Barokinės muzikos žavesys Merkinėje: vienas vakaras su Les Affranchi.e.s

Liepos 13-ąją, šeštadienį, 17 val., Merkinės bažnyčioje nuskambės ypatingas barokinės muzikos koncertas. Renginių ciklas „Koncertai Burmistrui“, jau antrus metus į miestelį kviečiantis novatoriškus klasikinės muzikos atlikėjus ir pasaulio muzikos žvaigždes, šįkart pristato prancūzų ansamblį Les Affranchi.e.s. Šis renginys tęsia įspūdingą Thomas Bloch pasirodymą, kuris žavėjo klausytojus savo unikaliais kūriniais ir yra žinomas dėl bendradarbiavimų su Gorillaz, Daft Punk ir Radiohead.

Susipažinkite: Les Affranchi.e.s – modernieji baroko inovatoriai


Les Affranchi.e.s vienija muzikantus iš klasikinės kamerinės muzikos, baroko istorinio performanso ir šiuolaikinės muzikos pasaulių. Ansamblis atlieka įvairius muzikinius repertuarus naudodamas tiek istorinius, tiek modernius instrumentus. Jų siekis – kurti ryšius tarp skirtingų meno disciplinų, jungiant meninę ir tradicinę muziką, ypatingą dėmesį skiriant kultūros paveldo ir naujų projektų išryškinimui.


Su vis nauja programa atlikėjai siekia atnešti į sceną nenugalimą muzikos gyvybingumą. Išsivaduodami iš klasikinių koncertinių tradicijų suvaržymų, Les Affranchi.e.s tikisi užmegzti naują ryšį su publika, dažnai pasirinkdami skirtingas pasirodymų erdves ir įnešdami šviežumo bei naujovių į savo koncertus.


Ansamblis aktyviai dalyvauja tarptautiniuose festivaliuose ir bendradarbiauja su įvairiais atlikėjais, įskaitant kontratenorą Filippo Mineccia, mecosopraną Eleonore Pancrazi ir perkusininkus Ersoj Kazimov bei Fouad Achkir.


Po koncerto: susitikimas su atlikėjais ir bendruomene


Kiekvienais metais „Koncertai Burmistrui“ ciklas Merkinėje tampa svarbia kultūrinio gyvenimo dalimi. Šis renginys ne tik pristato aukščiausios klasės muziką, bet ir jungia vietos bendruomenę per meninę patirtį. Po koncerto klausytojai kviečiami neišsiskirstyti ir užsukti į Merkinės fabriko Kepsnių cechą, kur vyks neformalus susitikimas su muzikantais. Čia, skanaudami Burmistro aperityvą ir dzūkų fromažą, turėsite progą artimiau susipažinti su atlikėjais ir geriau pažinti, ką dar Merkinė gali pasiūlyti savo lankytojams.


Renginio informacija


Bilietai į „Les Affranchi.es“ koncertą, liepos 13 d. jau prekyboje! Bilietus galima įsigyti Kakava.lt ir prieš koncertą.

Koncertų ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Varėnos rajono savivaldybė, sodyba „Sabo poilsis“, Varėnos kultūros centras. Partneriai: Sengirės fondas, Merkinės fabrikas, žurnalai „Moteris“, „Prie Kavos“, radijas FM99, Mėta House Merkinė, Varėnos pienelis.


Organizatoriai: VšĮ „Trys ketvirtinės“.


Rugsėjo 8 d., 17 val., Merkinės bažnyčioje vyks „Velnias ir vargonai“ labdaros koncertas, skirtas Merkinės bažnyčios istorinių vargonų atkūrimui. Šis renginys uždarys 2024 metų koncertų ciklą.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis