Japonijoje sugauta ir užmigdyta žmones puldinėjusi beždžionė

Vakarų Japonijoje vietos valdžios institucijos, medžiojančios beždžionių gaują, užpuolusią ir sužeidusią beveik 50 žmonių, sugavo ir užmigdė vieną beždžionę, trečiadienį pranešė pareigūnas.


Beždžionės patinas buvo sučiuptas, kai vaikštinėjo po Jamagučio miesto vidurinės mokyklos teritoriją, tačiau tai dar galbūt ne istorijos pabaiga, nes baiminamasi, kad dar daugiau beždžionių kol kas yra laisvėje.

 

Miesto pareigūnai jau keletą savaičių bando susekti piktąją gaują, kuri pateko į nacionalinių laikraščių antraštes dėl to, kad puldinėja gyventojus, juos apdrasko ir apkandžioja.

 

Antradienį vakare specialiai pasamdyti medžiotojai pašovė beždžionę pistoletu su raminamaisiais vaistais ir galiausiai ją sugavo netoli ežero mokyklos teritorijoje, AFP sakė vietos žemės ūkio departamento pareigūnas.

 

Pasak jo, nustačius, kad tai viena iš tų beždžionių, kurios puldinėjo žmones, vėliau ji buvo užmigdyta. Apytikriai apskaičiuotas jos amžius – keturi metai, o ūgis – apie pusę metro.

 

Jamagučio mieste išpuoliai prieš suaugusiuosius ir vaikus prasidėjo maždaug prieš tris savaites. Tačiau iki antradienio vidurdienio buvo sužeisti 49 žmonės, o pranešimai apie puldinėjimus nesiliauja, todėl paieškos vis dar tęsiasi.

 

„Liudininkai tvirtina matę skirtingo dydžio beždžiones, ir net po sugavimo gauname pranešimų apie vis naujus užpuolimus“, – sakė miesto pareigūnas, nenorėjęs būti įvardytas.

 

Japoninės makakos dažnai sutinkamos didelėje šalies dalyje, o kai kuriose vietovėse jos yra kenkėjos, nuėdančios pasėlius ir net įsibraunančios į namus.

 

Tačiau užpuolimų serija Jamagučio mieste yra neįprasta, o kai kurie gyventojai vietinei žiniasklaidai pasakojo, kad dabar, norėdami apsiginti, su savimi nešiojasi skėčius ir medžių kirpimo žirkles.

 


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis