Londone atidaryta M. K. Čiurlionio paroda

Londono Dulwicho paveikslų galerijoje pirmą kartą surengta įžymaus lietuvių dailininko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio paroda „M. K. Čiurlionis: supantys pasauliai“. Parodos atidaryme dalyvavo ir Kultūros ministrė Daina Urbanavičienė.

 


„Ši išskirtinė M .K. Čiurlionio paroda yra ketverius metus besitęsusio kuratorės Kathleen Soriano ir susijusių institucijų darbo rezultatas, kurį Jungtinės Karalystės publika galės lankyti net pusę metų. Parodą lydi itin kokybiška ir išradinga edukacinė programa, o šiuo metu britų spaudoje pasirodančios parodos recenzijos nubrėžia netikėtų paralelių tarp Čiurlionio ir Tolkieno ar kompiuterinių žaidimų pasaulių“, – sako D. Urbanavičienė.

 

Parodoje eksponuojama daugiau kaip 100 Čiurlionio paveikslų, kurie atkeliavo iš Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kaune. Per šešis parodos mėnesius vyks viešoji programa, kuri supažindins lankytojus su Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba ir jo turtingu palikimu. Koncertai, pokalbiai ir paskaitos pristatys M. K. Čiurlionio muzikines kompozicijas ir jų šiuolaikines interpretacijas, jo kūrybai skirta mokslinė medžiaga supažindins su istorinėmis aplinkybėmis, pasirodymai ir pokalbiai su įdomiausiais tarptautiniais apdovanojimais įvertintais šiuolaikiniais Lietuvos menininkais pasakos apie tai, kaip M. K. Čiurlionio kūryba įkvėpė šiuolaikines praktikas.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis