Dizainerė Rūta Rimšelienė: kokie batai yra šio sezono TOP'ai

Lapkritis, artėjant šalčiausiam metų laikui – paskutinė galimybė pasiruošti žiemai ir investuoti į šiltus batus. Žinoma, daugumai norisi, kad batai būtų ne tik šilti, patogūs, bet ir atitiktų naujausias mados tendencijas.

Avalynės dizainerės Rūtos Rimšelienės teigimu, madingus batus nesunkiai gali išsirinkti kiekvienas – vienu metu madingi net kelių skirtingų tipų batai, tačiau svarbiausiai, ne aklai vaikytis mados, bet rinktis tuos batus, kurie labiausiai atitiktų juos avėsiančio žmogaus stilių bei gyvenimo būdą.

Batai „lydi“ kiekvieną žmogaus žingsnį, todėl labai svarbu nepagailėti laiko ir energijos, ieškant labiausiai tinkančios avalynės. Visiems visada patariu batus matuotis ir aklai nesivaikyti madų – net ir populiariausi batai žmogui gali visiškai netikti, todėl su jais jis atrodys juokingai. Pavyzdžiui, šį sezoną madingi batai ant platformų, ilgi, virš kelių. Įsivaizduokite, kaip su tokiais batais atrodytų mokytoja, stovėdama klasės priekyje. Tuo tarpu tokiais batais avinti dainininkė atrodys stilingai ir madingai, – sako R. Rimšelienė. – Šiuolaikinė mada dėkinga tuo, kad per vieną sezoną pasiūlomos net kelios skirtingos tendencijos. Tai kiekvienam suteikia galimybę atrasti kažką savo ir tuo pačiu būti madingu. Reikia tik nebijoti žaisti batų forma ir spalva“.

Gamintojo nuotr.

Prekybos centro VCUP vadovė Ona Nevinskienė pastebi tendenciją, kad žieminius batus žmonės iš tiesų renkasi daug atidžiau, nei bet kurio kito sezono: „Šaltuoju sezonu avalynei žmonės išleidžia daugiausiai pinigų ir tai nieko stebėtino, nes šie batai kainuoja brangiausiai. Jiems pirkėjai vidutiniškai išleidžia 80 eurų, dažnai laukia išpardavimų, per kuriuos kokybiškus batus gali nusipirkti pigiau. Kol kas būtent kaina yra pagrindinis kriterijus, lemiantis ilgesnę ir atidesnę žieminių batų paiešką, tačiau taip pat atsižvelgiama į batų kokybę, patogumą ir mados tendencijas“.

Norintiems nepaklysti žieminės avalynės labirintuose, dizainerė įvardija šio sezono TOP‘us:

1. Batai virš kelių (batfortai) yra šio sezono mados klyksmas. Jeigu moteris mėgsta dėvėti sukneles, trumpus paltukus, pončą – šio stiliaus batai kaip tik jai. Dizainerė atkreipia dėmesį, kad rekomenduojamas tarpas tarp šių batų ir sijono yra nemažesnis nei 5 cm, nes kitu atveju moteris gali atrodyti vulgariai.

Gamintojo nuotr.

2. Šį sezoną batų madoje svarbus kontrastas – elegancija derinama su grubumu. Pavyzdžiui, grubus bato padas ir elegantiškas viršus, smulki bato noselė ir storas kulnas.

Gamintojo nuotr.

3. Rokeriški batai, puošti kniedėmis ir kitais panašiais elementais, taip pat vieni madingiausių šį sezoną. Jie itin tinka moterims, kurios renkasi laisvalaikio stiliaus drabužius, yra kūrybiškos ir nebijo išsiskirti iš minios.

Gamintojo nuotr.

4. Spalva – labai svarbus elementas. Juoda ir ruda yra klasika, kuri visada madinga, tačiau prie tamsaus aprangos derinio apsiavus spalvotus batus, visas derinys atrodys įdomiau, leis išsiskirti iš kitų. Šį sezoną itin madingi tamsiai žalios, tamsiai mėlynos bei baklažano spalvos batai.

Gamintojo nuotr.

5. Audinys. Odinis batas visada praktiška ir gražu, tačiau jeigu norisi kažko įdomiau, šį sezoną patariama rinktis zomšinius arba lakuotus batus. Jeigu gąsdina lakuoti batai, vietoje jų galima rinktis batus blizgiu atspalviu.

Gamintojo nuotr.

Avalynės dizainerė atkreipia dėmesį, kad, prieš einant parduotuvę pirkti batų, reikėtų gerai pagalvoti apie poreikius – batai bus nešiojami kasdien, o galbūt bus skirti tik ypatingoms progoms, prie kokios aprangos jie bus derinami, šiais batais bus norima pabrėžti stilių ir jie bus pagrindinis akcentas, ar tik papildys visą derinį, harmoningai derės su drabužiais ir neužgoš aksesuarų. Nors konkretaus skaičiaus, kiek kiekvienas žmogus turi turėti batų, nėra, R. Rimšelienės nuomone, bent dvi skirtingas poras žieminių batų turėti verta – taip jie ir nešiojami bus ilgiau, ir ne taip greitai atsibos.

Kaip minėjo O. Nevinskienė, žmonės linkę laukti žieminių batų išpardavimų. Vienas tokių vyks lapkričio 13-14 d. prekybos ir renginių centre VCUP.

Gamintojo nuotr.

Prekybos ir pramogų centras VCUP – tai giliausias vilniečių apsipirkimo tradicijas turintis prekybos centras, atidarytas dar 1974 m. Prekybos centre veikia daugiau nei 160 parduotuvių ir paslaugų vietų, daugiau nei 10 kavinių bei restoranų, iš kurių atsiveria panoraminis miesto vaizdas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis