Tėvų dėmesiui: kodėl negalima pasitikėti gerais vaiko pažymiais? 

Jūsų vaikas mokosi gerais pažymiais, jam viskas nuolatos aišku ir mokyklos programą gliaudo kaip riešutus? Puiki žinia, tačiau tėvams pravartu kvestionuoti tobulais pažymiais išdabintą dienyną, mat net ir gautuose dešimtukuose gali slėptis didelės spragos. 

Susirūpinti savo vaiko žiniomis tėvams reikia šiandien, nes jo žinios gali būti nepakankamos tiek stojant į kitą mokyklą, tiek siekiant išlaikyti valstybinius brandos egzaminams, tiek norintiems, kad jų vaikas pamokose jaustųsi gerai ir pasitikintis savimi. Tad kokie sprendimai tėvams padės užtikrinti vaiko gerovę ir tėvų ramybę?


Mokyklos programa buvo per silpna


Renata Valūnienė sako, jog apie itin gerai besimokančio sūnaus turimas spragas sužinojo tik jį atvedusi į korepetitorių mokyklą „Mokinkis“. Tuo metu ketvirtoko Dovydo mama turėjo tikslą paruošti vaiką stojamiesiems egzaminams į Vilniaus jėzuitų gimnaziją, mat žinojo, jog mokyklos programos teikiamų žinių išlaikyti egzaminams nepakaks.


„Kadangi Dovydo pusbrolis mokėsi toje gimnazijoje žinojau, kad ten reikia daugiau žinių, nei suteikia paprasta mokykla. Tad Dovydą atvedžiau į korepetitorių mokyklą „Mokinkis“, kur buvo patikrintos vaiko žinios ir paaiškėjo jo silpnosios vietos – anglų kalba ir matematikos žodiniai uždaviniai. Iki tol nė neįtariau, kad Dovydui reikia pagalbos, mat jam visuomet viskas buvo aišku, jis niekuomet neprašydavo pagalbos“, - sako Renata.


Korepetitorių mokyklos „Mokinkis“ vadovė Goda Tumaitė itin dažnai ruošia vaikus stojamiesiems į kitas mokyklas, tad ji puikiai žinojo, kokių papildomų dalykų, kurių nėra paprastos mokyklos programoje, papildomai reikėjo mokytis Dovydui. Vaikui buvo sudaryta mokymosi programa ir grafikas. Be viso to, mokinys šias pamokas lankė kartu su savo draugu, todėl berniukai turėjo daugiau motyvacijos, o atsiradusi lengva konkurencija skatino labiau stengtis.


„Vienas vaikas buvo stipresnis anglų kalboje, kitas matematikoje, tad jie lengvai vienas su kitu konkuruodavo ir stengdavosi vienas kitą pralenkti. O tai lėmė du dalykus – pamokos vaikams buvo smagios ir didino motyvaciją stengtis“, - sako R. Valūnienė.


Pasiekti tikslus padėjo korepetitorius


R. Valūnienė sako, kad be korepetitorių pagalbos, su turimomis žiniomis, jos vaikui tikrai nebūtų pavykę įstoti į geresnę gimnaziją. Todėl ji itin džiaugiasi savo sprendimu patikrinti vaiko žinias ir leisti jį mokytis papildomai. Dovydo mama akcentuoja atradusi ir kitas korepetiroių suteikiamas naudas. Anot jos, kaip ir dauguma tėvų, ji ir jos vyras yra itin užimti žmonės, tad sekti vaiko lygį ir progresą yra sunki ir laiko reikalaujanti užduotis. Korepetitorių mokykla šią užduotį padeda sėkmingai išspręsti.


„Jeigu tėvai neturi laiko – korepetitorių mokykla yra geras būdas atgauti kontrolę ir būti užtikrintam, kad vaikas pasieks gerų rezultatų ne tik dienyne rašomais pažymiais, bet ir iš tikrųjų. Goda ir jos komanda visuomet suteikia atgalinį ryšį, kaip sekasi vaikui, kokį progresą daro, kokia jo motyvacija ir nuotaika. Tai padeda jausti kontrolę“, - sako R. Valūnienė.Korepetitorių mokyklos „Mokinkis“ komanda
Korepetitorių mokyklos „Mokinkis“ komanda
Organizatorių archyvasKorepetitoriaus neatsisakys iki dvyliktos klasės


R. Valūnienė kiekvienam tėvui, net ir tam, kurio vaikas esą mokosi puikiai, rekomenduoja vaiką leisti pas korepetitorius, nes padeda užtikrinti pakankamas vaiko žinias ir išvengti spragų.


„Svarbiausia, reikia laiku pradėti vaiką leisti pas korepetitorius, tai daryti palaipsniui. Kitaip, susivokus tik dvyliktoje klasėje, kad vaikas turi spragų, gali būti jau per vėlu jam padėti, o ir vaikas jaus didelį stresą. Jeigu vaikas pradeda papildomai mokytis anksti, jis pripranta prie sistemos, prie nuolatinio mokymosi, tėvai tikri, kad neatsiras netikėtų naujienų apie turimas spragas. Žinoma svarbu ir kartais leisti vaikui mokytis pačiam. 4-toje klasėje sūnus taip gerai padirbėjo, kad du metus jokių korepetitorių nelankė. Dabar jis septintokas, ir vėl grįžome. Manau su korepetitorių mokykla „Mokinkis“ tikrai epizodiškai draugausime iki pat dvyliktos klasės. Tai yra nebrangi ir labai reikalinga investicija į vaiko ateitį“, - sako R. Valūnienė.


Individualus dėmesys kiekvienam vaikui


Ieškantiems savo vaikui profesionalios mokytojų pagalbos - „Mokinkis“ korepetitorių mokykla yra puikus pasirinkimas. Čia kiekvienam vaikui skiriamas individualus dėmesys ir sudaromas atskiras mokymosi planas.


„Pirmiausia nustatomas vaiko lygis – pirmos pamokos metu jis sprendžia skirtingų lygių, temų uždavinius, rašo, tikrinamas jo mąstymo greitis, principas, tiriamos charakterio savybės, gebėjimas susikaupti. Tad „Mokinkis“ mokykloje neapsiribojama tik akademiniais vaiko gebėjimas, taikomas holistinis požiūris ir kuriamas vientisas vaiko paveikslas“, - sako mokyklos įkūrėja G. Tumaitė.


„Mokinkis“ korepetitorių kolektyvas itin jaunas, tad vaikui itin lengva atrasti ryšį su mokytojais. Kaip sako mokyklos įkūrėja, vaikai neretai prie mokytojų itin prisiriša ir į juos žiūri kaip į vyresnius brolius ar seseris.


Korepetitorių mokykloje „Mokinkis“ galima rasti tokias disciplinas, kaip matematika, lietuvių kalba, istorija, anglų kalba, vokiečių, fizika ir tikyba, tad sustiprinti savo vaiko gebėjimus net keliuose dalykuose norintys tėvai gali visa tai padaryti vienoje vietoje. Pamokos dėstomos tiek nuotoliniu būdu, tiek gyvai, todėl šioje mokykloje laukiami vaikai iš visos Lietuvos.


Be viso to, vaikai gali mokytis tiek individualiai, tiek po du, tris ar didesnėse grupėse. Mokytojas stebi situaciją, todėl, pamatęs kylantį vaiko lygį, jį pasiūlys perkelti į stipresnę ar didesnę grupę, arba kaip tik pagal individualią programą padės siekti olimpiadinio lygio. Taip efektyviai naudojami ir tėvų finansai.


Korepetitorių mokykloje „Mokinkis“ laukiame 4 - 12  klasės vaikų. Turite klausimų, registruokitės konsultacijai info@mokinkis.lt/registracija ar telefonu +37060679040


Daugiau apie korepetitorių mokyklą „Mokinkis“ ČIA.Užsakymo nr.: PT_78546

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis