šou manekenės vilkėjo ne tik megztinius, megztas sukneles, sijonus, bet ir kelnes, apsiaustus.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.

Galimybę pasipuošti ypatingais mezginiais jau nuo 1822 m. siūlo garsi mezgimo verpalus gaminanti kompanija „Schachenmayr“. Ilgametę patirtį turintis vokiečių ženklas yra puikiai žinomas tiems, kurie domisi mezgimu, naujausiomis tendencijomis ir vertina kokybę. „Schachenmayr“ kuria skirtingas linijas, pritaikytas kiekvieno poreikiams: „Schachenmayr Regia“ – tai siūlai, tinkami megzti kojinėms, išsiskiriantys unikalia sudėtimi (75 % vilna, 25 % poliamidas), garantuojančia, kad mezginius galėsite dėvėti ypač ilgai; „Schachenmayr Original“ – klasikiniai siūlai, skirti visiems, mėgstantiems užsiimti rankdarbiais; „Schachenmayr Select“ – išskirtinio dizaino verpalai, atitinkantys naujausias tendencijas.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.

Kiekvieną sezoną „Schachenmayr“ pristato naujausias mezgimo verpalų tendencijas. 2014-2015 m. rudens ir žiemos sezonui kūrybingieji vokiečiai pateikė keturias kryptis, kurių atitikmenimis tapo įtakingiausios mados sostinės: Niujorkas, Londonas, Paryžius ir Tokijas. Kiekvienai iš tendencijų priskirti spalviniai kodai, jų deriniai ir mezgimo raštai.

Niujorko kryptis ragina atsigręžti į natūralumą, nebijoti šiurkštesnių paviršių, megzti šiltus apdarus ir aksesuarus iš storų siūlų, kurie atvėsus orams apgaubs jaukumu ir šiluma. Madingas efektas, kai verpaluose susipina skirtingų spalvų ir faktūrų gijos, tai gaminiui suteikia unikalumo – kiekvienas mezginys įgauna vis kitą marginimą. Spalvinė Niujorko gama: miško žaluma, rudenėjantys medžių lapais, kavos pupelės, rudi pustoniai, žaliai geltona alyvuogių, plytų oranžinė ir plukių raudona. Šįmet madingos niujorkietės puošiasi masyvių pynių megztiniais, spalvingomis kepurėmis ir movomis.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.

Londonas alsuoja nerimastinga dvasia, čia susipina tarytum netvarkingas, tačiau iki smulkmenų apgalvotas įvaizdis ir klasikiniai elementai. Iš siūlų raizgomas tartano audinį atkartojantis raštas, vyrauja faktūriški paviršiai, mohera, stori siūlai, metalo žvilgesys ir neono akcentai. Londono krypties spalvos išsiskiria turtinga pilkų atspalvių gama, nuo tamsios, beveik juodos, asfalto iki šviesios, primenančios pakelių rūką. Verpaluose pilkos spalvos pinasi sukurdamos pereinančių tonų efektą, kai atsvara siūlomos sodresnės: kavos, naktinio dangaus, raudonųjų čili pipirų ir pienių. Sezono mezginiais galime įvardyti iš storų siūlų megztą megztinį, langeliais išmegztas kepures ir rankines.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.
Londono priešingybė – svajingas Paryžius. Svarbu išryškinti moteriškumą, pabrėžti švelnumą, įkvėpimo verta semtis iš trapių juvelyrinių dirbinių ir romantiško stiliaus. „Schachenmayr“ siūlo minkštučius merino, alpakų ir moheros vilnos siūlus, verpalai, suvyti lyg grandinėlės ir kur ne kur tviskantys it perlai. Paryžiaus spalvinei gamai būdinga dusli violetinė, bijūnų rausva, persikų, mėtų, kreminė, įvairios rusvos, šviesūs pilkšvi, žalsvi, šilti aukso ir šalti sidabro atspalviai. Paryžietės šį sezoną puošis elegantiškais prie kūno priglundančiais megztiniais, šviesiomis kepurėmis ir megztais apsiaustais.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.
Tiems, kuriuos traukia drąsūs sprendimai, patiks Tokijo kryptis, joje persipina tradicijos ir modernios idėjos. Ryškiaspalviai elementai ir skirtingos tekstūros padės susikurti išskirtinį įvaizdį. Spalvos nuneša į nerūpestingą vaikystę: apelsinų oranžinė, mėtų neoninė, citrinų geltona, elektrinė, žalių atspalvių pliūpsniai ir sodri fuksijų. Nuotaikingi Tokijo krypties mezginiai kaipmat sušildys: puoškitės ryškiaspalviais šalikais, pirštinėmis, ilgomis kojinėmis ir margais kardiganais.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.

„Schachenmayr“
„Schachenmayr“
Gamintojo nuotr.
Šiandien neabejingi mados pasauliui ir jo naujovėms gali pasinerti į mezginių pasaulį stačia galva – per daug nebus. Nuo galvos iki kojų vilkėti megztais drabužiais ir aksesuarais drąsina daugybė žinomų dizainerių. Šį sezoną mezginiai visa galva lenkia kitas mados tendencijas.

„Schachenmayr“ siūlų galite įsigyti el.parduotuvėse www.kasiulai.lt  (Vilnius, Kaunas), www.devyniosgalybes.eu bei „Mezgimo zona“ (Vilnius). Daugiau informacijos apie „Schachenmayr“ siūlus www.coatscrafts.lt

Atsiųsdamas savo anketinius duomenis konkurso dalyvis neprieštaravo, kad jie būtų naudojami UAB „Delfi“ (įmonės kodas 125483974, Gynėjų g. 16, Vilnius) ir UAB “Coats Lietuva” (įmonės kodas 110646885, A. Juozapavičiaus g. 6, Vilnius) rinkodaros tikslais, kaip tai reglamentuota LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatyme.

Konkurso nugalėtojos:

Jolanta Burzdikienė
Ramutė Jomantienė
Virginija Strumskienė
Giedrė Luckutė
Rūta Ziukaitė

El. paštu pranešime, kaip atsiimti prizus.

Užsakymo nr.: PT_65949808

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis