Organizuojate darbostogas sau ar visai komandai? Keli patarimai

Darbostogos (angl. workation) įgauna vis didesnį populiarumą. Tai unikali galimybė derinti darbą ir poilsį toliau nuo kasdienės aplinkos. Tačiau norint šią patirtį paversti įsimintina, svarbu ne tik pasirinkti tinkamą vietą, bet ir atkreipti dėmesį į kelis esminius aspektus. Taigi, nepriklausomai nuo to, organizuojate smagų nuotykį tik sau ar išvyką su kolegomis, aptarkime kelis svarbius gerų darbostogų aspektus plačiau.

Kruopštus planavimas


Tai – pirmasis žingsnis, siekiant nepriekaištingų darbostogų. Aiškus darbo ir laisvalaikio planas leidžia išvengti nereikalingo streso ir pasimėgauti kiekvienu atostogų momentu. Tai reiškia, kad reikia iš anksto suplanuoti darbo valandas, nepamirštant skirti pakankamai laiko ir poilsiui bei naujų vietų atradimui. Taip pat įsitikinkite, kad viešnagės vieta turi patikimą interneto ryšį ir ramias, darbui pritaikytas erdves.


Interneto platybėse yra ne vienas projektas, sukurtas būtent keliaujantiems ir dirbantiems per nuotolį. Ten galite rasti įkvepiančių ir labai praktiškų patarimų – nuo būsto ar maisto kainų iki interneto ryškio kokybės skirtingose lokacijose.


Komandiškumo skatinimas


Darbostogų metu itin svarbu palaikyti glaudų bendravimą su kolegomis nebūtinai tik darbo, bet ir laisvalaikio metu. Tai padeda skatinti komandiškumo jausmą ir sukurti malonią atmosferą leidžiant laiką kartu ar per nuotolį. Jei turite verslą ir palaikote šią darbostogų idėją, nepamirškite, jog užtikrinti gerą nusiteikimą darbostogų metu gali padėti ir individualiai darbuotojams pritaikytos dovanėlės.


Puikus pavyzdys – kokybiški marškinėliai su spauda ar į paplūdimį ir parduotuvę puikiai tinkantys medžiaginiai maišai. Žinoma, papuošti įmonės atributika ar mėgstamomis frazėmis. Tokios dovanos ne tik skatina komandiškumo jausmą, bet ir yra išties praktiškos leidžiant laisvalaikį naujoje vietoje.


Naujos patirtys – ko tikitės?


Išsirinkite darbostogų vietą tik gerai apgalvoję antrąją laiko dalį – t. y., atostogų. Galbūt džiugins vieta, kurioje gausu lankytinų vietų ir įvairių veiklų. Tai gali būti gamtos stebuklai, istoriniai paminklai ar netgi vietiniai kultūriniai renginiai – atsižvelkite į savo darbuotojų nuomonę, kad išsirinktumėte sau tinkamiausią vietą. Įtraukdami į dienotvarkę naujas patirtis, ne tik pagerinsite darbuotojų nuotaiką, bet ir paskatinsite jų kūrybiškumą bei produktyvumą. O gal viskas, ko norisi po įtemptų dienų – vandenynas, platus paplūdimys ir daug pasivaikščiojimo takų?


Įsimintinos darbostogos yra puiki galimybė motyvuoti savo darbuotojus, sustiprinti komandos ryšius ir atrasti naujas idėjas. Jei vykstama be kolegų, tai lygiai tokia pat praturtinanti patirtis – laikas, kurį galite skirti tik sau, savo mintims, pomėgiams, geresniam savęs pažinimui. Atsižvelgdami į šiuos tris pagrindinius principus, galite užtikrinti, kad darbostogos bus ne tik produktyvios, bet ir įsimintinos. Taigi, linkime sėkmingo planavimo!
Užsakymo nr.: PT_86832

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis