Dizainerė M. Miliauskaitė: vyras - pirmasis mano kūrybos kritikas

Daugiau nei šešerius metus mados pasaulyje besisukanti dizainerė Miglė Miliauskaitė kuria save ir savo aplinką mylinčiai moteriai.

"Ji – žavingai moteriška, empatiška, drąsiai priimanti visas emocijas ir iššūkius. Akimirką gali būti persmelkta klasikos, o kitą – jau striksėti su botais per balas. Ji kupina netikėtų saviraiškų, savęs, o kartais ir stiliaus paieškų", – apie moterį, kuriai dedikuoja savo kūrybą, sako M.Miliauskaitė, "Positive Fashion" prekės ženklo įkūrėja.

Giedriaus Bubliausko nuotr.

Savaitgalį uostamiestyje esančioje "Herkaus galerijoje" drabužių dizainerė pristatė dviejų dalių kolekciją. Prie kolekcijos modelių buvo pritaikyti Kristinos Abraitienės ("K Art") sukurti ištaigingi, vakarėliams skirti papuošalai. Kodėl vilnietė papuošalų kūrėja K. Abraitienė ir vilnietė, bet šiuo metu gyvenanti Kaune, drabužių dizainerė M. Miliauskaitė sumanė kolekcijos pristatymą organizuoti Klaipėdoje?

"Tai savotiška dovana mūsų kūrybos gerbėjams, kurių labai daug turime Vakarų Lietuvoje", – sakė K. Abraitienė.

Įdomi šių dviejų kūrėjų pažintis. Pasirodo, prieš kelis metus tekėti bsirengianti Miglė ieškojo prie savo kūrybos suknelės tinkamų papuošalų. Akį patraukė K. Abraitienės įkurto prekinio ženklo "K Art" internetinėje svetainėje eksponuojami masyvūs, dailios formos perlų auskarai. Po užklausos dizainerė sulaukė itin greito papuošalų kūrėjos atsakymo.

G. Bubliausko nuotr.

"Kristinos atsakymas buvo šiltas ir malonus, tai vienas iš dalykų, kuris mane patraukė. Man išties svarbu turėti daiktus, kurie yra gaminami su meile, atsidavimu ir gera energija", - prisimena Miglė. Prie Miglės išsirinktų auskarų, Kristina dar specialiai jai sukūrė originalią segę į plaukus. Na, o po kurio laiko K. Abraitienė įsigijo kelis dizainerės kurtus drabužius. Jaunos moterys pradėjo bendrauti, šią vasarą net sugalvojo kartu padaryti fotosesiją. Kūrėjų bičiulystę vainikavo ką tik Klaipėdos stilingą publiką sudominęs mados renginys.

Renginio metu dizainerė M. Miliauskaitė pristatė dviejų dalių kolekciją, išsiskiriančią minimalizmu ir juodos spalvos variacijomis. "Tai – savotiškas emocinis iššūkis man pačiai, bandymas prisijaukinti juodą spalvą. Tik visai neseniai pasisiuvau, regis, privalomą turėti mažą juodą suknelę. Visi, kas mane pažįsta, žino, jog Miglės spintoje daug spalvų ir faktūrų, bet juodos – nė kvapo... Tačiau neseniai teko dalyvauti vienoje įvaizdžio komunikacijos paskaitoje, kurios metu įtaigiai buvo pasakojoma apie juodą spalvą ir jos privalumus.

G. Bubliausko nuotr.

Nusprendžiau ir pati tuo įsitikinti. Vienas iš aspektų – vilkėdamas juodai, ryškiau matai aplinką! Ir iš tiesų, tamsūs drabužiai nebūtinai perteikia tik blogą nuotaiką ar juolab skausmą", – sako "Positive Fashion" prekės ženklo įkūrėja. M. Miliauskaitė prisipažįsta, kad šiandien iš naujo ima suprasti legendinės dizainerės Coco Chanel žodžius: „Moterys mąsto apie visas spalvotas spalvas. Jau sakiau, kad juodoje yra visos spalvos. Baltoje irgi. Jų grožis yra absoliutus. Jos yra tobula harmonija“.

Renginio akimirkas fiksavo dizainerės vyras, kaunietis fotografas Giedrius Bubliauskas. Miglė neslepia, kad būtent vyras ir yra pirmasis jos kolekcijų bei kūrinių kritikas. "Parodau jam eskizus, paklausiu nuomonės, kartais netgi kartu važiuojame pirkti audinių. Jis turi tvirtą nuomonę ir savotišką stiliaus suvokimą. Man patinka tai, jog Giedriaus kritika yra konstruktyvi ir tam tikros jo įžvalgos itin vertingos.

Kalbant apie pagyras, palaikymą ir paskatinimus: sulaukiu to su kaupu!" – pasakoja M. Miliauskaitė.

G. Bubliausko nuotr.

Kiekvieną sezoną M. Miliauskaitė ištekina apie penkolika nuotakų. Galbūt su vyru fotografu, itin vertinamu jaunavedžių už atsakingumą, betarpiškumą ir jaukumą, Miglė susipažino per savo klientės vestuves?

"Visgi ne", – šypsodamasi purto galvą dizainerė, ir sako, kad juos suvedė kūryba. Ji ruošėsi savo kūrybos darbų fotosesijai Vilniuje, bet viena iš fotosesijoje turėjusių dalyvauti modelių Ernesta Kalinauskaitė pasiūlė fotografuotis Kaune, mat pasak jos, Vilniuje jau visos įdomiausios vietos įamžintos. Be to, ji pažįstanti patikimą fotografą šiame mieste. Taip visas fotografavimosi procesas buvo perkeltas iš Vilniaus į Kauną. Profesinė pažintis netrukus virto romantiška draugyste, pasibaigusia vestuvėmis.

Ne vieną kolekciją pristačiusi dizainerė M. Miliauskaitė įsitikinusi, kad apranga daro įtaką žmogaus savijautai, savivertei ir netgi suteikia sėkmės. "Drabužiai suformuoja emocijas, siunčia žinutę aplinkai, todėl nieko nekuriu atsitiktinai", – teigia kūrėja.

G. Bubliausko nuotr.

Prekinio ženklo "Positive Fashion" pavadinimas negimė spontaniškai ir nebuvo susapnuotas. Nuo vaikystės Miglė mėgo viską daryti ir mąstyti kitaip. "Vardas ir pavardė man atrodė - per griežta ir neįdomu. Noras buvo ne tik turėti skambų pavadinimą, bet ir pasitelkti kažkokį filosofinį aspektą. Pavadinimas visiškai susijęs su manuoju AŠ, mano vidumi ir mano lūkesčiais aplinkai. Mūsų šiaurietiškoje prigimtyje tikrai norisi daugiau pozityvumo ir šypsenų. O gi viskas prasideda nuo TAVĘS – būk tas pokytis, kurį pats nori matyti pasaulyje!" - atvirai sako M. Miliauskaitė.

Dizainerės kūrybos įkvėpimas – teigiamos emocijos ir supanti aplinka. Turbūt priešingai negu daugelis kūrėjų ji negali nieko sukurti, jeigu slegia negatyvios emocijos. Miglės kūrybos varikliukas veikia tada, kai ji jaučiasi harmonijoje su savimi ir aplinka. "Stengiuosi save apsupti tik tokiais žmonėmis, su kuriais gera bendrauti, kurie yra tikri ir skatina mane tobulėti. Labai mėgstu stebėti žmones, kartais įkvėpimo ieškau ir senuose mados žurnaluose ar išvykusi svetur, vaikštinėdama po jaukius mados "butikus", – sako M. Miliauskaitė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis