Knygos norintiems surasti savo tikrąjį "aš"

* DR. Brene Brown "Didi drąsa. Kaip sprendimas būti pažeidžiamu keičia mūsų gyvenimą"

Kiekvieną dieną susiduriame su nežinomybe, rizika ir emociniu pažeidžiamumu – to neišvengsime, tačiau tik nuo mūsų priklauso, kuriuo – drąsos ar vengimo – keliu eisime. Bijodami būti įskaudinti, nuvilti, pažeminti ar atstumti, užsidedame šarvus, tikėdamiesi, kad tai mus apsaugos ir padės tapti stipresniais. Tačiau tai tik dar labiau mus atitolina nuo to, kokiais norime būti, nes patys pabėgame iš situacijų, kuriose galime užaugti. Savo energiją eikvojame bandydami išvengti rizikos, neigiamų patyrimų ir skausmo. Taip prarandame galimybę gyventi iš visos širdies, būti tikru, atrasti ryšį su kitais žmonėmis ir savo talentus.

Leidimas sau būti pažeidžiamu nėra silpnybė. Atvirkščiai, – tai prasmingų žmogaus išgyvenimų šerdis. Be jo negali būti nuoširdžios meilės, artimų santykių, tikrų pergalių, kūrybos, įkvepiančios lyderystės. Šioje knygoje autorė sugriauna visus mitus apie pažeidžiamumą, parodydama visai kitą, teigiamą jo veidą. Dvylika metų tyrusi pažeidžiamumą, Brene Brown aprašo jo svarbą asmenybės augimui ir ragina visus didžiai išdrįsti gyventi tikrą, pilnavertį gyvenimą be kaukių ir apsimestinės stiprybės.

Ši knyga skirta žmonėms neabejingiems savo gyvenimui – norintiems surasti savo tikrąjį „aš“, tapti empatiškais, drąsiais, atspariais gėdai, išsivaduoti iš primestų normų, norintiems užauginti laimingus vaikus, siekiantiems artimesnių santykių, ieškantiems kūrybos ir efektyvios lyderystės. Neabejojame – ji pakeis jūsų gyvenimą.

Dr. Brene Brown yra tyrėja ir dėstytoja Hiustono universitete, kelių bestselerių autorė. Ši knyga 2012 m. atsidūrė pirmoje vietoje tarp „The New York Times“ bestselerių ir iki šiol skina pardavimų rekordus. Jos pasakyta kalba apie pažeidžiamumo galią, kuri internete pasklido tarsi virusas, atsidūrė dešimtuke visų laikų labiausiai žiūrimų „TED“ pranešimų. Jis buvo peržiūrėtas daugiau nei 13 milijonų kartų ir išverstas į 44 kalbas.

* Dr. David Burns „Geros nuotaikos vadovas“

Ar galima tikėtis, kad rimta knyga apie psichoterpiją ir jos metodus bus lengvai suprantama tiek profesionalui, tiek eiliniam skaitytojui? Kad išsamiai paaiškins nepasitenkinimo, liūdesio, pykčio, nerimo, neveiklumo ir perfekcionizmo priežastis bei padės jas įveikti? Dar daugiau, ar jums teko skaityti knygą, kurios teigiamas poveikis įrodytas klinikiniais tyrimais?

Stenfordo universiteto medicinos mokyklos profesoriaus Dr. David Burns knyga „Geros nuotaikos vadovas“ yra būtent tokia – aiški, praktiška, pagrįsta ir nepaprastai veiksminga - neveltui jos parduota daugiau nei trys milijonai egzempliorių visame pasaulyje.

D. Burnso knyga padarė milžinišką poveikį mano profesinėms ir asmeninėms pažiūroms. Perskaitęs ją supratau, kad keisti savo gyvenimą ir spręsti problemas galima pradėti tuoj pat ir tam nebūtina išnarstyti iki smulkmenų vaikystės patyrimų, ar traumų. Tereikia suprasti, kaip mes patys, savo įprasminimais ir mintimis kasdien keičiame save ir pasaulį.

Ši knyga – išsamus vadovėlis psichologams, psichoterapeutams, psichiatrams. Tačiau ne tik.
Ją patarčiau kiekvienam, kuris tiki, kad kuria savo gyvenimą ir savo kasdienines nuotaikas. O jei tuo netikite – šią knygą būtinai turite perskaityti.

Psichologijos daktaras Gintaras Chomentauskas

„Geros nuotaikos vadovas“ nėra eilinė populiari savigalbos knyga, o labai svarbus psichoterapinis proveržis, kuris tapo reikšmingu ir plačiai pripažintu metodu šiuolaikinės psichologijos praktikoje ir tyrimuose. Šioje knygoje kiekvienas ras sau praktiškų patarimų, kaip sukurti pozityvesnį gyvenimą:

- Atpažinsite savo blogos nuotaikos priežastis.
- Užkirsite kelią negatyvioms mintims.
- Įveiksite kaltės jausmą.
- Išmoksite priimti kritiką ir priešiškumą.
- Įveiksite priklausomybę nuo meilės bei kitų vertinimo.
- Išsiugdysite pasitikėjimą savo jėgomis.
- Atsispirsite norui nieko neveikti.
- Išbrisite iš depresijos liūno
- Išmoksite jaustis gerai kiekvieną dieną.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis