T. Gudaitis: dabartinė pensija tenkina 9 proc. lietuvių

Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos (LIPFA) vadovas Tadas Gudaitis tvirtina, kad LIPFA apklausos duomenimis, beveik dešimtadalis gyventojų yra patenkinti dabartinėmis pensijomis, o didesnė dauguma norėtų gauti Švedijoje esančią, 1303 eurų vidutinę pensiją.

„Dažnai politikai, gal populistine prasme, viešojoje erdvėje girdime, kad „jūs praradote pervestus pinigus“. Netiesa, žiūrint šiandien, nuo reformos pradžios yra 1,6 mlrd. eurų daugiau negu buvo pervesta lėšų“, – penktadienį susitikime su žurnalistais teigė T. Gudaitis.


„Praktiškai vienas iš dešimties sako, kad pensija juos tenkina. Tai čia yra tas didžiausias startas, ką mes matome. Ir aišku, didžiulė dalis sako, kad negali pasakyti, galbūt nedideliu skaičiumi nori daugiau“, – pažymėjo jis.


T. Gudaitis įvardino, kad tikslas yra, jog Lietuvoje būtų skandinaviškas variantas ir Lietuvos vidutinės pensijos sudarytų 70 proc. nuo vidutinio atlyginimo.


„Pas mus, kaip mes matome, yra 45 proc., ir žiūrint istoriškai, per tuos 30 metų, praktiškai nelabai kito. Tai yra tokia santykių norma, kad jeigu 1000 eurų gaunu, tai pensija yra 450 eurų“, – sakė LIPFA vadovas.


ELTA primena, kad išankstiniais duomenimis, 2022 m. pabaigoje Lietuvoje 882,1 tūkst. asmenų gavo bent vienos rūšies pensiją. Pensijų gavėjų skaičius palyginti su 2021 m., padidėjo labai nežymiai (0,3 tūkst.) ir sudarė 30,8 proc. visų nuolatinių šalies gyventojų (2021 m. – 31,4 proc.). 2022 m. vidutinė valstybinio socialinio draudimo senatvės pensija buvo 474 Eur, arba 61 Eur (14,8 proc.) didesnė nei 2021 m.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis