Dizainerė siūlo lateksą pritaikyti kasdienei aprangai

Pasak dizainerės Akvilės Jančauskaitės, ši neįprasta medžiaga gali daugiau, nei tik kurstyti aistras. Ji iš latekso kuria kasdieniam nešiojimui skirtus drabužius.

„Smooth Confess“ yra alternatyvios mados ženklas, šių metų jubiliejinėje „Mados Infekcijoje“ debiutuojantis kartu su jau trečiąkart joje dalyvaujančia dizainere A. Jančauskaite. Dviejų kūrybinių jėgų sąjunga pristato bendrą kolekciją, pavadinimu „REtro Spectacle“, kurioje atvirai pripažįsta meilę lateksui.


Organizatorių nuotr.


Organizatorių nuotr.

Nuo sekso industrijos iki mokslinės fantastikos

Lateksas yra kontraversiška medžiaga jau vien dėl to, kad ją labai stipriai pasisavinusi sekso industrija. Tokia asociacija kyla daugumai žmonių, kurie pirmą kartą išgirsta apie mūsų ženklo išskirtinumą, nors atsiranda ir tokių, kuriems lateksas asocijuojasi su mokslinės fantastikos filmais, erdvėlaivių įgulų uniformomis arba šiek tiek žemiškesniais dalykais – raudonojo kilimo apranga ar atlikėjų sceniniais kostiumais. Lateksas jau kurį laiką išgyvena tikrą transformaciją, prie kurios jungiamės ir mes“, – pasakoja mados ženklo įkūrėjas Gediminas Rudys.


Organizatorių nuotr.


Organizatorių nuotr.


Organizatorių nuotr.

Lateksas kasdien – kodėl gi ne?

Naujas mados ženklas kilo iš noro priartinti šią medžiagą prie kasdieninės aprangos standartų, noro atskleisti jos unikalumą ir energiją, kuri tikrai nepalieka abejingų. Šis tikslas ir suvedė jo kūrėjus. Dizainerei A. Jančauskaitei lateksas kaip medžiaga yra gerai pažįstama.


Organizatorių nuotr.

„Su lateksu eksperimentuoti pradėjau dar studijuodama dizainą Londone. Pradžioje teko susidurti su skeptišku požiūriu – daug kas netikėjo, kad galima kombinuoti lateksą ir kitas medžiagas, tačiau teko pripažinti, kad tam tikri dizaino sprendimai leidžia kurti funkcionalius gaminius ir sukurti visai naują, alternatyvų latekso dėvėjimo kontekstą“, – patirtimi dalinasi A. Jančauskaitė.


Organizatorių nuotr.

„Kurdami funkcionalius drabužius, tinkamus dėvėti kasdien, parodome, kad lateksas nebūtinai turi tapti antrąja oda, priglundančia ir atkartojančia kiekvieną figūros linkį. Ši medžiaga puikiai tinka lietpalčiams, švarkeliams ar kitiems viršutiniams rūbams, tačiau tai nereiškia, kad atsiribojame nuo klasika tapusių gaminių, tokių kaip latekso tamprės, kurios stipriai traukia akį ir yra noriai dėvimos visame pasaulyje,“ – latekso panaudojimo formas vardina G. Rudys.


Organizatorių nuotr.

Bendrą Akvilės Jančauskaitės ir „Smooth Confess“ kolekciją bus galima išvysti pirmąją „Mados Infekcijos“ dieną, balandžio 13-ąją, Šiuolaikinio meno centre.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis