Stilistė Agnė Gilytė: sezono garderobo atnaujinimui – apie 2 tūkst. eurų

„Kaip bebūtų smagu apsipirkinėti Lietuvoje, bet parduotuvių ir galimybių skaičius čia yra baigtinis. Jei nori kažko nematyto, konceptualaus, be užsienio parduotuvių ir butikų neišsiversi,“ – sako stilistė.

Garderobo formavimas su specialistu Lietuvoje jau tapo įprastu dalyku: šią paslaugą siūlo ne vienas žinomas šalies stilistas. Tačiau Agnė Gilytė, išgarsėjusi savo knygomis „Spintologija“ ir „Spintologija TEEN“, žengia dar vieną žingsnį savo karjeroje: pradeda mados ir stiliaus keliones į Londoną, dažnai vadinamą Europos sostine. Agnė taps stiliaus gide po dizainerių butikus, high street mados parduotuves, vintažinius salonus ir vardinių drabužių outletus.

Agnė Gilytė šypsosi: Lietuvoje esančių drabužių parduotuvių asortimentą ji žino mintinai. „Kaip bebūtų smagu apsipirkinėti Lietuvoje, bet parduotuvių ir galimybių skaičius čia yra baigtinis. Jei nori kažko nematyto, konceptualaus, be užsienio parduotuvių ir butikų neišsiversi. Pati keliaudama mėgstu įsigyti originalių daiktų, dažniausiai batų ar papuošalų, kurie atspindi šalies dizainą, vietines medžiagas, tradicijas, atskleidžia nematytas koncepcijas arba tiesiog nustebina savo paprastumu ar universalumu. Sugebu apsipirkti net slidinėjimo kelionių metu“, - sako Agnė.

Garderobo atnaujinimui – apie 2 tūkst. eurų

Apie mados ir stiliaus keliones ji galvojo jau seniai, bet imtis šios veiklos ją paskatino kelionių organizatorė Aja Rutkauskienė: „Iki šiol dažniau žmones skraidindavome į atogrąžų džiungles, dabar imsimės naujo projekto - parduotuvių, mados ir stiliaus džiunglių, kuriose susigaudyti padės puikiai pažįstama Agnė Gilytė ir Londono madų savaitėje dirbanti renginių organizatorė Silvija Duoblytė“.

Aja Rutkauskienė
Aja Rutkauskienė
Asmeninio albumo nuotr.

Agnė sako, kad apsipirkinėjimas - labai intymus ir asmeniškas dalykas, todėl nuspręsta neorganizuoti masinių ekskursijų, o rengti individualius dviejų moterų turus, kuriuose susipina stiliaus atradimai, meno pažinimas ir naujojo sezono pirkiniai. Dvi draugės, vyras ir moteris arba mama su dukra atvyksta į Londoną, kuriame jas pasitinka stilistė Agnė Gilytė ir pradeda stiliaus paieškų turnė.

„Vieną dieną mūsų svečiai praleidžia ieškodami stiliaus perliukų ir garderobo papildymo su manimi, kitą dieną Londone neria į meno gūsį, - pasakoja Agnė. – Kelios dienos Londone skirtos ne tik atnaujinti garderobą, bet ir įpūsti naujo vėjo į spintą mieste, kur drabužiai parduotuvėse nutupia ant pakabų tiesiai nuo podiumų. Čia, Londone, galbūt įprastą raudoną lūpdažį pakeisime rožiniu, o vietoj juodų batų išbandysime bordo spalvos, pasimatuosime naujų siluetų drabužius ir suprasime, kad atradome naują stilių. Kelių dienų užteks garderobą papildyti naujais stilingais pirkiniais, kurie atskleis individualų stilių, pabrėš figūros privalumus ir padės išspręsti nedidelius trūkumus. Tiesa, niekas neįsipareigoja nieko pirkti, gal kam nors užteks grįžti su pilnu lagaminu įspūdžių, o ne drabužių. Matavimosi, savo figūros ir savo stiliaus pažinimas yra ne mažesnis malonumas. Be to, labai svarbus patyrimas, duosiantis naudos ir vėliau“.

Paklausta, kiek pinigų reikia pasiimti į turą po Londono parduotuves, Agnė juokiasi: „Mažiausiai dviejų Louis Vuitton lagaminų“. Paskui surimtėja: „Mano galva, sezoninis garderobo atnaujinimas gali atsieiti apie porą tūkstančių eurų, bet mes galime įtilpti į bet kokį biudžetą. Su mano pagalba, kaip ir Lietuvoje, taip ir Londone, bus įsigyjama tik tai, kas tinka žmogui, pirkiniai bus apgalvoti, ne spontaniški“.

Trečdalis klientų – vyrai

Agnė sako, kad ir kaip tai skambėtų smagiai, apsipirkinėti be pertraukos fiziškai įmanoma tris keturias valandas. „Aš galiu varyti kaip arklys, bet žmonėms pradeda drebėti kojos, muša karštis, ryškėja persisotinimo simptomai: perkama viskas arba nieko. Reikia sustoti ir eiti pietų ar kavos. O šios vietos taip pat bus išskirtinės, nemasinis, nestandartinis Londonas“.

Ar visą dieną praleisti vis su nauju žmogumi nevargins stilistės? „Porą metų studijuoju psichologiją, kad dar labiau pažinčiau žmones, juos suprasčiau ir lengvai bendraučiau. Psichologijos studijos net padėjo suprasti, koks stilius žmogui tinka pagal jo būdą, charakterį“.

Agnė nenustebtų, jie prie jos stiliaus kelionės prisijungtų ir vyriška kompanija. „Apie trečdalis mano klientų Lietuvoje yra vyrai. Ir jie labai lojalūs. Jiems patogu atiduoti atsakomybę į svetimas rankas ir atsikratyti garderobo atnaujinimo problemų“. Kaip į išvykas po Londoną reaguos Agnės vyras? Stilistė juokiasi: dabar jis ramus, sako, čia tik tavo darbas, tu geriausiai žinai, kaip jį strateguoti. Bet labai įdomu, kaip jis jausis, kai būsiu porą savaičių komandiruotėje – turim du berniukus ir jie tikri vijurkai!“ – juokiasi.

Londono mados savaitės užkulisiai ir nestandartinis Londonas

Po stiliaus paieškų Didžiosios Britanijos sostinėje gyvenanti ir Londono mados savaitėje dirbanti Silvija Duoblytė pakvies į garsiausias Londono meno ir mados galerijas, koncertus, stilingiausius barus bei madingiausius restoranus. Silvija, Londone baigusi filmų ir kultūros studijas, organizavo tokius renginius kaip žymusis „Secret Cinema“, koordinavo pasaulinį „Future Shorts“ filmų festivalį, o dabar dirba Londono mados savaitėje. Ji dalinsis istorijomis iš Londono mados savaitės užkulisių ir supažindins su stilingąja miesto puse.

Silvija Duoblytė
Silvija Duoblytė
Asmeninio albumo nuotr.

„Londonas gali dažnai palikti įvairių įspūdžių. Nepažįstant šio miesto, galima laisvai pasiklysti tarp labai turistinių ir nežmoniškai varginančių gatvių norint pamatyti absoliučiai viską. Tačiau žinant geriausias galerijas, laiko vertas parodas ir renginius, gali daug kokybiškiau praleisti laiką ir pasisemti daug daugiau įkvėpimo“, - sako Silvija.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis