10 pamokų iš stilingiausių Latvijos moterų – ar tikrai skiriamės nuo savo kaimynų? (FOTO)

Gera proga pamatyti, kaip gi rengiasi stilingiausios mūsų kaimyninės Latvijos ponios – apsilankyti Rygos mados savaitėje. Čia kasmet susirenka visa Latvijos mados grietinėle: žurnalų redaktorės, stilistės, butikų savininkės, mados blogerės ir... tarptautinė spauda. Dalyvavome ir mes – štai kas paliko didžiausią įspūdį.

Taigi, ar labai skiriamės nuo latvių? Kaip ir mūsiškėje „Mados infekcijoje“, taip ir Latvijos „Rygos mados savaitėje“ – publika renkasi ne tik pamatyti naujausių savo šalies dizainerių kolekcijų, bet pasirodyti patys (eilė nusifotografuoti prie foto sienelės, atrodo, niekada nesibaigia!). Tad nenuostabu, kad čia netrūksta ryškiaspalvių apdarų bei instagramo vertų derinių.

Tiesa, viena Latvijos dizainerė interviu metu pašnabždėjo, kad dalis šių Rygos mados savaitės madisčių drąsiausius drabužius iš spintos ištrauka tik festivaliui, o po jo ir vėl grįžta prie mūsų šalyse taip mėgstamo šiaurietiško minimalizmo ir achromatinės spalvų gamos...

Kad ir kaip ten bebūtų, belieka džiaugtis, kad mados renginiai duoda pretekstą pasipuošti, o kartais savo apranga netgi kažką įkvėpti. Atrinkome tuos latviško stiliaus „perliukus“, iš kurių galime dar ir šio to pasimokyti.

Kelnių kostiumas – lengviausias pasirinkimas iškilus stiliaus dilemai

Kelnių kostiumas yra vienas madingiasių sezono drabužių ir tobulas pasirinkimas sudvejojus, ką regtis. Minimalus kiekis pastangų ir maksimalus rezultatas!


Rygos mados savaitės viešnia, Arkady Gluhih nuotr.

Alyvinė yra vienintelė spalva, kurios reikia

Alyvinė spalva pelytai tapo šio sezono favorite – ji puikiai dera prie kitų pastelinių spalvų, atrodo stilingai, bet ne per saldžiai. Papildomi stiliaus taškai keliauja už alyvinės spalvos kojines, mūvimas su basutėmis.

Rygos mados savaitės viešnia, Arkady Gluhih nuotr.

Aksomas ir satinas yra tobula pora

Ar rasite stilingesnį duetą, nei satinas ir aksomas? Pastarojo sunkumą atsveria pirmojo gundantis subtilumas. Nieko keisto, kad šių audinių derinius rinkosi mados savaitės viešnios.


Rygos mados savaitės viešnios, Arkady Gluhih nuotr.

Verta investuoti į romantišką suknelę

Ar girdėjote, romantiškos, kaimo stiliaus suknelės ir vėl madingos. Ieškokite tokios, kuri yra marginta vintažinio stiliaus gėlytėmis ir derinkite su visiškai priešingo stiliaus batais bei aksesuarais.


Rygos mados savaitės viešnios, Arkady Gluhih nuotr.

Mada nepaiso amžiaus ribų

Sąvoka „tinka tik jaunoms“ jau seniai atgyveno, o tai geriausiai įrodo brandaus amžiaus moterys, savo įvaizdį kurdamos pagal savo (gerą) skonį, o ne kažkieno primetamas taisykles.


Rygos mados savaitės viešnia, Arkady Gluhih nuotr.

Nėra tokio dalyko kaip „per daug tendencijų“...

… tuomet, kai jas derina mados influencerė. Taškeliai, akiniai nuo saulės, beisbolo kepuraitė, lietpaltis ir dar „tėčio kedai“. Jei visa tai vilkėtų ne viena ryškiausių Latvijos mados žvaigždžių Agnija Grigule, šis įvaizdis būtų labai rizikingas.


Rygos mados savaitės viešnios (Agnija Grigule - kairėje), Arkady Gluhih nuotr.

Niekada nesuklysite su rusva spalva

Kreminis kostiumėlis ir rusvas klasikinis paltas gali atrodyti nuobodu, pernelyg saugu, bet pridėkite grubius lakuotos odos batus bei kelias stilingas detales ir jus jau geriausiai apsirengusių sąraše.


Rygos mados savaitės viešnia, Arkady Gluhih nuotr.

Dviguba jėga – dvigubas dėmesys

Šiemet Paryžiaus, Milano, Londono bei Niujorko mados savaitėse išpopuliarėjusi tendencija – savo stilių derinti prie draugės (ir atvirkščiai). Fotografų dėmesys garantuotas!


Rygos mados savaitės viešnios, Arkady Gluhih nuotr.

Jei rizikuojate – naudokite tik kelias spalvas

Jei esate santūraus stiliaus atstovė, bet planuojate vilkėti išskirtinį drabužį, kuris yra ne tik originalus, bet ir atkreipiantis į save dėmesį, įsitikinkite, kad įvaizdžio neperkrausite spalvomis. Pasirinkite kelias pagrindines ir iš jų kurkite savo derinį – taip nesijausite pernelyg ekstravagantiškai apsirengusi.


Rygos mados savaitės viešnia, Arkady Gluhih nuotr.

Net madingiausių drabužių derinys nenurungs vidinės elegancijos

Geriausias įvaizdis yra tas, kuris yra natūralus, organiškas ir nesuvaidintas, o geriausias aksesuaras – iš vidaus sklindanti, nesuvaidinta elegancija.


Rygos mados savaitės viešnia, Arkady Gluhih nuotr.

Daugiau stilingų Rygos mados savaitės svečių - fotogalerijoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis