Taisyklės, kaip prižiūrėti odą žiemą

akoma, kad nėra blogo oro, tik netinkama apranga. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie odos priežiūrą, ypač veido. Jeigu kūną galime paslėpti po šiltesniais drabužiais, oda vis tiek pirmiausia pajunta visas besikeičiančio odo „išdaigas“ ir į jas reaguoja.

Veido oda kenčia ne tik nuo šalčio, dar labiau ją veikia staigios oro temperatūros permainos. Kai iš šiltos ir sausos patalpos išeiname į lauką, temperatūrų skirtumas gali siekti kelias dešimtis laipsnių. Staigūs temperatūrų svyravimai verčia odos audinius ir juos maitinančias kraujagysles nuolat plėstis ir trauktis. Ilgainiui tai sukelia veido paraudimus.

Sniegas, drėgmė, šaltis veikia ir odos apsauginę hidrolipidinę mantiją, todėl epidermio ląstelėse mažėja vandens ir lipidų, jos netenka gyvybingumo. Oda sausėja, tampa jautresnė, gali pradėti pleiskanoti, ji praranda elastingumą.

Būtent tai labiausiai ir vargina moteris: žiemą sausa oda dar labiau išsausėja. Apsauginės odos plėvelės lipidai stabdo odos dehidrataciją, neleidžia šalčiui ir vėjui „ištraukti“ drėgmės iš pačių giliausių odos sluoksnių, apsaugo nuo staigių temperatūros pokyčių. Būtent todėl einant į šaltą orą rekomenduojama odą tepti riebesniu kremu. Tuo tarpu namie, prasidėjus šildymo sezonui, oras ypač greit išsausėja. Tokioje aplinkoje oda išgarina daug daugiau drėgmės negu vasarą ir žymiai greičiau sausėja.Taigi odą būtina ir drėkinti.

Svarbu, kad žiemą naudojamas kremas nebūtų ir per daug riebus (juk visą laiką nebūname tik šaltame ore). Tirštą, riebų maitinamąjį kremą su įvairias augaliniais aliejais ir vitaminais reikėtų rinktis tuomet, jei lauke ruošiatės būti ilgiau. Šiltoje aplinkoje pernelyg riebūs kremai odą vargina, užkemša poras, neleidžia jai laisvai „judėti“. Keičiantis temperatūrai, reaguoja ne tik kraujagyslės. Susitraukia bei išsitempia kolageninės ir elastinės skaidulos. Žinoma, kad kai kurie riebalai stingsta net nedideliame šaltyje, todėl plona veido odą dengianti riebalų plėvelė sutrūkinėja. Taigi vėl pažeidžiame odos apsaugą. Beje, tokie riebūs kremai netinka net ir kaip makiažo pagrindas.

Žiemą reikėtų ieškoti tokio maitinamojo kremo, kurio pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus. Toks „riebesnis“ maitinamasis kremas sukuria apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir neleidžia prarasti odoje sukauptos drėgmės.

Moderniose kosmetikos priemonėse naudojamas toks riebalų (aliejų) ir vandens derinys, kuris žemoje temperatūroje nestingsta, nepalieka odos paviršiuje matomos aliejinės plėvelės, nekemša porų (priešingai negu veidodos priežiūrai pasirinktas „bet koks“ grynas augalinis aliejus).

Beje, išradingai parinktas augalinių eterinių aliejų derinys kremui suteikia ypatingų ne tik odą maitinančių, drėkinančių, jauninančių savybių, bet ir savitą natūralų kvapą, kuris veikia kaip aromaterapinė priemonė.

Žiemą patartina rinktis kiek riebesnius maitinamuosius kremus, tačiau nereikėtų baimintis dieniniame kreme esančių drėkinamųjų komponentų, ypač jeigu didžiąją dienos dalį praleidžiate automobilyje ar šiltose patalpose. Reikėtų vengti lengvo, visai skystos konsistencijos, vandens pagrindu gaminto kremo, kuris, itin greitai įsigerdamas į odą, staigiai, tačiau labai trumpam aprūpina odą drėgme, visai nepalikdamas apsauginės lipidinės plėvelės, todėl gauta drėgmė labai greitai prarandama, odos barjerinės savybės ne palaikomos, o išbalansuojamos, taigi oda, nepaisant nuolatinio drėkinimo, dar labiau sausėja.

Kremu tepkite veidą likus mažiausiai pusvalandžiui iki išeinant į lauką, kad kremas spėtų įsigerti į gilesnius odos sluoksnius ir susidarytų švelni apsauginė hidrolipidinė plėvelė.

Dr. Rūta Gancevičienė

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis