Unikali kruizinė kelionė (GALERIJA)

Lietuvos gėjų lygos pirmininkas, vienas iš pagrindinių „Baltic Pride“ renginių organizatorių Vladimiras Simonko (58 m.) su didžiule bendraminčių grupe – 3261 asmeniu iš 93 pasaulio šalių – kruiziniu laivu „Regal Princess“ savaitę plaukė Viduržemio jūra, stabtelint gražiausiuose pakrančių miestuose bei auksinių paplūdimių salose.


Apie šią kelionę pasakoja Vladimiras Simonko.

Europoje analogo neturintis kruizas


„Tai yra tradicinis, 2011 metais prasidėjęs kruizas „La Demence and Princess Cruises“, kuris šiemet vyksta dešimtą kartą. Unikalus tuo, kad Europoje analogo neturi. Panašus kruizas yra Amerikoje. Europoje šį kruizą adminstruoja belgai, kurie organizuoja tarptautines LGBTQ+ diskotekas Briuselyje. Į plačiai pagarsėjusius jų vakarėlius suvažiuoja visa Europa. Taigi jie nutarė organizuoti ir kruizą, labai gražų tuo, kad jame dominuoja prancūzų kalba, visur juntama nemari frankofonijos dvasia.“ 

 

Įspūdinga svečių įvairovė


„Šį kartą įdomu tai, kad kruize dalyvauja 3261 svečias iš 93 pasaulio šalių. Iš Lietuvos yra dešimt žmonių. Kruizas išnuomavo didesnį amerikietišką laivą „Regal Princess“, kad tilptų kuo daugiau svečių.


Mudu su draugu šiame kruize dalyvaujame ketvirtus metus. Kalbėjausi su atstovais iš Rusijos, jie taupo pinigus ir nėra praleidę nė vieno kruizo. Reikia pasakyti, kad Rusijos LGBTQ+ atstovai taip pat kenčia nuo V. Putino režimo, yra prispausti, diskriminuojami.


Žiūrėdamas svečių sąrašą matau, iš kokių šalių čia yra susirinkę žmonės. Kuba, Gvatemala, Honkongas, Kuveitas, Saudo Arabija, Jungtiniai Arabų Emiratai, Jemenas, Vietnamas, Gambija, Indija, Izraeilis, Maldyvai, Olandija, Italija, Naujoji Zelandija, Panama, Norvegija, Lenkija, Prancūzija, Čilė, Brazilija, Iranas, JAV... Didžiulė šalių įvairovė! Iš kaimyninių Latvijos – septyni, Estijos – keturi dalyviai. Po vieną – iš Baltarusijos bei Ukrainos.“

 

Teminių vakarėlių žavesys


„Kasdien vyksta teminiai vakarėliai. Vienas prasideda 17 valandą, kitas – 24 valandą. O iki vidurnakčio galima linksmintis teatre. Yra bingo, karaoke, kas nori – sportuoja, lanko fitneso treniruotes ir t.t. Be to, organizuojamos ekskursijos. Kiekvieną dieną sustojame viename iš kurortinių miestų.


Patys smagiausi laive – vakarėliai. Pavyzdžiui, tema „Iš kur tu esi?“ Įdomu matyti svečius, pasipuošusius taip, kaip įsivaizduoja turi atrodyti jų šalies atstovai. Fantazijos netrūksta. Juokavau, kad aš su vienu lagaminu niekaip negaliu išsiversti. Žmonės, kurie kiekvienam vakarėliui ruošiasi rimtai, į laivą atsiveža po du ar tris lagaminus ir kasdien pasipuošia skirtingais drabužiais. Suprantu, kad keleiviai šiam kruizui ruošėsi gerokai iš anksto, tai puiki proga ir šventė kiekvieną dieną bei vakarą atrodyti įspūdingai.


Aš visada labai laukiu „Damų nakties“, kai dauguma vyrų pasidabina moteriškais drabužiais. Tokios stilingų drabužių įvairovės niekur kitur nepamatysi, net garsiam mūsų dizaineriui Juozui Statkevičiui būtų iš ko pasimokyti. Kalbu juokaudamas, tačiau pamatytumėte, kiek daug darbo ir, žinoma, pinigėlių į tas skoningas aprangos kolekcijas įdėta. Drabužiai, batai, aksesuarai, makiažas... Net negali atpažinti, kas yra kas. Kitą dieną tie žmonės ateina pusryčiauti, ir tu nežinai, kuris čia kuris.


Stebėjome Talentų šou, bėgimą aukštakulniais... Patikėkit, vyrams tokios lenktynės nėra paprastos ir lengvos.


Įdomiausia dovana – gražusis ketvirtadienio disko vakarėlis. Man patinka, kad šiame laive susikuria toks, sakytum, socialinis burbulas, kur mažuma tampa dauguma. Visas laivas tampa Gay Parade, kur gali jaustis taip, kaip tu nori.


Vakarais vyko koncertai, juose dainavo žymiausių Europos „Drag Cabarets“ artistai. Kai kurie jų dalyvavo pas mus „Baltic Pride“ šventėje ir labai šiltai paminėjo šį renginį. Tai buvo graži dovana mūsų keleiviams. Kita dyva – Sasha Velour – specialiai atskrido iš Amerikos. Kruizo dalyviai kiekvieną vakarą galėjo gyvai padainuoti savo mėgstamiausias dainas akompanuojant profesionalams.“

 

Atpažįstami dėl savo atributikos


„Žavu, kad keleiviai yra įvairaus amžiaus – yra jaunimo ir vyresnių žmonių, kiekvienas randa, ką veikti. Jaunimas labiau nori dalyvauti vakarėliuose, jie – naktiniai vilkai, kurie šoka per visą naktį, dieną šiek tiek pamiega saulės denyje, atsigauna ir vėl šoka, o vyresnieji renkasi ekskursijas. Miestuose jie lengvai atpažįstami, nes turi savo atributikos. Kai, pavyzdžiui, Dubrovninke sustoja pilnas laivas LGBTQ+ atstovų, tai ir miestas šiek tiek pasikeičia.


Laivas išplaukė iš Romos ir baigė kelionę Atėnuose.


Plaukdami sustojome Dubrovnike, Korčuloje (sala Kroatijoje), Kotore (miestas Juodkalnijoje). Labai laukėme vienos dienos išsilaipinimo Mykonos saloje, kuri garsėja tolerancija LGBTQ+ bendruomenei. Kruizo dalyviai pramogavo Elijos paplūdimyje, kuris skirtas specialiai LGBTQ+ atstovams ir pažymėtas vaivorykštės vėliavomis. Du gultai ir skėtis jums kainuos 50 eurų. Šį kartą čia buvo vėjuota, tačiau vanduo – skaidrus ir šiltas. Graži sala ir gražūs žmonės. Norėtųsi, kad ir Lietuvoje būtų toks kampelis.“

 

Jau rezervuojamos vietos kitam kruizui


„Kaip patekti į tokį kruizą? Yra reklama, kruizo pabaigoje kompanija pradeda reklamuoti naują kruizą, paskelbia maršrutą ir dauguma vietas pradeda rezervuoti bei pirkti bilietus dabar. Įsigyti bilietus gali kas tik nori. Daugumą šio kruizo keleivių sudarė vyrai, bet buvo ir moterų, priimami visi.


Reikia, paminėti, kad dėl kovido porą metų šis kruizas buvo atšauktas.


„La Demence and Princess Cruises“ yra didžiausias vienos savaitės kruizas. Jį aptarnaujantis personalas nesikeičia. Darbuotojai susirenka stebėti vakarėlių, sako, kad jie niekada nematė tokių linksmų žmonių, ir net pradeda su mumis šokti. Šis kruizas skatina siekti dalyvių įvairovės ir tolerancijos vieni kitiems.“ Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis