Pasaulinio garso modelis E. Jezepčikaitė: labai nemėgstu to skirstymo – laisva ar užimta...

„Tu gali pakeisti pasaulį, tik turi rasti jame savo vaidmenį“, – savo feisbuko paskyroje rašo lietuvių modelis Eglė Jezepčikaitė (21 m.). Pati jų turi keletą.

Trumpa dosjė

Gimtadienį švenčia liepos 23 d.
Užaugo Druskininkuose.
Namai. „Nors daug keliauju po pasaulį ir dirbu beveik vien užsienyje, mano namai yra Lietuvoje.“
Studijavo Vytauto Didžiojo universitete.
Modeliu dirba nuo 16-os. Modelių agentūros „Elite Worldwide“ modelis.
Siela atsigauna Juknaičiuose (Šilutės raj.), kur gyvena seneliai ir brolis.
Ūgis – 178 cm, svoris – 63 kg.
Fotografavosi žurnalams „Vogue“ (yra puošusi japonų, turkų, meksikiečių), „Glamour“, „Marie Claire“, „Elle“, „Vanity Fair“, „Madame“, „Mojeh“, „Spur“ ir kt.
Prekių ženklai, su kuriais bendradarbiavo: „TopShop“, „Russel & Broomley“, „Preenline“, „Uniqlo“, „La Rinacsente“ ir kt.
Šalys, kuriose užsibuvo ilgiau: JAV, Singapūras, Italija, Ispanija, Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija.
Naujausias iššūkis – su drauge Jovita Večkyte įkurtas laisvalaikio drabužių moterims ir vyrams prekių ženklas „Bonboz“.

Gal prisimenate, kur išleidote pirmąjį modelio honorarą ir kokio dydžio jis buvo? Ar taupote pinigus?

Tai nebuvo vienas konkretus pirkinys, kuriam būčiau taupiusi ilgą laiką. Daiktų nesureikšminu, mieliau renkuosi keliones, laisvalaikio pramogas ar savišvietą. Nesu iš tų, kurie pernelyg kaupia pinigus (nors taupyti – geras bruožas). Stengiuosi racionaliai planuoti finansus, ir tiek.

Ką studijuojate? Kokią sritį laikytumėte savo pašaukimu?

Rinkodarą. Tai gana plati sritis, nevaržomai leidžianti rinktis toliau. Pastarieji 6-eri metai mados pasaulyje atvėrė man kelius į pašaukimą. Visada domėjausi mada, menu, psichologija ir verslu, bet esu ambicinga ir norėčiau išbandyti save daugelyje skirtingų sričių. Jei save varžai, atsiduri savotiškame kalėjime. Jame įstrigę nemažai žmonių…

Pradėjote kurti drabužius su reljefiniais įspaudais. Kaip atsirado prekių ženklas „Bonboz“, kokia jo istorija? Ką reiškia pavadinimas ir šūkis „The Role of Your Soul“ („Tavo sielos vaidmuo“)?

Idėja kilo prieš pusantrų metų. Su drauge ir kolege nuo ankstyvos jaunystės piešdavome savo svajonių kolekcijų ir pristatymų eskizus. Pradėjome labai naiviai įsivaizduodamos, kaip viską greitai ir be galvos skausmo padarysime (šypsosi), tačiau užtrukome daug ilgiau, nei tikėjomės, – vis tobulinome kiekvieną detalę, įvaizdį, pakuotes, siekėme sukurti reikiamą nuotaiką... Nesigailiu. Kiekvieną dieną išmokstame naujų pamokų, vertinu kiekvieną šio kelio atkarpą. Dar tik mėnuo, kai paleidome „Bonboz“ į viešumą. Prekių ženklo šūkis „The Role of Your Soul“ skatina laisvai ieškoti savo tikrojo „aš“. Siekiame perteikti drąsos ir laisvės pojūtį. Laisvę rinktis, išdrįsti, jausti. Mūsų vidinius poreikius ir sprendimus dažnai riboja socialinė aplinka. Nuo mažens mus formuoja švietimo sistema, aplinkinių požiūris, mums primetamos kitos nuomonės, pasirinkimai, neadekvatūs siūlymai – pradedant tuo, kuo būti, ir baigiant tuo, ką mylėti.

Asmeninio albumo nuotr. (V. Jokubausko nuotr.)

Kokiu šūkiu pati vadovaujatės gyvenime?

Nebijok praverti lango, nes nustebsi, kiek pamatysi pakėlęs akis į viršų. Visur yra šviesioji pusė.

O koks Jūsų širdies statusas?

Labai nemėgstu to skirstymo – laisva ar užimta. Laisvė apskritai yra viena svarbiausių vertybių. Santykių niekada neviešinu socialiniuose tinkluose, nes manau, kad tai – konfidencialus dviejų žmonių reikalas. Mano širdies statusas – įsipareigojusi ir kupina jausmų.

Modelio darbą prilyginate vaidybai, o prekių ženklą „Bonboz“ – trumpametražiam filmui, kuriame per trumpą laiką pasikeičia daug vaidmenų. Kuris vaidmuo gyvenime Jums mieliausias?

Dažnai užimu režisieriaus arba stebėtojo ir klausytojo vietą. Geriausiai jaučiuosi tarp pastarųjų išlaikydama balansą.

Kokie filmai Jums padarė didžiausią įspūdį?

Mano mėgstamiausi režisieriai – Woody Allenas ir Quentinas Tarrantino. Žaviuosi jų filmuose keliamais retoriniais klausimais ir vizualine raiška – bandymu perteikti paprastų reiškinių nepaprastą grožį.

Asmeninio albumo nuotr. (V. Jokubausko nuotr.)

Jei Jūsų gyvenimas būtų filmas, kuris iš jau sukurtų?

Pozityvusis „Gyvenimas yra gražus“ („La vita è bella“, rež. R. Benigni, – aut. past.). Jo herojus, kad ir kokie sunkumai ar nenumatyti gyvenimo vingiai užkluptų, spinduliuoja šviesa ir apšviečia ja aplinkinius. Pabrėžiami gražiausi ir paprasčiausi žmogaus bruožai. Man tai – tobulos savybės, jas turėtume puoselėti nuolat. Žaviuosi, kai grožį sugebama įžvelgti paprastuose dalykuose, kai išmokstama juos vertinti (kad ir mėgautis gamta ar džiaugtis vieni kitais). Tada gyvenimas tampa daug šviesesnis.

Kokiomis savo savybėmis didžiuojatės?

Pozityvumu ir tolerancija. Nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas žmogus širdyje nešiojasi daug gėrio ir gali atsiskleisti netikėčiausiose situacijose. Šias savybes stengiuosi stiprinti kasdien.

Kokias įsivaizduojate svajonių atostogas?

Civilizacijos nesugadintoje saloje, į kurią kas rytą atplaukia čiabuvių ir praneša svarbiausias pasaulio naujienas. Ten, pamiršusi visus rūpesčius, rutiną ir kasdienius reikalus, būčiau su savo artimiausiais ir mylimiausiais žmonėmis keletą savaičių.

Didžiausias atostogų nuotykis, kokį prisimenate.

Ne kartą esu pavėlavusi į lėktuvą – dėl įvairių priežasčių. Kartais tai išeina į gera. Pavyzdžiui, taip nutikus prieš penkerius metus, turėjau praleisti naktį ir pusę kitos dienos Italijos pietuose. Tose apylinkėse nieko nepažinojau. Prie manęs priėjo vietinė mergina, užkalbino, susibičiuliavome, o vakarą praleidau jos senelių namuose su visa tikra italų šeima (juokiasi). Su Emilijana ir dabar esame labai artimos draugės, susitinkame kiekvieną kartą, kai viešiu Milane, ji dažnai lankosi Londone ir Niujorke. O šią istoriją abi prisimename kaskart susitikusios (šypsosi).

Jūsų tėtis Kęstutis Jezepčikas – Lietuvos lengvosios atletikos vyriausiasis treneris. Kokią sporto šaką labiausiai mėgstate?

Kiek tik pamenu, mūsų šeimoje visada buvo kalbama apie sportą. Jaučiu pagarbą visiems sportininkams – dėl jų atsidavimo ir valios. Tėtis man visada buvo ir yra vienas stipriausių ir nuoširdžiausių žmonių. Autoritetas, patarėjas. Žaviuosi jo racionaliu mąstymu, organizuotumu ir vidine ramybe. O sportą labiausiai mėgstu vandens, ypač vandenlenčių, dar patinka joga, golfas.

Kokios muzikos klausotės?

Senojo (Old school) repo, klasikos, minimal techno ir hauso.

Asmeninio albumo nuotr. (V. Jokubausko nuotr.)

Kaip labiausiai mėgstate ilsėtis? Kokių laisvalaikio pomėgių turite?

Geriausiai atsipalaiduoju keliaudama arba namie. Žmonių (visiškai nepažįstamų arba pačių artimiausių) istorijos. Patinka, kai vėsu, nes nemėgstu didelio karščio. Knyga, geras oras, filmas, draugai arba mano pačios draugija. Ilgi pokalbiai su artimaisiais, kaip atsirado Žemė ir kokios spalvos dažų įmaišytume į dangų šiąnakt.

Su kokia įžymybe labiausiai norėtumėte kartu pavakarieniauti ir ko labiausiai norėtumėte jo ar jos paklausti?

Tai būtų svajonių vakarienė – vakarėlis namelyje Alpėse (jas dievinu!). Prie židinio sėdėtų Ernestas Hemingway’us ir pasakotų apie pokarį, dėstytų požiūrį į šiuolaikinį žmogų. Fone Johnas Lennonas grotų „Imagine“, o įsimintiniausias akimirkas įamžintų fotografas Helmutas Newtonas.

Klausimas, kurį esate girdėjusi daugiausia kartų.

Kaip taisyklingai rašyti tavo pavardę (Lietuvoje)? Ką rašyti po „J“ – „e“ ar „a“? Kaip tarti tavo vardą (užsienyje, mat dažniausiai taria kaip „Eagle“ – „erelis“).

Kokios dabar yra modelių mitybos, gyvensenos mados? Kokio mitybos plano pati laikotės?

Ko gero, veganizmas. Mano nuomone, norint normaliai gyventi ir maitintis, reikia atsisakyti cukraus, miltų ir alkoholio. Nesu mėsos mėgėja, nesunku gyventi be alkoholio, tačiau saldumynai yra mano silpnybė. Tikiuosi, kada nors pavyks iš jos „išaugti“ (juokiasi).

Nuotraukos – Agnės Gintalaitės ir iš asmeninio herojės albumo

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis