Juozas Statkevičius: „Jaučiu, kad ateina mano aukso amžius“

Šiandien Ciuriche, viename iš pagrindinių miesto teatrų - Schiffbau žiūrovams bus parodytas pirmasis režisieriaus iš Latvijos Alvio Hermanio spektaklis pagal Yukio Mishima pjesę „Madam de Sade“.

Pasaulinio garso aktorės į sceną išeis su lietuvių kūrėjo, dizainerio Juozo Statkevičiaus drabužiais. Ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, aukščiausiu Lietuvos Kultūros ministerijos garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“ ir tris kartus Auksiniu scenos kryžiumi apdovanotas menininkas įsitikinęs, kad tokie darbai labiausiai ir garsina Lietuvą užsienyje.

Asmeninio albumo nuotr.

„Jaučiu, kad ateina mano aukso amžius, - sako Juozas Statkevičius, pastaruosius mėnesius praleidęs Ciuriche. Po premjeros Schiffbau teatre kūrėjo iš Lietuvos laukia darbas Milano „La Scala“ operoje. Jis ir vėl kurs kostiumus Alvio Hermanio pastatymui.

Asmeninio albumo nuotr.

Latvijos kūrėją, spektaklio Ciuriche „Madam de Sade“ režisierių Alvį Hermanį Juozas vadina pasaulinio garso režisieriumi. Praėjusią vasarą Zalcburgo festivalyje jiedu kartu dirbo prie Richardo Strausso operos „Danajos meilė“.

Asmeninio albumo nuotr.

„Kol Lietuvoje visi svarstė tautinio kostiumo gamybą ir skaičiavo svetimus pinigus, aš padariau didelį darbą, kuris įeis į Šveicarijos teatro istoriją. Didžiulė garbė buvo dirbti su pasaulyje žinomu režisieriumi ir ne mažiau žinomomis dramos teatro aktorėmis“, - sako Juozas.

Asmeninio albumo nuotr.

Šveicarų spauda dar prieš premjerą spektaklį „Madam de Sade“ pakrikštijo „skandalingu“.

Asmeninio albumo nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis