Japonija nuo spalio panaikins COVID apribojimus ir atsivers užsienio turistams

Japonija ketvirtadienį paskelbė, kad po dvejų su puse metų vėl atvers sienas ir panaikins griežtus COVID apribojimus užsienio turistams.


Kalbėdamas Niujorko vertybinių popierių biržoje ministras pirmininkas Fumio Kišida sakė, kad pandemija sutrikdė laisvą žmonių, prekių ir kapitalo judėjimą, kuris padėjo šaliai klestėti.

 

„Tačiau nuo spalio 11 dienos Japonija sušvelnins pasienio kontrolės priemones, kurios prilygtų JAV, taip pat atnaujins bevizį režimą ir individualias keliones“, – sakė F. Kišida, atvykęs į JAV dalyvauti Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

 

Į Japoniją atvykstantys turistai galės džiaugtis silpna jena, kurios kursas dolerio atžvilgiu taip smuko, kad Finansų ministerija ketvirtadienį pirmą kartą nuo 1998 metų įsikišo į valiutų rinką.

 

2020 metų kovą sustabdytos bevizio režimo programos grąžinimas atkurs lengvą prieigą, dėl kurios 2019 metais šalį aplankė rekordinis 31,9 mln. užsienio turistų skaičius.

 

Japonijoje iš viso užregistruota apie 42 600 mirčių nuo koronaviruso – gerokai mažiau nei daugelyje kitų šalių, o 90 proc. 65 metų ir vyresnių gyventojų buvo paskiepyti trimis vakcinomis.

 

Nėra įstatymo, reikalaujančio, kad žmonės dėvėtų kaukes, tačiau jos vis dar beveik paplitusios viešose vietose, pavyzdžiui, traukiniuose ir parduotuvėse, o daugelis japonų ir prieš pandemiją susirgę noriai dėvėjo kaukes.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis