Plius dydžio drabužius dėvinčios moterys: argi ne pačios sau pirmiausia turime patikti?

Jei paklaustumėte bet kurios moters: ar jaučiatės graži, dauguma į šį klausimą atsakytų: „Ne“. Ir imtų vardyti, jų manymu, turimus trūkumus: kojos per trumpos, krūtinė per didelė, pečiai per platūs ir pan. Moterys vis dar nesąmoningai pačios save lygina su visuomenėje įsišaknijusiais grožio standartais.

„MOTERIS by Julia Janus“ kolekcijos modeliai vilki UK16 (EU 44) dydžio drabužius
„MOTERIS by Julia Janus“ kolekcijos modeliai vilki UK16 (EU 44) dydžio drabužius
Gamintojo nuotr.

Julijos Janus ir žurnalo „Moteris“ bendrai urbanistinės mados kolekcijai „Stilius neturi ribų“ šį kartą sutiko nusifotografuoti plius dydžio drabužius dėvinčios moterys. Mat ši kolekcija skirta ne tik įvairaus amžiaus, bet ir skirtingų apimčių moterims. Naujoje fotosesijoje dalyvavo trys labai įdomios asmenybės – šeimos gydytoja Evelina Neverdauskaitė-Rudzikienė, kirpėja stilistė Eglė Ščiukaitė bei komunikacijos projektų direktorė Eglė Paliulienė. Jos ne tik nepabijojo pozuoti prieš fotoobjektyvą, bet ir prakalbo apie visuomenėje brukamus stereotipus, kokia moteris yra graži, o kokia – ne. Šios moterys susitiko atsitiktinai – Julija ieškojo savimi pasitikinčių ir didesnio dydžio drabužius vilkinčių modelių ir paskelbė jų paiešką savo feisbuko paskyroje. „Koks pats esi, tokius ir aplinkinius pritrauki“, – sako dizainerė Julija Janus. „Stiliaus negali apriboti amžius, drabužių dydis, modelio spalva ar kirpimas. Juk stilius šiandien padeda įprasminti asmenybę,“ – teigia viena projekto ambasadorių Eglė Paliulienė.

Komunikacijos projektų direktorė Eglė Paliulienė
Komunikacijos projektų direktorė Eglė Paliulienė
Gamintojo nuotr.

Nežinia kodėl, bet daugelis bando prilygti visuomenėje nusistovėjusiam grožio etalonui ir pamiršta tikrąją save. „Nežinau, kodėl nustojame save mylėjusios ir imame save bausti už bet kokį savęs pamaloninimą – neplanuotai suvalgytą desertą, praleistą treniruotę, nes kaip tik tuo metu vyks ilgai laukto filmo premjera…“, – svarsto išskirtinę riboto kiekio kolekciją žurnalui „Moteris“ sukūrusi dizainerė. Jei nusprendėte save palepinti, nesmerkite po to savęs dėl tokio sprendimo. Nuolatinė savikontrolė nesuteiks gyvenimo džiaugsmo, lieknas kūnas negarantuos, kad patiksite kitiems. Argi ne pačios sau pirma turite patikti?

Eglė Ščiukaitė tapusi šio projekto dalyve sako, jog toks problemos viešinimas atkreipia visuomenės dėmesį į stereotipus, kurie mus riboja, trukdo mums gyventi ir būti savimi. „Manau, jog tokie projektai padeda mažinti patyčias ir didina žmonių pasitikėjimą savimi,“ – tvirtina E. Ščiukaitė.

Kirpėja stilistė Eglė Ščiukaitė
Kirpėja stilistė Eglė Ščiukaitė
Gamintojo nuotr.

Dizainerė Julija Janus įsitikinusi, jog ne amžius ar drabužių dydis daro žmogų gražų ir patrauklų. Sveikas ir gražus žmogus gali būti ir XS, ir XXL dydžio, dvidešimtmetis ir šešiadešimtmetis.

„Svarbiausia tikėti savimi ir mylėti save. Juk ne draugė, kaimynė ar kolegė turi besti į mus pirštu ir nuspręsti: „Tu graži!“, – tvirtina dizainerė. Julijai pritaria dar viena projekto „Stilius neturi ribų“ dalyvė šeimos gydytoja Evelina Nevardauskaitė-Rudzikienė. Nei Julijos, nei Evelinos į kitų sukurtus rėmus tikrai neįsprausi. Gydytoja augina du sūnus, mokosi endobiogenetikos ir kineziologijos (visa apimančios gyvenimo būdo medicinos) – atrodytų veiklos šiai moteriai ir tikslų tikrai užtenka, tačiau ji ir toliau smalsiai ieško naujų iššūkių. Tvirto charakterio Evelina juokiasi ir sako, kad jau kam kam, bet jai niekas negali pasakyti: „Na jau gana“. „Aš renkuosi visada pati, – šypsodamasi sako moteris ir priduria, jog niekada neišgyvena dėl savo kūno sudėjimo. – Standartai tėra mūsų galvose ir tik mes pačios esame atsakingos už savo kūną.“

Šeimos gydytoja Evelina Neverdauskaitė-Rudzikienė
Šeimos gydytoja Evelina Neverdauskaitė-Rudzikienė
Gamintojo nuotr.

Ir iš tiesų, tas perdėtas noras patikti kitiems ir atitikti kitų keliamus reikalavimus, menkina mūsų savivertę. Ieškom idealų, kad tik atrodytume į kažką panašios. „Tačiau tokioje perpildytoje individualistų visuomenėje mes nebeturim kito pasirinkimo, kaip tik būti savimi – visos kitos vietos užimtos...“, – kvatojasi Evelina. Juk kai suvoki, kad greta trūkumų turi ir privalumų, atsiranda meilė sau, o kad tokių turi ir šalia esantys žmonės, atsiranda ir ryšys su kitais.

Gamintojo nuotr.

Kolekcijos „MOTERIS by Julia Janus“ drabužius galite įsigyti visose „Julia Janus“ parduotuvėse ir www.juliajanus.com

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis