Bumbos Dumbos istorija - mažiems ir suaugusiems vaikams

„Kodėl viskas yra taip, kaip yra? Kodėl aš esu, nors kartais atrodo, lyg manęs čia nebūtų?..“ – tokie mąstyti ir fantazuoti verčiantys klausimai netikėtai suskamba knygoje „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“, skirtoje ne tik mažiems, bet ir suaugusiems vaikams.

Dvi dukras auginantis architektas, poetas, knygų dailininkas ir vyriausiasis kūrybinių dirbtuvių „Vario burnos“ meistras Tomas S. Butkus išleido vaikišką knygelę, kurioje sumanė sujungti kūdikišką nuostabą, vaikišką žaismę, suaugėlišką logiką ir seniokišką išmintį.
„Bumbos Dumbos istorija tinka ir ką tik bumbtelėjusiam, ir jau pradėjusiam dumbti“, – sako holistinei pasaulio vizijai pritariantis autorius, šia savo knyga norintis parodyti, koks ypatingas pasaulis, kurį kiekvieno ryto pirmąją akimirką išvysta vaikas: lyg ir pažįstamą, lyg ir iki šiol nepatirtą, pilną keisčiausių įvykių ir susitikimų pažado.
Pozityvių vaikiškų knygų serijai „Tėvai – vaikams“ priklausanti knygelė itin poetiška ir kupina fantastiškiausių vaizdų, kuriuos kaskart vis kitaip pamato nuolat nustembantis pagrindinis herojus – gyvybės simbolį kiaušinį primenantis žmogeliukas.

Knygoje žaismingai, siekiant išvengti klišių, supažindinama su pagrindinėmis mus supančio pasaulio formomis: trikampiu, kvadratu, apskritimu. Tai puiki priemonė tėveliams, norintiems lavinti vaiko fantaziją.
Bumbos Dumbos nuotykių siužetus kurti padėjo Reikjavike gyvenantis vaikų rašytojas Aðalsteinnas Ásbergas Sigurðssonas, už ką autorius jam nuoširdžiai dėkoja.

„Bumba Dumba gimė Islandijoje, išsiveržus ugnikalniui. Kažkas tada nukrito iš dangaus ar šiaip bumbtelėjo, bet mano trimetė Eleonora Magdalena šį vardą greitai įsiminė. Paskui buvo dveji metai paišymo, lipdymo ir karpymo. Juos sekė pasakojimai, istorijos, fantazijos“, – prisimena autorius.
Tomas S. Butkus įsitikinęs, kad piešti ir pasakoti istorijas gali kiekvienas. Juk kiekviename žmoguje gyvena Bumba Dumba, kuris niekaip nenustygsta – verčiasi naktį iš lovos vienais apatiniais ir čiumpa pieštuką.
„Bumba Dumba ir Visatos sukūrimas“ - pirmoji idėjų dirbtuvių „Vario burnos“, kurios 2012 m. atšventė savo dvidešimtmetį, išleista knyga.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis