Rudens tendencijos pagal dizainerių duetą: perregimi audiniai, kniedės ir mistiški simboliai

Dizainerių dueto Kristinos Kalinauskaitės bei Andriaus Sergejenko 2006-aisiais įkurti mados namai „Kristi Andress“ klientėms tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų šiandien yra tapę modernios romantikos simboliu. Naujausia rudens-žiemos kolekcija jiems tapo būdu simboliškai pažvelgti atgal ir paminėti nueitą kūrybinį kelią.

Pasak kūrėjų, kiekvienas jų drabužis tampa pareiškimu apie kūrybiškumą, atsidavimą gyvenimui. „Šiandien, skęstant kasdienių darbų ir pareigų rutinoje, mes kviečiame švęsti gyvenimą, – pasakoja K. Kalinauskaitė. – Dėl to siekiame kurti drabužius, kurie akcentuotų mūsų moto ir primintų, kaip svarbu yra džiaugtis.“

Duoklę džiaugsmui bei meilei atidavė naujos kolekcijos fotosesija. Joje įsimylėjėlių personažus sukūrė Lietuvoje gerai žinomas modelis bei tenisininkas Simas Kučas ir jo mylimoji lenkė manekenė Ola Kędrzynska. Ola ir Simas prieš pusantrų metų susitiko fotosesijos aikštelėje Italijoje ir nuo to laiko yra kartu. Pasak K. Kalinauskaitės, Ola tobulai atspindi mados namų moterį – ji trapi, jautri, po racionalumo kauke slepianti savo gležnumą.

Miglė Golubickaitė

Miglė Golubickaitė

Nuotraukose pasakojama romantiška istorija apie elegantišką porą. Daugelyje nuotraukų – naujausios kolekcijos drabužius dėvinti Ola, o Simas, vilkintis A. Sergejenko kurtą kostiumą, atlieka antraeilį vaidmenį, tarsi tampa vyru iš kolekcijoje matomų piešinių. Realybėje pora jau planuoja bendrą gyvenimą kartu, mąsto apie būstą Vilniuje. Nors Ola yra dirbusi dešimtyse pasaulio šalių, ši fotosesija jai buvo pirmoji, vykusi Lietuvoje.

Miglė Golubickaitė

Naujausia mados namų kolekcija – tai odė gyvenimui bei mados namų istorijai. Šiemet pažymėję vienuolika bendros kūrybos metų, dizaineriai pasitelkė simbolizmą bei dizaino akcentus, pasakojančius apie moters, kuriai jie kuria, evoliuciją.

„Vienas plius vienas man yra labai simboliškas skaičius, – tęsia K. Kalinauskaitė, – tad šia kolekcija norėjosi naujai perteikti mūsų vertybes, neįprastai parodyti nueitą kelią.“ Dizainerė pažymi, jog drabužiai įprasmina tiek Kristinos kūrybiškumą, tiek Andriaus, vienintelio Lietuvoje „Savile Row“ asociacijos nario, meistriškumą.

Miglė Golubickaitė

Tai parodo daug simbolinių aplikacijų, pjaustytu lazerių bei išdėliotų rankomis: drabužius papuošė linijos, primenančios dviejų įsimylėjėlių veidus, rankas, sėkmės paukštę. Įsimylėjėliai simbolizuoja patį dizainerių duetą, rankos – talentą bei darbą, o paukščių motyvas dizainerių kūryboje vyrauja jau ne vienerius metus.

Miglė Golubickaitė

Miglė Golubickaitė

Miglė Golubickaitė

Originalus kolekcijos sprendimas – galimybė pasirinkti tiek drabužio pagrindą, tiek perregimą viršutinį sluoksnį, puoštą aplikacijomis. Pasirinkus šviesų pirmą sluoksnį antrasis išryškės ir gerai matysis juodų piešinių kontūrai, pasirinkus tamsų – aplikacijos taps subtilios, vos pastebimos. Taip pat tinklinį viršutinį sluoksnį galima derinti ir vieną – dėvėti kartu su džinsais dienos metu arba vakare paversti jį suknele, per liemenį suveržiamą diržu.

Miglė Golubickaitė

Griežtumo bei modernumo kolekcijai suteikia originalūs aksesuarai, puošti kniedėmis. Jos atspindi dizaineriams artimą dangaus motyvą, mat kniedžių išdėstymas atkartoja žinomus žvaigždynus: Didžiuosius ir Mažuosius Grįžulo Ratus, Karalienės, Herojaus bei daugelį kitų, matomų nakties danguje.

Miglė Golubickaitė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis