Stilingi svečiai domėjosi Latvijos dizaino naujienomis Lietuvoje

Nors vis dairomės į Vakarus, mados bei dizaino talentų galima rasti ir mūsų šalies kaiminystėje. Dalyvaujant Latvijos ambasadoriui Lietuvoje, mados gerbėjams Vilniuje buvo pristatyta mūsų artimiausių kaimynų dizainerių darbų ekspozicija.

Susipažinti su Latvijos mada ir dizainu nuo šiol bus galima ne tik Rygoje, bet ir Vilniuje – ketvirtadienį lietuviško dizaino namuose „Locals.lt” atidaryta latvių kūrėjų naujausiems darbams skirta nuolatinė ekspozicija. Joje savo kurtus drabužius, aksesuarus, juvelyriką, interjero objektus ir keramiką Lietuvos rinkai siūlo net 25 Latvijos dizaineriai.

Organizatorių nuotr.

Prieš pusantrų metų startavęs projektas buvo skirtas tik Lietuvos madai ir dizainui populiarinti ir netrukus tapo didžiausią vietos dizainerių asortimentą siūlančia parduotuve Lietuvoje. Čia savo kūrybą pristato pažangiausi ir įdomiausi, daug dėmesio ir užsienio rinkose sulaukiantys lietuvių prekių ženklai. Tačiau prieš pusmetį projekto iniciatorės ryžosi eksperimentui – atidarė Latvijos dizaineriams skirtą laikinąją parduotuvę, vadinamąjį „pop-up’ą“.

„Laikinoji parduotuvė sulaukė didelio susidomėjimo. Tai nenuostabu, nes latvių ir lietuvių mada savaip panaši – yra minimalistinė, konceptuali, kiek avangardiška, todėl tiko lietuvių skoniui ir greitai sulaukė savo gerbėjų. Anąkart pristatę keliolika dizainerių, šiandien grįžtame su visu Latvijos dizainerių portfolio – nuo šiol pristatysime įdomiausius kūrėjus, kurie geriausiai atstovauja Latvijos madą bei meną ir kuriais didžiuojasi patys kaimynai,“ – apie projekto idėją pasakoja viena dizaino namų įkūrėjų Inga Ramonienė.

Nuo šiandien nuolatinėje ekspozicijoje galima susipažinti su šiais drabužių dizaineriais ir prekių ženklais iš Latvijos: Baiba Ladiga, Keta Gutmane, „One Wolf“, „Yuta“, „Rain:is“, „Cinnamon Concept“, Baiba Ripa, Bulichev. Tarp juvelyrikos galima išvysti VERBA ir Peteris Ripa ženklais pažymėtų prekių, o aksesuarų kūrėjams atstovauja GAIJA, „Rozenthal Ceramics“, „Yvi‘s“, „Ovi Watch“, „Vaskala“, „Buduart“, „Dailrades“, „WatchMe“. Ypatingas dėmesys ekspozicijoje skiriamas ir namų interjerui bei keramikai – pamatyti ir įsigyti savo kurtus objektus siūlo MAJO, PRUT, KUTIS, „Kazas Laukos“,„Priebalgas porcelana fabrika“, „Vaidava Ceramics“, „Laima Ceramics“.

Organizatorių nuotr.

Ekspozicija Lietuviško dizaino namuose atidaryta dalyvaujant Latvijos Respublikos ambasadoriui Lietuvoje Einarui Semaniui, dizaineriams iš Latvijos ir Lietuvos, Baltijos šalių mada besidomintiems svečiams. Renginį vedė mados apžvalgininkas, tinklaraštininkas Arnoldas Remeika-Bomberis. Apie Baltijos mados ypatumus kalbėjo išskirtinių leidinių apie gyvensenos kultūrą autorius, socialinių mokslų daktaras Eugenijus Skerstonas. Renginyje apsilankė verslininkė Meda Jonaitytė, dizainerė Jolanta Talaikytė, režisierius Vytenis Pauliukaitis, verslininkai Eduardas Fedotovas ir Rūta Mackevičiutė, tapytojas Vladas Mackevičius, verslininkas Žilvinas Grigaitis.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Renginio metu skambėjo daug kalbų apie Lietuvos ir Latvijos bendrystę ir bendradarbiavimą. „Esame artimiausios tautos, tiek istoriškai, tiek kultūriškai. Džiaugiuosi, kad, bendradarbiaudami daugelyje įvairių sričių, ėmėmės bendradarbiavimo ir madoje. Tai yra labai gera pradžia. Dėkui organizatoriams už tokią inicityvą,“ – savo simpatijų projektui neslėpė diplomatas.

Renginio akimirkos – fotogalerijoje:

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis