Dar tik ateinančio rudens D.Paukštytės kolekcija – jau gatvėse

Dėl neįprastai žvarbių orų drabužių dizainerei Dianai Paukštytei atsirado proga dar tik būsimojo rudens-žiemos sezono kolekciją klientėms pasiūlyti jau dabar, nelaukiant rugsėjo.

Neseniai festivalyje „Mados infekcija“ savo naujausią 2017-18 metų rudens ir žiemos kolekciją pristačiusi avangardinės mados kūrėja net negalvojo, kad šių šiltesnių, vėsiems orams skirtų rūbų prireiks jau dabar, pavasarį.

Organizatorių nuotr.

„Kūriau rudens ir žiemos kolekciją, nes, dalyvaudama mados festivaliuose, laikausi taisyklės rodyti ne esamo, o ateinančio sezono kolekciją. Tokiu principu dirba visi rimti dizaineriai, visas mados pasaulis. Numatai tendencijas, sukuri ir parodai kolekciją, tada lauki keturis ar penkis mėnesius, kol ateis jos laikas, pamažu gamini, ruošiesi artėjančiam sezonui. Kas galėjo pagalvoti, kad ruduo Lietuvoje ateis dar neatėjus pavasariui, ir mano rudeniniai drabužiai taps aktualūs jau šiandien, iki rudens likus kone pusmečiui“, - stebisi D.Paukštytė, kurios modeliai iš pristatymo skubiai keliavo ne į sandėlį, o tiesiai į siuvyklas.

Organizatorių nuotr.

Naujausia, aštuntoji dizainerės kolekcija, kuri prekyboje turėjo pasirodyti ne anksčiau rugpjūčio pabaigos, jau džiugina D.Paukštytės kūrybos gerbėjas Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu dizainerės kolekcijos „Poetė“ modelių galima įsigyti ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir net Kazachstane.

Organizatorių nuotr.

„Mūsų pasaulio dalyje stipriai vėluojantis pavasaris ir vėsūs orai koreguoja ir asortimento paklausą. Dar niekada nėra tekę įpusėjus gegužei pardavinėti rudeninių apsiaustų ir net žieminių paltų, ir dar ne iš ankstesnių, o iš būsimosios kolekcijos. Net nežinau, ko dar laukti iš besikeičiančio klimato. Kita vertus, man, kaip ir kitiems rudens-žiemos kolekcijas pristačiusiems ir jas gaminti jau dabar galintiems dizaineriams, tokios gamtos išdaigos išėjo tik į naudą“, - svarsto D.Paukštytė.

Organizatorių nuotr.

„Poetės“ vardą gavusi kolekcija, kaip ir ankstesnė D.Paukštytės kūryba, neapsiėjo be juodos ir baltos spalvų. Joms dizainerė ištikima nuo pat savo kūrybinio kelio pradžios, nors kasmet kolekcijose vis daugėja ir dar vienos spalvos – raudonos. Laisvi, besiplaikstantys, bet elegancijos neprarandantys siluetai, skrybėlės, didžiuliai paltai ant nuogų gležnų pečių, žemę šluojančios suknios, draperijos, ir visa tai – iš natūralių, rudenį ir žiemą ypač šildančių audinių. Šiuolaikiški geometriniai kirpimai ir minimalistiniai siluetai ne tik netrukdo, bet ir padeda kurti prabangią, aristokratišką nuotaiką.

Organizatorių nuotr.

„Tai kolekcija apie moterį, kuri į pasaulį žiūri poetės akimis ir dievina juodą spalvą. Mano poetė – daugiaveidė herojė. Dieną ji po draperijomis pasislėpusi romantikė, o naktį – įžūloka, nuogų pečių nevengianti parodyti flirtuotoja. Šiuos avangardiškus įvaizdžius įkvėpė istoriniai filmai ir knygos. Taip įsivaizduoju devynioliktojo amžiaus Paryžiaus gyventoją – paslaptingą gyvenimą gyvenančią, išsilavinusią, savo mintimis drąsią, bet tuo pačiu trapią ir moterišką heroję“, - apie kolekciją įkvėpusį istorinį laikotarpį pasakoja D.Paukštytė.

Organizatorių nuotr.

Jau netrukus dizainerė savo kūrybos gerbėjams pateiks ir dar vieną dovaną – šįkart tai bus įvaizdinė kolekcijos „Poetė“ fotosesija, kuriai D.Paukštytė nebe pirmą kartą pakvietė sparčiai populiarėjantį mados fotografą Vaidą Jokubauską. „Kokia ji bus? Be abejo, dramatiška!” – sako ryškios, teatrališkos, siužetiškos stilistikos kūryboje nevengianti D.Paukštytė.

Vaido Jokubausko nuotraukos

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis