Laikas į savo spintą įsileisti šiek tiek optimizmo

Nors už lango – dar pilka ir vėsu, po truputį pradedame jausti artėjantį pavasarį. Viltis, kad jau greitai bus šviesiau, gaiviau ir šilčiau, džiugina ir kelia nuotaiką net tomis dienomis, kai oro prognozės sako ką kita. Tik kaip tokio optimizmo įkvėpti į savo spintą?

Atsakymą turi tarptautinis spalvų institutas „Pantone”, dar gruodžio mėnesį paskelbęs, kad 2017-ųjų metų spalva yra „geltonai žalias atspalvis, kuris pažadina pirmąsias pavasario dienas”, angliškai vadinamas greenery. Ir nors „Pantone” neturi nieko bendro su mada (ar bet kuria kita industrija, kurios pardavimams metų spalvos rinkimai galėtų daryti įtaką), neabejojama, kad ši spalva šiemet atsiras tiek mene, tiek interjere, tiek madoje bent jau kaip mikro tendencija.


„Pantone” metų spalva, Scanpix nuotr.

„Pantone” komanda metų spalvą renka atsižvelgdama į pasaulio įvykius ir kultūros tendencijas, kompanijai svarbiausia yra simbolinė žinutė, kurią siunčia spalva. „Pantone” vykdančioji direktorė Leatrice Eiseman: „Tai yra vilties ir ryšio su gamta spalva. Jos reikšmė: atkurti, atžviežinti, atgaivinti, atnaujinti. Kiekvieną pavasarį mes pradedame naują ciklą, o žemėje pradeda megztis nauji ūgliai. Tai verčia tikėti geresniu rytojumi.”. Taigi, nors sodo žalia spalva yra gan kaprizinga, jos prasmė labai graži ir optimistiška.

„Balenciaga” 2017 m. pavasario kolekcijos modelis
„Balenciaga” 2017 m. pavasario kolekcijos modelis
Vida Press

Šių metų spalva ant podiumų pasirodė dar pernai, dizaineriams pristatant savo idėjas 2017-ųjų pavasariui. Pasirodo, greenery spalva yra pakankamai universali – ją įpinsite į bet kokį įvaizdį. Sodo žalia gali būti liemenė, tamprės ar visa suknelė. Kurkite konservatyvų (kaip „Michael Kors” kolekcijoje), romantišką (kaip „Balenciaga”) arba sportišką (kaip „Emilio Pucci”) stilių. Nesvarbu, kokio audinio drabužį dėvėsite, su tokia spalva tikrai neliksite nepastebėta.

Modeliai iš „Michael Kors” ir „Balenciaga” 2017 m. pavasario kolekcijų; Vida Press nuotr.Modeliai iš „Sies Marjan” ir „Emilio Pucci” kolekcijų; Vida Press nuotr.

„Tai yra vilties ir ryšio su gamta spalva. Jos reikšmė: atkurti, atžviežinti, atgaivinti, atnaujinti. Kiekvieną pavasarį mes pradedame naują ciklą, o žemėje pradeda megztis nauji ūgliai. Tai verčia tikėti geresniu rytojumi.” – Leatrice Eiseman

Dėvimas gelsvai žalsvas drabužis ar aksesuaras gali tapti šios spalvos teigiamos filosofijos simboliu, keliančiu geras emocijas ir suteikiančiu optimizmo.


Palaidinė, „Topshop Boutique”, rankinė, „Hayward”, užrašinė „Smythson”, segė „Loewe”, sijonas „Gucci”, bateliai „Gucci’, apyrankė „Valentino”, net-a-porter nuotr; moteris.lt montažas

Įkvėpimo, kaip dėvėti tokią netradicinę spalvą, ieškokite gatvės mados fotografų užfiksuotame mados savaičių dalyvių stiliuje, kuris yra smagus, drąsus ir pavasariškas. Stilingos moterys sodo žalią spalvą renkasi tiek kaip aprangos akcentą, tiek kaip viso įvaizdžio pagrindą. Kaip derinti šį atspalvį, diktuoja asmeninis stilius. Klasikos gerbėjos (kaip Olivia Palermo) sodo žalią derins prie elegantiškų žemės spalvų detalių ir aksesuarų, tuo tarpu mėgstančiosios eksperimentuoti (kaip mados tinklaraštininkė Chiara Ferragni), ryškų atspalvį jungs su kitomis ryškiomis detalėmis.

Olivia Palermo
Olivia Palermo
Vida Press

Tinklaraštininkė Chiara Ferragni
Tinklaraštininkė Chiara Ferragni
Vida Press

Miroslava Duma
Miroslava Duma
Vida Press

Gatvės mada
Gatvės mada
Vida Press

Roberta Benteler
Roberta Benteler
Vida Press

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis