Psichologiniame trileryje - į sekso vergiją parduota lietuvė

„Kitos knygos“ išleido intelektualų europinį trilerį su lietuvišku atspalviu

Julstos sąvartyne buldozerininkas netikėtai aptinka jauną moterį, nuogą, iki kelių įkastą į metalo laužą. Griaučiai tvirtai aptempti oda, o kūnas – kalkių baltumo. Lyg marmurinis angelas, panašus į dar keturis, ten matytus anksčiau. Kas gi tai?

Nesugebėjęs susekti savo mylimosios Evos žudiko, detektyvas Raunas meta darbą Kopenhagos policijoje, be perstojo geria, vienišas dienas leisdamas senoje jachtoje. Geras Rauno bičiulis paprašo pagalbos. Jo kavinės darbuotoja maldauja padėti surasti dingusią dukrą. Šis motinos pagalbos šauksmas pažadina Rauną – jis leidžiasi ieškoti į sekso vergiją parduotos lietuvės. Padėtį sunkina nepagaunamas, itin rafinuotai prostitutes žudantis serijinis žudikas...

Kriminalinio trilerio karaliumi tituluojamo Danijos rašytojo Michaelo Katzo Krefeldo romanas „Paklydęs“ („Afspored“) pasakoja Kopenhagos raudonųjų žibintų kvartale dingusios lietuvės istoriją. Pirmoji trilogijos apie detektyvą Rauną knyga, pasirodžiusi 2013 m. spalį Danijoje, iškart tapo bestseleriu. Pirmą dieną buvo parduota 12 000 jos egzempliorių.

„Paklydęs“ – tai įprastas žanro ribas peržengęs psichologinis trileris. „Jis įkaitintas kaip nuolat kurstoma ugnis, skaitytojo laukia karštos bemiegės naktys“, – perspėja Danijos dienraštis „Berlingske“.

Šiuo romanu „Kitų knygų“ leidykla įžengė į sau nebūdingo ir neįprasto žanro teritoriją. „Manome, kad literatūros ir kino pasaulį užkariavę amerikietiški ir holivudiški trileriai jau pasiekė tą įvairovės ribą, už kurios plyti vien tik štampai ir pasikartojimai. Todėl nusprendėme leisti europinį trilerį, kuriame yra kur kas daugiau intelektualumo ir psichologizmo. Be to, šis M. K. Krefeldo romanas tarytum specialiai parašytas Lietuvai, nes jame narpliojami sudėtingi svetur uždarbiauti išvykusių mūsų tautiečių likimai“, – aiškina „Kitų knygų“ leidėjas Gediminas Baranauskas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis