Muitinės muziejuje – apelsinais kvepiantis knygos apie smetoninę Lietuvą pristatymas

Kovo 21 dieną, 16 valandą visi istorijos gerbėjai kviečiami į netradicinę vietą – muitinės muziejų Vilniuje. Čia vyks istoriko Gedimino Kulikausko debiutinės knygos „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“ pristatymas.

Autorius rašo apie tautiečių gyvenimą tarpukariu ypač įdėmiai stebėdamas tuomečių kontrabandininkų įpročius ir kontrabandos tendencijas, o savo tekstus papildo gausybe iliustracijų – nuotraukų, karikatūrų, skelbimų ir reklamų. 

„Kodėl tarpukario Lietuvoje neegzistavo cigarečių kontrabanda, bet „šmugelnikai“ net pasipūškuodami vilko per sieną spiritą, apelsinus ir mieles? Kaip mūsų seneliai išgyveno Krizę, žiūrėjo į valdininkus? Kiek „štukų“ apelsinų galėjo už vidutinę algą nusipirkti eilinis smetonmečio valdininkas?“ – atsakymo į šiuos klausimus ieško knygos autorius, jau dešimt metų dirbantis Lietuvos muitinėje ir kasdien rašantis apie šių dienų kontrabandos sulaikymus.

Organizatorių archyvas
Pasak Gedimino Kulikausko, muitinės muziejus, savo ekspozicijose pristatantis kontrabandos istoriją nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų iki mūsų dienų, yra puiki erdvė knygai pristatyti. Viena gražiausių muziejaus salių skirta tarpukario Lietuvos kontrabandos istorijai, joje knygos pristatymo svečiai turės progą surasti ne vieną eksponatą, paminėtą ir knygoje „Apelsinų kontrabanda ir kiti pasakojimai apie smetoninę Lietuvą“.

Pristatymo metu Gediminas Kulikauskas ne tik dalinsis istorijomis, netilpusiomis į knygą, pasakos apie tarpukario kontrabandininkų išmonę ir rodys nematytų smetoninių laikų Lietuvos nuotraukų iš asmeninio archyvo, bet ir vaišins apelsinais. Renginį ves ir diskusiją palaikys Mykolo Romerio universiteto profesorius ir rašytojas Justinas Žilinskas. 

Lauksime Jūsų muitinės muziejuje, Jeruzalės g. 25, Vilniuje. Įėjimas nemokamas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis