Naujasis knygos „Didysis Getsbis“ viršelis šokiravo

Naujasis Francio Scotto Fitzgeraldo knygos „Didysis Getsbis“ leidimas papiktino knygynus ir skaitytojus visame pasaulyje. Knyga buvo perleista gegužės 10 dieną pasirodysiančios romano ekranizacijos proga, o viršelis papuoštas filmo plakatą primenančiu dizainu su aktorių vardais ir nuotraukomis. Toks sprendimas supykdė skaitančią visuomenę, o kai kuriuos knygynus net privertė imtis drastiškų priemonių.

Naujame knygos viršelyje panaudotas oficialus netrukus pasirodysiančios režisieriaus Bazo Lurhmano ekranizacijos plakato motyvas, kuriame pavaizduoti pagrindiniai filmo aktoriai su Leonardo DiCaprio priešakyje. Šitaip sukomponuotas viršelis primena kino afišą. Toks pasirinkimas suerzino didelę dalį JAV knygynų savininkų dėl, pasak jų, sumenkintos knygos vertės. Kadangi „Didysis Getsbis“ jungia ištisas amerikiečių skaitytojų kartas, bet koks kėsinimasis į jos autentiškumą yra nepriimtinas. Nemaža dalis knygynų atsisakė šalia senojo leidimo į lentynas pasidėti naująjį ir ketina toliau prekiauti tik knyga su senuoju viršeliu. Šių knygynų teigimu, „Didysis Getsbis“ yra amerikiečių literatūros kertinis akmuo ir jie neleis iš jo šaipytis.

Situaciją pakomentavo ir vienos didžiausių pasaulio leidyklų Penguin atstovas Patrikas Nolanas, teigdamas, kad svarbu ne tai, kas knygos išorėje, o tai, kas viduje. Juk tokios knygos tikrai nesirinksime pagal viršelį. Naująjį leidimą pristačiusios Simon & Schuster leidyklos leidėja Nana Graham teigė, kad romaną „Didysis Getsbis“ su senuoju viršeliu pirks visi šios klasikinės knygos gerbėjai, tačiau naujasis viršelis yra skirtas pritraukti jauniems ir dar knygos neskaičiusiems žmonėms, taip juos paskatinant susipažinti su amerikiečių literatūros klasika“. Fracio Scotto Fitzgeraldo „Didysis Getsbis“ yra įtrauktas į JAV privalomų mokykloje perskaityti knygų sąrašą.

Nepaisant knygų industrijos konflikto dėl romano „Didysis Getsbis“ viršelio, šis kūrinys jau nuo metų pradžios yra perkamiausias Amazon elektroninėje parduotuvėje bei kituose didžiuosiuose interneto knygynuose ir panašu, kad pasirodžius filmui pardavimai tik dar labiau kils.

Lietuvos skaitytojai taip pat jau gali įsigyti naująjį lietuvišką Francio Scotto Fitzgeraldo knygos „Didysis Getsbis“ leidimą su kontroversiškuoju viršeliu, kurį visai neseniai pristatė leidykla „Obuolys“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis